Lauku lasītavas joprojām ir kultūras atpūtas centri.
Novada bibliotēka Grobiņā vērusi durvis citās telpās. Jaunajā vietā ar grāmatu plauktiem blīvi iekārtotā platība ir maza, bet pamata pakalpojumus darbinieki sniedz, lasītājus nākt uz bibliotēku iedrošina vadītāja Irina Ernstsone. Pārmaiņas notikušas arī citās novada bibliotēkās.
Pagaidām nav datoru apmeklētājiem, taču kopējam un printējam,” atklāšanā pastāstīja Irina Ernstsone.
Nevarēja izlikt visu bibliotēkas fondu – dzejas grāmatas un žurnālus, arī novadpētniecības materiālus –, bet, ja kāds lasītājs gribēs konkrētu grāmatu, to bibliotekāres sameklēs un iedos. Trūkst bērnu stūrīša un atpūtas vietas, par literāru pasākumu rīkošanu pat nav ko domāt.
Kāds vidusskolnieks, kurš jaunajās telpās vienubrīd praktizējās, uzreiz pajautājis: “Kur ir pufi?” Jaunietis zina, ka agrākajās telpās šādi mīkstie sēdekļi bija, nu viņam to pietrūkst.
Par bērniem noteikti ir jāpadomā. Svarīgi, lai viņi bibliotēkā ne tikai var saņemt grāmatas, bet arī uzkavēties, darboties, teica grobiņniece Inita Beihmane. Ar viņu portāla liepajniekiem.lv korespondents tikas bibliotēkā pirms atvēršanas laika.
I. Beihmane ir ne tikai lasītāja, bet arī bibliotekāru izpalīdze. Būdama māksliniece, brīvprātīgi noformēja telpas, lai tajās valdītu svētku noskaņa. Kārtoja vāzēs flokšus, lilijas un citus krāšņumaugus, ko atnesa no sava dārza turpat blakus ēkai.
Būtiski uzlabojumi notikuši arī vairākās citās novada bibliotēkās – tās padarītas pieejamākas.
Tā Lieģos vienā celtnē atradās gan bibliotēka, gan Kultūras pārvalde, kam 1. stāvā bija lielas telpas. Savukārt bibliotēka bija 2. stāvā.
Kad Kultūras pārvalde pārcēlās uz Grobiņu, telpas nodeva bibliotēkai. Nu lasītāji esot gandarīti, zina G. Venens, jo ir plašums, savs stūrītis bērniem.
“Kalētos arī visu mūžu bibliotēka atradās 2. stāvā vairākās telpās. Kaut mājīgi iekārtotas, uz tām bija kārtīgs kāpiens. Šobrīd iestāde iekārtota lejā tā saucamajā izstāžu zālītē,” turpina pašvaldības pārstāvis.
Viņš norāda, ka Kalētu bibliotekāre esot šaubījusies, vai lasītāji viegli pieņems pārmaiņas, jo pieraduši gadiem kāpt augšā, taču jautājums esot nokārtojies labi.
“Pagājušajā gadā arī Vērgales bibliotēka nonāca no 2. stāva. Šajā pagastā arī pārgāja uz pagasta pārvaldes ēku, lai novērstu nesaimniecisku pašvaldības resursu izmantošanu.
Līdz ar to viena pašvaldības ēka palika tukša, bet varbūt par to radīsies interese uzņēmējiem un nepaliks neizmantota”.