• Alīna,
  • Rūsiņš,
  • Sandris

Bendika un Rastorgujevs Pasaules kausa posma biatlonā pāru stafetē izcīna bronzu

LETA 01:16, 06.03.2023

Latvijas biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs svētdien Čehijā Pasaules kausa posma noslēgumā jauktajā pāru stafetē izcīnīja trešo vietu, kas latviešiem ir visu laiku augstākā pozīcija šajā disciplīnā.

Uzvaru svinēja norvēģi Marte Ulsbū-Reiselanna un Vetle Šostads Kristiansens, kuri par 17,6 sekundēm apsteidza Šveices biatlonistus Amī Basergu un Niklasu Hartvegu.

Latvijas duets piekāpās uzvarētājiem 29,5 sekundes, sasniedzot labāko rezultātu jaukto pāru stafetē Latvijas vēsturē.

Bendika pirmajā šaušanā guļus nekļūdījās, bet šaušanā stāvus viņai nācās izmantot vienu rezerves patronu, lai aizvērtu visus mērķus.

Pēc tam trasē devās Rastorgujevs, kurš uz savu pirmo šaušanu guļus ieradās trešajā vietā un veiksmīgi aizvēra visus mērķus. Šaušanā stāvus Latvijas biatlonists izmantoja vienu rezerves patronu, stafeti Bendikai nododot otrajā pozīcijā.

Veicot savu otro etapu, Bendikai šaušanā guļus bija nepieciešamas divas rezerves patronas, bet šaušanā stāvus viņa izmantoja trīs rezerves patronas.

Noslēdzošo stafetes posmu Rastorgujevs sāka astotajā vietā, atpaliekot no līdera 30 sekundes. Viņš pirmspēdējā ugunslīnijā šāva nekļūdīgi, kas ļāva pakāpties uz ceturto pozīciju. Noslēdzošajā šaušanā, lai aizvērtu visus mērķus, Rastorgujevam nācās izmantot divas rezerves patronas, taču tas neliedza izcīnīt trešo vietu.

Kopumā latvieši izmantoja deviņas rezerves patronas un neveica soda apļus, kamēr uzvarētājiem bija nepieciešamas septiņas rezerves patronas.

Šī bija otrā jauktā pāru stafete šosezon. Pirmajā Latvijas biatlonisti nestartēja, bet uzvaru janvāra sākumā Pokļukā svinēja Norvēģijas biatlonisti Vetle Šostads Kristiansens un Ingrīda Lanmarka Tandrevolla, aiz sevis atstājot Francijas un Šveices biatlonistus.

Pasaules čempionātā Oberhofā uzvarēja Norvēģija, aiz sevis atstājot Austriju un Itāliju.

Piektdien sprintā Bendika ar četrām kļūdām šaušanā ierindojās 65.vietā, neiekļūstot iedzīšanā.

Ceturtdien sprintā Rastorgujevs ieņēma 59.vietu, šautuvē atstājis nesašautus piecus mērķus, bet sestdien iedzīšanā viņš pakāpās uz 23.vietu.

Nākamnedēļ pirmspēdējais Pasaules kausa posms paredzēts Zviedrijas trasē Estešundā, bet noslēdzošais Pasaules kausa posms no 13. līdz 19.martam norisināsies Oslo.

Sports Bļugers palīdz «Canucks» uzsākt Stenlija kausa izcīņu ar uzvaru (VIDEO)

Ar rezultatīvu piespēli svētdien Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā mačā izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, palīdzot Vankūveras "Canucks" izcīnīt uzvaru pār Nešvilas "Predators".

Sports Ostapenko WTA rangā saglabā desmito pozīciju

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā saglabā desmito vietu, bet Darja Semeņistaja palikusi 113.vietā.

Sports Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas sāk Stenlija kausa izcīņu

Svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās spēles aizvadīs aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" un uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks".

Sports Porziņģis ar favorīti «Celtics» sāk NBA izslēgšanas turnīru

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) šīs sezonas pamatturnīra uzvarētāja Bostonas "Celtics" svētdien sāks izslēgšanas turnīru, pirmajā kārtā tiekoties ar Maiami "Heat".

Sports Rastorgujevam pasaules biatlona čempionātā 12.vieta sprinta distancē

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijas pilsētā Nove Mesto pasaules čempionātā ieņēma 12.vietu desmit kilometru sprintā, Renārs Birkentāls finišēja 70. un Edgars Mise - 77.vietā.

Sports Bendikai piektā vieta pasaules biatlona čempionātā sprinta distancē

Latvijas biatloniste Baiba Bendika piektdien Čehijas pilsētā Nove Mesto pasaules čempionātā ieņēma piekto vietu 7,5 kilometru sprintā, sasniedzot Latvijas visu laiku labāko rezultātu pasaules čempionātu individuālajās disciplīnās sieviešu sacensībās, Annija Keita Sabule ieņēma 79. un Sandra Buliņa - 85.vietu.

Sports Latvijas biatlonisti Eiropas čempionāta jauktajā stafetē finišē 14.vietā

Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls, Edgars Mise, Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule svētdien Osrblī finišēja 14.vietā Eiropas biatlona čempionāta jauktajā stafetē.

Sports Latvijas biatlonisti PK posmā startēs sieviešu un vīriešu komandu stafetēs

Latvijas sportisti šodien Oberhofā Pasaules kausa biatlonā ceturtajā posmā startēs sieviešu 4x6 kilometru un vīriešu 4x7,5 kilometru komandu stafetēs.