• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dānijas brigāde piedalīsies NATO «Ziemeļu» divīzijā Ādažos (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:15, 30.06.2024


Skandināvijas valsts uzsvēra savu lomu Latvijas aizsardzībā.


Aizsardzības sadarbība ar skandināviem.

Ādažu poligonā NATO daudznacionālā divīzijas štāba "Ziemeļi" (Multinational Divison North) komandiere ģenerālmajore Jete Albinusa (Jette Albinus) un Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes komandieris brigādes ģenerālis Anderss Bergs Olesens (Anders Berg Olesen) parakstīja apliecinājumu par brigādes piesaisti divīzijai tās vadītajās mācībās.

Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes pievienošanās NATO daudznacionālās divīzijas štāba "Ziemeļi" vadītajām mācībām ir vēl viens apliecinājums Latvijas un Dānijas sadarbībai NATO.

Vienlaikus šī ir pirmā šāda veida vienošanās Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādei, kas gatavojas pilnas kaujas gatavības sasniegšanai nākotnē. Divīzijas vadībā brigāde papildinās zināšanas, trenēsies un piedalīsies mācībās, kā arī strādās pie stratēģiskās komunikācijas un situācijas izvērtēšanas prasmēm.

Dānijai ir bijusi nozīmīga loma Latvijas bruņoto spēku attīstībā, un tā ir bijusi viena no vadošajām Ziemeļvalstīm politiskā atbalsta un praktiskās palīdzības sniegšanā Latvijai.

Jau ziņots, ka, lai uzlabotu Baltijas valstu aizsardzību un stiprinātu NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, 2019.gadā tika atklāts Daudznacionālais divīzijas štābs "Ziemeļi". Tas ir efektīvs, militāri spējīgs štābs, kas nodrošina vienotu komandvadību Baltijas reģionā.

Savukārt 2023.gada vasarā daudznacionālais divīzijas štābs "Ziemeļi" sasniedza pilnu kaujas gatavību, izpildot nepieciešamās prasības, lai pilnvērtīgi spētu nodrošināt situācijas izpratni par drošību reģionā.

Daudznacionālais divīzijas štābs "Ziemeļi" ir spējīgs plānot un vadīt militārās operācijas, komandēt vienības, organizēt un īstenot militārās mācības un aktivitātes, kā arī īstenot citus nacionālos un kolektīvās aizsardzības uzdevumus, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus saskaņā ar Ziemeļatlantijas līgumu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Kur ir brīvas vietas nākamā mācību gada 10. klasē?

Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments ir apkopojis informāciju par brīvajām vietām galvaspilsētas vidusskolās. Informācija par skolām, kurās ir brīvas vietas nākamā mācību gada 10. klasē, tiks aktualizēta katru piektdienu mājaslapā www.iksd.riga.lv.

Šobrīd valsts ģimnāzijās un vidusskolas kopā uzņemti jau 4052 skolēni. Lielākajā daļā Rīgas pašvaldības skolu 10. klašu komplektēšana ir noslēgusies, un izmaiņas notiek gadījumos, ja kāds no uzņemtajiem skolēniem pāriet mācīties citā skolā.

Interesanti fakti Latvijas saldummīļi dažādo savas saldējuma garšas (+VIDEO)

Vidzemes reģions izrādījās šī deserta visvairāk iecienījis.

Sabiedrība Dienvidkurzemes novadā saglabājušās mazās bibliotēkas (+VIDEO)

Lauku lasītavas joprojām ir kultūras atpūtas centri.

Ekonomika Latvijā kļūs izdevīgāk iegādāties elektriskos un hibrīdauto (+VIDEO)

Apmēram ceturtā daļa videi draudzīga transporta līdzfinansē Eiropas Savienība.