Lietuviešiem pasaules čempionātā vieglatlētikā divas medaļas diska mešanā

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 17:16, 20.07.2022

Lietuvas sportisti Mikols Alekna un Andrjus Gudžus otrdien Jūdžinā pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīja attiecīgi sudraba un bronzas medaļu diska mešanā.

Tikai 19 gadus vecais divkārtējā olimpiskā čempiona Virgilijus Aleknas dēls Mikols disku 69,27 metru tālumā raidīja ceturtajā mēģinājumā, pirmajos trijos pārsniedzot 66 metru robežu, bet pēdējie divi mēģinājumi netika ieskaitīti.

Arī 2017.gada pasaules čempions Gudžus labāko rezultātu sasniedza ceturtajā mēģinājumā, disku aizmetot 67,55 metru tālumā. Pirmajā mēģinājumā viņš jau tika pāri 67 metriem (67,31 m), otrajā sasniedza rezultātu 66,06 metri, bet pārējie mēģinājumi netika ieskaitīti.

Par čempionu kļuva 23 gadus vecais slovēņu diskobols Kristjans Čehs. Viņš labāko rezultātu 71,13 metri sasniedza trešajā metienu sērijā, visos sešos metienos pārsniedzot 65 metrus un piektajā metienā vēlreiz arī 70 metru robežu (70,51 m).

Tā Čeham ir pirmā lielo sacensību medaļa pieaugušo konkurencē.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Jūdžinā, Oregonā, norisināsies līdz 24.jūlijam.

Lasīt visus komentārus (0)

Sports Frīdrihs uzvar arī sezonas pirmajās četrinieku ekipāžu sacensībās

Vācijas pilota Frančesko Frīdriha vadītā četrinieku ekipāža sestdien Vistleras trasē Kanādā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa pirmajā posmā bobslejā.

Sports Kostarikas futbolisti ar vēliem vārtiem uzvar Japānu un saglabā izredzes

Kostarikas futbola izlase svētdien 2022.gada Pasaules kausa finālturnīra otrajā spēlē ar 1:0 (0:0) uzvarēja Japānu un saglabāja izredzes iekļūt astotdaļfinālā.

Sports Rīgas 3x3 basketbolistiem pārtrūkst 27 uzvaru sērija

Latvijas 3x3 basketbola komanda "Rīga", kuras sastāvā spēlē Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, svētdien piedzīvoja zaudējumu Pasaules tūres Honkongas "Masters" turnīra ceturtdaļfinālā, neturpinot sēriju, kurā tā izcīnīja 27 uzvaras pēc kārtas.

Sports Mbapē ar diviem vārtiem nokārto Francijas uzvaru pār Dāniju

Francijas vīriešu futbola izlase sestdien Katarā Pasaules kauss finālturnīra D apakšgrupas mačā, pateicoties diviem Kiliana Mbapē vārtiem, ar rezultātu 2:1 (0:0) pārspēja Dāniju.

Vēl pēc trīs minūtēm pie brīdinājuma tika Andrēass Korneliuss, kurš sadursmē pārkāpa noteikumus pret Olivjē Žirū. Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, pie dzeltenās kartītes tika francūzis Žils Kundē pēc tam, kad viņš saskrējās ar Viktoru Nelsonu.

Savukārt otrā puslaika ievadā Antuāns Grīzmans devās pretuzbrukumā un tika pie lieliskas iespējas gūt vārtus, taču viņa raidītā bumba lidoja pārāk augstu. Neilgi pēc tam francūži atkal izveidoja pretuzbrukumu, un pēc Teo Ernandesa piespēles ar spēcīgu sitienu bumbu Dānijas vārtos raidīja Mbapē.

Tikmēr 68.minūtē neizšķirtu panāca Andrēass Kristensens, kurš pārspēja Francijas vārtsargu Igo Lorisu, gūstot vārtus ar galvu.

86.minūtē Francija devās uzbrukumā, Grīzmans no tālas distances piespēlēja uz Dānijas vārtu priekšu, kur pirmais pie bumbas tika Mbapē un otro reizi šajā mačā izcēlās ar vārtu guvumu, atkal izvirzot vadībā francūžus.

Francūži titula aizstāvēšanu sāka ar pārliecinošu uzvaru pār Austrāliju (4:1), bet Dānija spēlēja bezvārtu neizšķirti pret Tunisiju.

Pirmajā dienas spēlē D apakšgrupā Austrālija ar 1:0 uzveica Tunisiju un tika pie pirmās uzvaras šajā Pasaules kausa finālturnīrā.

Pēc divām spēļu kārtām D apakšgrupā līdere ar sešiem punktiem ir Francija, kas jau nodrošinājusi vietu astotdaļfinālā. Austrālija tikusi pie trīs punktiem, bet Dānija un Tunisija izcīnījušas vienu punktu.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Francijas izlases sastāvs: Igo Loriss, Rafaels Varāns (Ibrahima Konatē, 75.minūte), Žils Kundē, Dajo Upamekano, Teo Ernandess, Antuāns Grīzmans (Jusufs Fofana, 92.minūte), Oreljāns Tšuamenī, Adriāns Rabjo, Olivjē Žirū (Markuss Tirāms, 63.minūte), Kilians Mbapē, Usmans Dembelē (Kingslijs Komans, 75.minūte).

Dānijas izlases sastāvs: Kaspers Šmeihels, Joakims Andersens, Viktors Nelsons, Andrēass Kristensens, Joakims Mēle, Kristians Ēriksens, Rasmuss Nisens Kristensens (Aleksandrs Bahs, 92.minūte), Pjērs Emīls Hojbjergs, Mikels Damsgords (Kaspers Dolbergs, 73.minūte), Andrēass Korneliuss (Martins Braitvaits, 46.minūte), Jespers Lindstrems (Kristians Nergords, 85.minūte).

Sabiedrība Turpinās iztiesāt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu
Rīga, 30.nov., LETA. Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā šodien plkst.11 turpinās skatīt krimināllietu par tūrisma braucienu organizēšanu uz Krimu pretēji Eiropas noteiktajām sankcijām, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.