Lai pārrunātu E.coli infekcijas izplatību, cēloņus, sekas un profilakses iespējas, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 8.aprīlī, uz sēdi bija aicinājusi atbildīgo institūciju pārstāvjus.
Martā E.coli infekcijas uzliesmojumā mūsu valstī saslimuši 57 cilvēki, no kuriem 50 bērni un 7 pieaugušie. 46 pacientiem novēroti simptomi. Kā informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve, slimnīcā pašlaik ārstējas 13 bērni.
Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre Ingrīda Circene, vadot sēdi, uzsvēra, ka infekcija izvērtusies ar nopietnām komplikācijām un aicināja mazināt birokrātiju, lai ģimenes ārsti un mācību iestādes laikus saņemtu rekomendācijas gadījumu atpazīšanā un zinātu, kā rīkoties.
Spriežot par infekcijas perēkļa noteikšanu, atbildīgās institūcijas apliecināja, ka norit rūpīgs darbs, pārbaudot gan ēdinātājus, gan pārtikas piegādātājus, lai atrastu vienojošu produktu, taču pašlaik laboratoriski izmeklējumi neliecina par vienu konkrētu avotu.
Deputāti un atbildīgo institūciju pārstāvji uzsvēra, ka būtiskākais infekcijas izplatības novēršanai ir veselības pratības stiprināšana un profilaktiskie pasākumi, proti, bērni ir jāmāca apgūt higiēnas pamatus un rūpīgi mazgāt rokas, dārzeņi, augļi un ogas pirms lietošanas pārtikā ir kārtīgi jānomazgā, savukārt gaļa – pietiekami termiski jāapstrādā. Sabiedrībai pret savu un apkārtējo veselību jāizturas atbildīgi, nedodoties uz darbu vai mācību iestādēm saslimušiem, pauda klātesošie.
Komisijas sēdē pārrunātas arī iespējas atbildīgajām institūcijām pilnveidot komunikāciju ar sabiedrību, starpinstitucionālā sadarbība un diagnostikas pilnveide.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri