Sagatavoti video Ukrainas bēgļiem par dzīvi Latvijā

Sabiedrība
LETA 13:35, 10.07.2024 0

Biedrība "Gribu palīdzēt bēgļiem" sagatavojusi 22 īsus video ukraiņu valodā, kuros sniegtas atbildes uz Ukrainas iedzīvotāju biežāk uzdotajiem jautājumiem par dzīvi Latvijā, informēja biedrības valdes locekle Linda Jākobsone-Gavala.

 
Foto: LETA

Viņa atzīmēja, ka vairāk nekā 30 000 Ukrainas iedzīvotāju par savām mājām šobrīd uzskata Latviju, un te veidojot savu dzīvi, saskaras ar dažādiem jautājumiem, kā arī nereti atšķirībām starp Latviju un Ukrainu. Ik dienas biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" darbinieki atbild uz šiem jautājumiem gan NVO informācijas centrā Pāles ielā 9, Rīgā, gan pa tālruni, gan sociālajos tīklos.

Patlaban uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir sagatavotas atbildes video formātā, kas vienkopus atrodamas biedrības "Facebook" profilā un tīmekļa vietne "ej.uz/atbildesUA".

Jautājumi ir saistīti gan ar ierašanos Latvijā, piemēram, pirmie soļi Latvijā, informācijas resursi un nevaldības organizāciju atbalsts, veselības aprūpe, gan praktiskiem padomiem, piemēram, darba attiecību uzsākšana, nekustamā īpašuma īre, elektroniskais paraksts un portāls "latvija.lv", juridiskā palīdzība, notāra pakalpojumi un dokumentu tulkojumi, transports, patērētāju tiesības, uzņēmējdarbības uzsākšana. Tāpat jautājumi ir par iekļaušanos Latvijas ikdienas dzīvē, piemēram, latviešu valodas apguvi ikdienā, atpūtu un izklaidi, integrācijas pasākumiem, savas biedrības izveidi..

Biedrība izveidojusi arī īpašu video par to, kā palīdzēt Ukrainai, atrodoties Latvijā.

Video papildus biedrības darbiniekiem piedalās arī Latviešu valodas aģentūras metodiķe Ērika Pičukāne, Vienas pieturas aģentūras vadītāja Inese Saldābola, Zemgales NVO centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš, biedrības "Kopienu sadarbības tīkls "Sēlijas salas"" pārstāves Daina Alužāne un Ieva Jātniece.

Video var kalpot kā praktisks papildinājums biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem"’ 2024.gada jūnijā izdotajai rokasgrāmatai "Dzīvo Latvijā", kas elektroniskā versijā latviešu un ukraiņu valodā pieejama biedrības tīmekļa vietnē "www.gribupalidzetbegliem.lv".

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Siliņa: Valdībā ir mazāk skandālu, vairāk pragmatiska darba

Pēc valdības "restarta" tās darbībā ir mazāk skandālu, vairāk pragmatiska darba, šādu vērtējumu par pirms mēneša uzsākto "restartu" intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda premjere Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Partiju pārādsaistības par KNAB lēmumiem sasniedz 265 551 eiro

Kopumā 12 aktīvām partijām ir parādsaistības par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieņemtajiem lēmumiem par administratīvajiem naudas sodiem un finanšu līdzekļu atmaksu valsts budžetā - kopsummā par 265 551,23 eiro, teikts biroja ziņojumā par politisko partiju un to apvienību 2023.gada pārskatu pārbaudēm.

Sabiedrība Nedēļas nogale būs auksta, gaidāms īslaicīgs sniegs

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā gaidāms auksts laiks un reizēm snigs, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība LVM: egļu astoņzobu mizgrauzis ir postošākais kaitēklis (+VIDEO)

Nereti nodarītie postījumi ievērojami pārsniedz vētras radītos.

Lasiet arī

Sabiedrība Ukraiņu bēgļi saskaras ar atbalsta trūkumu, valodas problēmām un diskrimināciju

Ukraiņu bēgļi Latvijā saskaras ar atbalsta trūkumu bērniem, valodas problēmām un diskrimināciju, secināts Sabiedriskās politikas centra "Providus" pētījumā par Ukrainas iedzīvotājiem un to vajadzībām Latvijā.

Pasaule ES pagarina pagaidu aizsardzības mehānismu ukraiņu bēgļiem

Eiropadome otrdien oficiāli apstiprinājusi Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu līdz 2026.gada 4.martam pagarināt pagaidu aizsardzības mehānismu vairāk nekā četriem miljoniem ukraiņu bēgļu, pavēstīja Eiropadomes preses dienests.

Sabiedrība Izglītības nodrošināšana ukraiņu bēgļu bērniem varētu izmaksāt 2 miljonus eiro

Lai nodrošinātu mācības visiem ukraiņu bēgļu bērniem, no septembra līdz decembrim būs nepieciešami kopā 2 356 507 eiro, bet 2025.gadā - 4 316 027 eiro, liecina likumprojekts, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodevusi saskaņošanai.