Šogad novēro pārsteidzoši daudz mikoplazmas baktērijas ierosinātu slimību

Sabiedrība
LETA 09:10, 26.11.2024 0

Šogad ir pārsteidzoši daudz baktērijas - mikoplazmas ierosinātu infekciju un slimību, un dažkārt pacienti nonāk arī intensīvajā terapijā, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas infektoloģe, profesore Ludmila Vīksna.

 
Foto: LETA

Viņa skaidroja, ka tā ir baktērija, kas ierosina slimību, kuras galvenie simptomi saistās ar plaušām, bet var skart arī citus orgānus. Tā nav vīrusa infekcija, bet pret to ir labas zāles. Tomēr sasirgušie diezgan bieži nonāk slimnīcās. Citreiz pacientiem vajadzīgs papildu skābeklis un arī intensīvā terapija.

Runājot par citām saslimšanām, viņa stāstīja, ka šobrīd nav nopietns saslimstības pieaugums ne ar Covid-19, ne ar gripu, bet tas nenozīmē, ka tāds nebūs.

Viņa uzsvēra, ka gripas klīniskā aina ir ļoti līdzīga gadu no gada, tāpēc, viņasprāt, šogad īpaši citādāka tā nebūs. Vakcinācijai aizvien nav par vēlu, uzsvēra speciāliste.

Savukārt pret Covid-19 viņa aicina vakcinēties pārdomāti, proti, riska grupām noteikti, bet pārējiem ir jāpārdomā šis jautājums, jo tas neesot tik svarīgi. Pēc viņas paustā, sabiedrībā jau izveidojusies sava veida imunitāte pret šo vīrusu.

Viņa arī informēja par pētnieku secināto, ka daudzas Covid-19 sekas - dažādi simptomi un komplikācijas - ar laiku samazinās un pat pāriet.

Komplikācijas dala divās grupās, proti, tās, kas skar cilvēka ķermeni fiziski, piemēram, nespēks, izmaiņas sirdsdarbībā un izmaiņas aknu darbībā. Un mentālās komplikācijas. Pēc viņas sacītā, ļoti daudz pacientu sūdzējušies par atmiņas zudumu, miega traucējumiem, uzbudinājumiem, pesimismu.

Vīksna uzsvēra, ka tas viss dažkārt prasa ārstēšanu, dažkārt pāriet pats no sevis. Tomēr viņa ieteica konsultēties ar ārstu. Pirms tam infektoloģe aicina iedzīvotājus aizpildīt īpašu anketu Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kas palīdzēs apzināt tieši Covid-19 atstātās sekas.

Vīksna atklāja, ka viņai Covid-19 ir pirmais zināmais respiratorais vīruss, kas tik ļoti ietekmē pacientu mentālo stāvokli. Tas infektoloģei šķitis pārsteidzoši.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts valodas centrs neatbalsta jaunvārda «stāviens» ieviešanu

Valsts valodas centra (VVC) Latviešu valodas ekspertu komisija noraidīja priekšlikumu ieviest jaunvārda "stāviens" pasākuma sākuma gaidīšanas apzīmēšanai.

Sabiedrība Mārupes pašvaldība būtiski palielina jaundzimušo pabalstu

Mārupes pašvaldība būtiski palielinājusi jaundzimušo pabalstu, liecina grozījumi saistošajos noteikumos par pašvaldības pabalstiem iedzīvotājiem bez materiālā stāvokļa izvērtēšanas.

Sabiedrība Aprīlī Jūrmala sakārto sevi: kā izvest atkritumus (+VIDEO)

Iedzīvotāji bez maksas varēs nodot savāktās koku lapas un ne vairāk kā četras automobiļu riepas.

Sabiedrība Bērnu slimnīca ārstējas jau 19 bērni ar zarnu nūjiņas infekciju

Sestdienas vakarā Bērnu slimnīcā Infekciju nodaļā ārstējas 18 bērni, bet viens bija Intensīvās terapijas nodaļā.

Lasiet arī

Veselība Kā rīkoties, ja uzmetusies aukstumpumpa: skaidro farmaceite (+VIDEO)

67% jeb gandrīz 3,7 miljardi pasaules iedzīvotāju, kas jaunāki par 50 gadiem, ir inficēti ar 1. tipa herpes simplex vīrusu.

Veselība Norovīrusi apdraud Latvijas bērnus, brīdina SPKC (+VIDEO)

Kopā AZI uzliesmojumu epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā identificēti 563 slimnieki.

Veselība Latvijā tiek stingri uzraudzīta situācija ar pērtiķu baku infekcijas izplatību

Pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) brīdinājuma par pērtiķu baku uzliesmojuma Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR), kas uzskatāms par starptautiskas nozīmes ārkārtas situāciju sabiedrības veselības jomā, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) stingri uzrauga pērtiķu baku izplatības risku Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.