• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Esplanādē norisināsies Latvijas armijas 105.gadadienas svinības

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 07:36, 10.07.2024


Trešdien Rīgā, Esplanādē, norisināsies Latvijas armijas 105.gadadienai veltīti svinīgi pasākumi, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).


Foto: LETA

No plkst.14 līdz 23 būs iespēja apskatīt NBS militārās tehnikas izstādi. Tāpat no plkst.14 līdz 21 varēs aplūkot Rekrutēšanas un atlases centra un Zemessardzes informatīvos stendus.

Savukārt no plkst.18 līdz 23 iedzīvotāji aicināti apmeklēt zaļumballi, kurā no plkst.18 līdz 18.50 uzstāsies NBS Štāba orķestris, no plkst.19 līdz 19.50 Zemessardzes orķestra bigbends, no plkst.20 līdz 20.50 NBS Štāba orķestra estrādes ansamblis, no plkst.21 līdz 21.50 Zemessardzes orķestra rokgrupa un no plkst.22 līdz 23 NBS Štāba orķestra Zaļumballes orķestris.

Zaļumballē uzstāsies tādi solisti kā Luīze Krasta, Gatis Supe, Arvīds Keins, Atis Ieviņš, Mārtiņš Kanters, Ieva Sutugova, Gita Puikevisa-Puikevska. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

1918.gada 18.novembrī svinīgā Tautas padomes sēdē tika pasludināta Latvijas neatkarība. Tomēr idejai par neatkarīgu un demokrātisku Latvijas Republiku bija gan ārēji, gan iekšēji ienaidnieki. Tāpēc gatavība veidot savu valsti Latvijas tautai bija jāpierāda un jāizcīna uzvara Latvijas Neatkarības karā, savu valsti aizstāvot ar ieročiem rokās.

Latvijas armija tika izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi. Dažus mēnešus vēlāk, 1919.gada 11.novembrī, šī jaunizveidotā armija atbrīvoja Rīgu no Bermontiešu karaspēka.

1919.gadā pēc Cēsu kaujām, kad Ziemeļlatvijas brigāde kopā ar igauņiem pilnībā sakāva vācbaltiešu landesvēru un vācu Dzelzsdivīziju, 3.jūlijā tika noslēgts Strazdumuižas pamiers un 6.jūlijā Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā, kur viņus sagaidīja Dienvidnieki. 1919.gada 10.jūlijā Pagaidu valdība oficiāli iecēla amatā pirmo armijas virspavēlnieku ģenerāli Dāvidu Sīmansonu, kurš nākamajā dienā izdeva pavēli Latvijas armijai Nr.1.

Atceroties šo nozīmīgo vēsturisko notikumu, aizsardzības nozare ik gadu atzīmē Latvijas armijas dzimšanas dienu 10.jūlijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība NBS neatbalsta Latvijas izstāšanos no Otavas konvencijas

Aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) uzdevumā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) veikuši izvērtējumu par iespējamo Latvijas izstāšanos no Otavas konvencijas un aicina izstāšanos neatbalstīt, aģentūru LETA informēja NBS pārstāve Sandra Brāle.

Sabiedrība Nacionālie bruņotie spēki piedalās 5 starptautiskajās operācijās (+VIDEO)

Vienīgā misija Eiropā joprojām ir operācija Kosovā.

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienesta obligātā kārtā iesauks 150 Latvijas pilsoņus

Valsts aizsardzības dienesta trešajā iesaukumā obligātā kārtā būs nepieciešams pēc nejaušības principa iesaukt 150 Latvijas pilsoņus, informēja Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Skrundas pievārtē uzbūvējot bāzi, izvietos ap 600 karavīrus

Skrundas pievārtē attīstot poligonu "Mežaine", par vairākiem miljoniem eiro uzbūvēs bāzi, kurā tuvākajos gados plānots izvietot vairāk nekā 600 valsts aizsardzības dienesta (VAD) karavīrus, kā arī virsniekus un instruktorus.