Aizvadītajā nedēļas nogalē Baltijas valstis atslēdzās no Krievijas kontrolētā elektrotīkla un pieslēdzās Eiropas tīklam. Pārslēgšanās procesā energoapgādes problēmas netika novērotas. Tādu nebija nedz sestdien pēc atslēgšanās no Krievijas elektrības tīkla, nedz svētdien pēc sinhronizācijas ar Eiropas elektrotīklu.
Pirms izmaiņām, iespējams, Krievijas informācijas operāciju ietekmē, daļā sabiedrības izplatījās vēstījumi un pieļāvumi, ka pārslēgšanas procesā varot rasties elektrības apgādes pārrāvumi. Atbildīgās personas aicināja sabiedrību rūpīgi vērtēt informāciju un nepakļauties provokācijām, tomēr, piemēram, četras slimnīcas izvēlējās pārslēgties uz saviem ģeneratoriem, bet dažās Latgales pašvaldībās tika domāts par luksoforu atslēgšanu.
Kā pauda Abu Meri birojā, atslēdzoties no Krievijas elektrotīkla, slimnīcu vadītāji, izvērtējot riskus, neatkarīgi varēja pieņemt lēmumu pāriet uz autonomo elektropadevi. Atslēgšanās no Krievijas elektrotīkla un sinhronizācija ar Eiropas tīklu esot gatavota vairāku mēnešu garumā, kopīgi ar slimnīcām un citām ārstniecības iestādēm pārrunājot gaidāmo procesu, rīcības algoritmus un potenciālos riskus. Katrs slimnīcas vadītājs, izvērtējot riskus, varēja pieņemt lēmumus par nepieciešamajiem pasākumiem.
"Ārstniecības iestāžu vadība kā atbildīgi saimnieki varēja pieņemt savus lēmumus, un redzu, ka tas ir bijis veiksmīgi," uzskata Abu Meri.
Ministrs paudis gandarījumu un pateicību par sagatavošanās un pārslēgšanās procesu, norādot, ka visas slimnīcas tā laikā pilnībā nodrošināja veselības pakalpojumus bez aizķeršanās.
Kā informēja Veselības ministrijā, uz autonomo elektroapgādi bija pārgājušas Daugavpils Reģionālā slimnīca, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca un Rēzeknes slimnīca, kā arī autonomā elektroapgāde tika nodrošināta Balvu slimnīcas katlu mājai.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri