Programma ilgs sešas nedēļas, un lielākā daļa dalībnieču ir apņēmušās to pabeigt līdz jūnija vidum.
Šogad bezmaksas tiešsaistes programma "Google AI Essentials" pulcējusi vairāk nekā 2700 dalībnieces no visas Latvijas. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, dalībnieču skaits ir teju trīskāršojies, kas liecina par strauji augošu interesi par mākslīgā intelekta (MI) rīku apguvi. Vairāk nekā puse dalībnieču ir nodarbinātas nozarēs, kas nav saistītas ar tehnoloģijām, lielākā daļa ir vecumā no 35 līdz 49 gadiem, ar augstāko izglītību, skaidro programmas organizatori "Riga TechGirls".
"Šī augošā interese skaidri apliecina, ka sievietes Latvijā vēlas būt digitāli zinošas un apzinās, ka MI var palīdzēt ikvienā nozarē, ne tikai tiem, kuri jau darbojas tehnoloģiju jomā. MI risinājumi var palīdzēt būt efektīvākām un automatizēt dažādus ikdienas darbus ikvienai no mums, neatkarīgi no tā, vai darbojamies izglītībā, mākslā, veselības aprūpē, finanšu jomā, vai pat esam jaunu karjeras izaicinājumu meklējumos," stāsta biedrības "Riga TechGirls" vadītāja Anna Andersone.
Analizējot dalībnieču profilu, secināts, ka tikai 12% strādā IT jomā, kamēr teju 55% ir nodarbinātas citās nozarēs. Tas atspoguļo, ka MI rīki ir vajadzīgi un noderīgi ikvienā nozarē, turklāt digitālo prasmju apguve ir svarīga arī karjeras maiņas gadījumā. Kā motivāciju pieteikties programmā, dalībnieces visbiežāk minējušas personīgo interesi par tehnoloģijām (64%) un vēlmi virzīties pa karjeras kāpnēm (62%). Lielākajai daļai ir tikai pamata vai iesācēja līmeņa zināšanas par MI. Nedaudz vairāk nekā puse (53%) dalībnieču ir no Rīgas, 36% - no citām Latvijas pilsētām, 6% - no lauku reģioniem, bet vēl 5% norādījušas, ka dzīvo ārpus Latvijas.
Mācību programma tiek īstenota ar "Google.org" atbalstu. Tās laikā dalībnieces iepazīstas ar praktiskiem MI risinājumiem, mācās analizēt datus, kā arī risināt problēmas ar dažādu MI rīku palīdzību, kā arī apgūst, kā izmantot tehnoloģijas radošākai un efektīvākai ikdienai. Mācības notiek tiešsaistē un ietver praktiskas lekcijas par MI rīku izmantošanu, piemēram, teksta un attēlu ģenerēšanu, datu analīzi un satura automatizēšanu. Tāpat īpaša uzmanība tiek veltīta arī kritiskai domāšanai un ētiskai MI izmantošanai. Programma ilgs sešas nedēļas, un lielākā daļa dalībnieču ir apņēmušās to pabeigt līdz jūnija vidum. Veiksmīgi izpildot visus testus, dalībnieces saņems arī zināšanas apliecinošu sertifikātu.
Šis mācību cikls jau ir sācies, taču, ņemot vērā lielo interesi, programmas organizatori aicina pieteikties gaidīšanas sarakstā, lai pēc iespējas ātrāk uzzinātu par nākamo programmas ciklu.