Tāpat teju 60% Latvijas iedzīvotāju apsver lietotas elektrotehnikas iegādi, savukārt 64% iedzīvotāju to apsvērtu, ja piedāvājums būtu finansiāli izdevīgs un nedaudz vairāk nekā puse to apsvērtu, ja Latvijā darbotos oficiāli elektrotehnikas remonta un tirdzniecības centri.
Vienlaikus 87% aptaujāto atzinuši, ka pēdējā gada laikā ir iegādājušies vismaz vienu elektropreci. Toties tikai 8% norādījuši, ka iegādājas lietotu elektrotehniku, kaut arī teju seši aptaujātie no desmit pieļauj šādu iespēju.
Divas trešdaļas aptaujāto norādījuši, ka galvenais pamudinājums, kādēļ Latvijas iedzīvotāji apsvērtu lietotas tehnikas iegādi, ir cena. Nedaudz vairāk nekā piektdaļai Latvijas iedzīvotāju būtisks pamudinājums lietotu elektroiekārtu iegādei būtu arī vides aizsardzība, resursu taupīšana un preču dzīves cikla pagarināšana.
Iegādājoties remontētu tehniku, iespējams būtiski samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu un kopējās CO2 emisijas, kas rodas jaunu elektroierīču ražošanas procesā, norāda "Eco Baltia vide" pārstāvji.
Tāpat nedaudz vairāk nekā puse jeb 54% Latvijas iedzīvotāju atzīmēja, ka, pēkšņi salūstot elektrotehnikai, to cenšas remontēt, kas ir par 12 procentpunktiem mazāk nekā 2022.gadā veiktajā pētījumā, kad rādītājs bija 64%.
Vienlaikus 20% iedzīvotāju atzina, ka ražotāja garantijas remonta vietā izmantojuši remonta servisa pakalpojumus, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā 2022.gadā veiktajā pētījumā.
No aptaujātajiem iedzīvotājiem 41% remontējuši datortehniku, 37% - lielo sadzīves tehniku un 35% - mobilos telefonus, bet apmēram ceturtdaļa - mazo sadzīves tehniku. Vērtējot veiktā remonta kvalitāti, kopumā 91% ar to ir bijuši pilnībā vai drīzāk apmierināti.
Savukārt 66% iedzīvotāju atbildēja, ka lielākais šķērslis, kas liedz iegādāties lietotu elektrotehniku, ir uzskats, ka salabotā elektrotehnika nedarbosies, kā arī 42% norāda, ka lietotām iekārtām nav pieejama garantija.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri