Valsts prezidenta oficiālo rezidenci apskatīt nākušas ģimenes, darba kolektīvi, senioru apvienības.
Valsts prezidenta institūcijai aprit 102.gadadiena. Pirms gada šajā dienā pēc Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča iniciatīvas Valsts prezidenta rezidence Rīgas pilī tika atvērta iedzīvotājiem un to apmeklējuši aptuveni 15 tūkstoši cilvēku.
Šajā laikā Rīgas pilī viesojušies apmeklētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Francijas, Itālijas, Spānijas, Vācijas, Slovākijas, Beļģijas, Polijas, ASV, Kostarikas, Kanādas, Ukrainas, Izraēlas, Ķīnas, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes.
Valsts prezidenta oficiālo rezidenci apskatīt nākušas ģimenes, darba kolektīvi, senioru apvienības, kā arī skolēni un bērnudārzu audzēkņi. Jaunākais Rīgas pils apmeklētājs vēl nebija sasniedzis viena gada vecumu, bet vecākais Rīgas pili apmeklēja 91 gada vecumā.
Individuālās un grupu (10-30 cilvēku) ekskursijas Valsts prezidenta rezidencē Rīgas pilī tiek plānotas tā, lai neietekmētu Valsts prezidenta darba kārtību. Šobrīd individuālajam Valsts prezidenta rezidences Rīgas pilī apmeklējumam norādītajos laikos var pieteikties 5., 10.decembrī un 6., 20. un 21.janvārī. Savukārt pieteikšanās grupu apmeklējumiem no jauna tiks atvērta š.g. 17.decembrī. Aicinām pieteikties un sekot līdzi informācijai Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnes www.president.lv sadaļā "Apmeklē Rīgas pili"
Rīgas pils un Latvijas Valsts prezidenta institūcijas vēsturi apmeklējuma laikā palīdz izzināt audio gidi latviešu, (t.sk. vieglajā valodā), angļu, vācu, franču un ukraiņu valodās.
Rīgas pils (Rīgas ordeņpils) ir viduslaiku pils, Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence Rīgā, Daugavas krastā. Livonijas ordeņa pils — mestra rezidence šajā vietā uzcelta 1340. gadu beigās (Rīgas II ordeņpils), 1484. gadā nopostīta, un 1515. gadā uzcelta no jauna (Rīgas III ordeņpils). Vēlāk pilī atradās poļu un zviedru vietvalžu rezidences, pēc tam Krievijas Impērijas Baltijas provinču (Rīgas) ģenerālgubernatoru un Vidzemes gubernatoru mītne. Kad Latvija kļuva par neatkarīgu valsti, pilī ierīkota Latvijas Republikas Valsts prezidenta rezidence. Padomju laikā pilī atradās Pionieru pils un dažādi muzeji, bet pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas tā restaurēta. Pilī iekārtotas reprezentācijas telpas un Valsts prezidenta apartamenti. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, viena no Vecrīgas dominantēm, viena no izcilākajām viduslaiku pilīm Latvijā. Rīgas pils Sūtņu akreditācijas zāles interjers iekļauts Latvijas kultūras kanona arhitektūras un dizaina sadaļā.