• Gunda,
  • Gunta

Krūzbergs Pasaules kausa šorttrekā posmā izcīna trešo vietu 1000 metru distancē

LETA 15:00, 18.12.2022

Latvijas sportists Roberts Krūzbergs svētdien Almati Pasaules kausa šorttrekā ceturtā posma sacensībās izcīnīja trešo vietu 1000 metru distancē.

Ceturtdaļfinālā Krūzbergs savā slidojumā finišēja otrais, distanci veicot minūtē un 24,310 sekundēs un par 0,165 sekundēm piekāpās uzvarētājam no Dienvidkorejas Gjonghvanam Hongam.

Arī pusfinālā Latvijas šorttrekists finišēja otrais, ar laiku minūte un 25,329 sekundes par 0,607 sekundēm piekāpjoties slidojuma uzvarētājam kanādietim Stīvenam Dibuā.

A finālā Latvijas sportists sešu sportistu konkurencē piekāpās vien dienvidkorejietim Dživonam Parkam un Dibuā.

Parks finišēja minūtē un 24,573 sekundēs, par 0,202 sekundēm pasteidzot Dibuā un par 0,344 sekundēm - Krūzbergu.

Latvietis ceturtās vietas ieguvēju kanādieti Paskālu dionu apsteidza par 0,645 sekundēm.

Pēc šī panākuma šajā distancē Krūzbergs ar 202 punktiem PK kopvērtējumā ieņem ceturto vietu.

290 punkti ir Dionam, 288 - Parkam un 204 - Hongam.

Tikmēr Reinis Bērziņš otrajās 500 metru sacensībās nespēja iekļūt pusfinālā. Ceturtdaļfinālā viņš ar laiku 41,825 sekundes finišēja pēdējā - piektajā vietā savā slidojumā.

Tas viņam deva 18.vietu 43 sportistu konkurencē.

Jau ziņots, ka sestdien Bērziņš izcīnīja 12.vietu 1500 metru distancē, bet pirmo sacensību 500 metros ceturtdaļfinālā Krūzbergs ieņēma 18.vietu.

Pasaules kausu tiešraidē var vērot Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) "YouTube" kanālā.

Turpat Almati notikušajā trešajā posmā latvieši ieņēma vietas otrajā desmitā.

Oktobra beigās Monreālā notikušajā pirmajā posmā Krūzbergs triumfēja 1000 metros un sagādāja Latvijai pirmo zelta godalgu šajā līmenī. Bērziņš, startējot 1000 metru otrajā distancē, izcīnīja ceturto vietu. Nedēļu vēlāk Soltleiksitijā Bērziņš izcīnīja bronzu 1500 metros un arī tika pie savas pirmās godalgas karjerā.

Šajā sezonā Pasaules kausā iecerēti vēl divi posmi: 3.-5.februārī Vācijas pilsētā Drēzdenē un 10.-12.februārī Nīderlandes pilsētā Dordrehtā. Eiropas čempionāts paredzēts no 13. līdz 15.janvārim Polijas pilsētā Gdaņskā, bet pasaules meistarsacīkstes no 10. līdz 12.martam plānotas Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Sports Karloss Sainss svin uzvaru Austrālijas «Grand Prix»

"Ferrari" pilots Karloss Sainss svētdien izcīnīja pirmo vietu Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta trešajā posmā - Austrālijas "Grand Prix".