Pasākuma organizatori iecerējuši, ka "Gaismas ceļš" savīs Latvijas novadus, pilsētas un ciemus vienotā veselumā. Noslēgumā Likteņdārzā, skanot dziesmām, iededzot ugunskuru, ūdens, kas paņemts no šiem trim ezeriem tiks atdots Likteņupei Daugavai.
Šmidre informē, ka "Latvijas Gaismas ceļš" būs spēku rosinošs un garu stiprinošs simbolisks skrējiens, kurā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs. Trīs ceļa posmi no trīs dažādām Latvijas vietām būs sadalīti aptuveni desmit līdz 20 kilometru distancēs, katru no tiem veiks trīs tempa uzturētāji, kuri nogādās starta vietā aizdegto lāpu nākamajā distances posmā, katrā no tiem aizdedzot ugunskuru.
Atbalstīt pasākumu iespējams dažādi - gan noskrienot visu vai tikai daļu no posma kopā ar tempa uzturētājiem, braucot ar velosipēdu un uzmundrinot skrējējus, dziedot, rādot lukturīša gaismiņas tumsā, sakot labus vārdus un vienkārši esot līdzās, sacīja Šmidre.
Šis būs jau trešais "Latvijas Gaismas ceļš". 2020. un 2021.gadā tas apvija Latviju, dalībniekiem satiekoties Kolkasragā un Krāslavā.
Šmidre atgādina, ka "Gaismas ceļa" idejas aizmetnis mājo pagājušā gadsimta 90.gados, kad Imants Ziedonis "Leišmalītē" rakstīja: "Apkārt Latvijai kādreiz ies tūrisma ceļš (tā ir jābūt) un cilvēki prasīs interesantu vietu iemirdzēšanos."
Šie vārdi iedvesmojuši gan Ziedoņa muzeja darbiniekus, fondu "1836", gan vēlāk arī "Stirnubuks.lv". Sākotnēji tapis tūrisma maršruts 1836 kilometru garumā, 2017.gadā to noskrējis garo distanču skrējējs Dins Vecāns, bet vēl vēlāk - 2020.gadā radies "Gaismas ceļš".
Viens no pasākuma organizatoriem Rimants Liepiņš uzsver, ka atrodoties izaicinājumiem pilnā laikā, ir svarīgi nepazust tajā, ieraudzīt un stiprināt labo sevī un apkārt sev. ""Gaismas ceļš" aicina uz aktīvu darbību, atspoguļojot mūsu mīlestību un pateicību Latvijai," pauž Liepiņš.
Pasākuma organizē "Stirnubuks.lv", biedrība "1836" un Likteņdārzs.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri