• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts kontrole: skolotāja mentora darbs ne vienmēr tiek apmaksāts

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:30, 07.07.2024


Skolotāja mentora darbs ne vienmēr tiek apmaksāts, sarunās ar izglītības iestāžu vadību secinājusi Valsts kontrole.


Foto: LETA

Izglītības iestādes apgalvoja, ka jaunajiem skolotājiem vienmēr tiek nodrošināts atbalsts. Taču nereti skolotājs mentors netiek noteikts ar rīkojumu vai iekļauts pedagogu tarifikācijā, tāpēc nesaņem samaksu par darbu. Piemēram, skolotāja mentora pienākumus bez papildu samaksas veic mācību daļas vadītājs vai attiecīgās jomas vairāk pieredzējis skolotājs.

Izglītības iestādes arī mēdz norīkot skolotāju mentoru katram jaunajam skolotājam uz pusgadu ar papildus samaksu. Pēc tam tiek vērtēts, vai skolotāja mentora atbalsts vēl ir nepieciešams. Tāpat skolotāja mentora sniegtais atbalsts var būt ļoti atšķirīgs un izriet no jaunā skolotāja profesionālās pieredzes un vajadzībām.

Pagājušā gada nogalē vispārējās izglītības iestādes tarifikācijā iekļauti un apstiprināti tikai 66 skolotāji mentori 17 no 43 pašvaldībām, secinājuši revidenti, izvērtējot Valsts izglītības informācijas sistēmā pieejamo informāciju.

2023.gadā darba attiecības sākumizglītības skolotāja, vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības skolotāja amatā sāka vai turpināja vismaz 208 pedagoģiskās izglītības programmu absolventi.

Aptaujājot skolotājus, revidenti secinājuši, ka no 275 skolotājiem, kas profesijā strādā līdz diviem gadiem, tikai 76 jeb 28% ir saņēmuši mentora atbalstu. 38 no viņiem mentora atbalstu saņēmuši līdz vienam gadam.

Vairāk nekā puse jeb 58 aptaujāto skolotāju bija ļoti vai drīzāk apmierināti ar saņemto atbalstu.

Revidenti vērš uzmanību, ka tarifikācijā skolotājiem mentoriem algas likme noteikta robežās no 1224 līdz 1656 eiro. Saskaņā ar normatīvo regulējumu zemākā algas likme skolotājiem mentoriem no 2023.gada septembra līdz decembrim noteikta 1360 eiro. Zemāka algas likme par normatīvajā regulējumā noteikto konstatēta pieciem skolotājiem mentoriem.

Savukārt tarificēta slodze likmēs no 0,025 jeb vienai stundai nedēļā līdz vienai pilnai darba slodzes likmei, kas ir 40 stundas nedēļā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Kultūra Latvijas studenti var pieteikties stipendijām studijām Itālijā un Slovākijā

Latvijas studenti var pieteikties stipendijām, lai studētu Itālijā vai Slovākijā 2024./2025.akadēmiskajā gadā, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Sabiedrība Čakša: Priekšlikumi nemazinās pedagogu atalgojumu (+ LIZDA viedoklis)

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumi pedagogu darba slodžu līdzsvarošanai nemazinās to atalgojumu, šodien preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ekonomika Zems izglītības līmenis rada četras reizes augstāku risku kļūt par bezdarbnieku

Pērn bezdarba līmenis personām 15-74 gadu vecumā ar pamata vai zemāku izglītības līmeni bija gandrīz četras reizes augstāks nekā personām, kas ieguvušas augstāko izglītību - attiecīgi 13,3% un 3,3%, secināts Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) izdotajā informatīvajā apskatā "Darbaspēka apsekojuma galvenie rādītāji 2023.gadā".

Sabiedrība Izglītības nodrošināšana ukraiņu bēgļu bērniem varētu izmaksāt 2 miljonus eiro

Lai nodrošinātu mācības visiem ukraiņu bēgļu bērniem, no septembra līdz decembrim būs nepieciešami kopā 2 356 507 eiro, bet 2025.gadā - 4 316 027 eiro, liecina likumprojekts, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodevusi saskaņošanai.