Darba intervijā nebūs pieļaujami jautājumi par svešvalodu zināšanām

Sabiedrība
VS.LV 15:29, 10.09.2024 0

Likumprojekts paredz nodrošināt, ka Latvijā kā Eiropas Savienības dalībvalstī nevarētu darbiniekiem pieprasīt krievu valodas zināšanas, pauž likumprojekta autori, atsaucoties arī uz šobrīd darba tirgū pastāvošo to jauniešu diskrimināciju, kuriem krievu valodas zināšanas nav pietiekamas.

 

Lai stiprinātu valsts valodas lietojumu darba tirgū, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 10.septembrī, trešajam lasījumam atbalstīja grozījumus Darba likumā. Plānots, ka ar grozījumiem tiks aizstāvētas darbinieku tiesības, veicot darba pienākumus izmantot valsts valodu un netikt diskriminētiem ar nepamatotām prasībām pēc svešvalodas zināšanām.

Likumā paredzēts nostiprināt, ka svešvalodas prasme nav uzskatāma par pamatoti nepieciešamu darba pienākumu veikšanai, ja darbs saistīts ar preču ražošanu, pakalpojumu sniegšanu vai citām darbībām Latvijas iekšējā tirgū. Plānots, ka šo noteikumu varēs neattiecināt, ja svešvalodas prasme darba veikšanai būs objektīvi pamatota, piemēram, gadījumos, ja darba izpilde ir saistīta ar ārvalstīm.

Likumprojekts paredz nodrošināt, ka Latvijā kā Eiropas Savienības dalībvalstī nevarētu darbiniekiem pieprasīt krievu valodas zināšanas, pauž likumprojekta autori, atsaucoties arī uz šobrīd darba tirgū pastāvošo to jauniešu diskrimināciju, kuriem krievu valodas zināšanas nav pietiekamas.

Gadījumā, ja darba sludinājumā būs prasība pēc svešvalodas prasmes, tajā būs jāiekļauj arī tās nepieciešamības pamatojums. Savukārt darba intervijā nebūs pieļaujami darba devēja jautājumi par svešvalodu zināšanām, ja tām nav būtiskas nozīmes darba pienākumu veikšanā, paredz likumprojekts.

Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar atbildīgo ministriju un citām institūcijām drīzumā plāno turpināt darbu pie jautājumiem, kas skar administratīvo pārkāpumu procesu par nepamatotām svešvalodas prasībām, informēja komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pleskodāle ir neliela, bet aktīva galvaspilsētas apkaime (+VIDEO)

Iedzīvotāji tiek aicināti uz forumu, lai iepazītos, apzinātu savu apkārtni un vienotos par tālākām aktivitātēm.

Sabiedrība VDD saņēmis pieteikumus vadītājiem piešķirt pielaides valsts noslēpumam

Valsts drošības dienests (VDD) saņēmis pirmos pieteikumus, jaunievēlēto domju priekšsēdētājiem un vietniekiem lūdzot izsniegt speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu, aģentūra LETA noskaidroja dienestā.

Sabiedrība Izglītības finansējums, kas baro konkurentus

Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA) prorektors Andrejs Cinis par satraucošām tendencēm Latvijas augstākās izglītības sistēmā.

Sabiedrība Abu Meri uzgriezis vēža slimniekiem muguru

Onkologs Sīviņš asi kritizē veselības ministra Abu Meri “cirkulēšanu pa ārzemju komandējumiem” un apzinātu problēmu nerisināšanu onkoloģijas pacientu ārstēšanai.

Lasiet arī

Sabiedrība Uz valodas pārbaudi sūtīs tikai vienu deputātu

Parlamentāriešiem būs jālemj par opozīcijā esošās partijas " Stabilitātei" Saeimas deputāta Viktora Pučkas nosūtīšanu uz valodas pārbaudi.

Sabiedrība Joprojām ir augsta tolerance pret valsts valodas lietojuma prasību pārkāpumiem

Ikvienam cilvēkam Latvijā - nodarbinātajam, darba meklētājam, patērētājam, pakalpojumu sniedzējam u. c. - ir jābūt pasargātam no diskriminācijas un tiesīgam runāt un tikt uzrunātam valsts valodā.

Sabiedrība Tiks stiprināta valsts valodas loma un lietojums iedzīvotāju ikdienā

Ir turpināms darbs pie latviešu valodas apguves un prasmju pilnveides, kā arī grozījumiem normatīvajos aktos, lai nodrošinātu, ka publiskajā vidē, tostarp sniedzot dažāda satura pakalpojumus, pārdodot preces, sniedzot klientiem informāciju, saziņa notiktu valsts valodā.

Sabiedrība Saeima noraida priekšlikumu atļaut ievēlēt rektoru bez valsts valodas zināšanām

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti šodien noraidīja priekšlikumu grozījumiem Augstskolu likumā, kas paredzēja atļaut rektora amatā ievēlēt personu bez valsts valodas zināšanām.