• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aizsardzības ministriju gaida reorganizācija?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 18:22, 19.06.2024


Evika Siliņa: "Runa ir arī par to, kādā veidā mēs organizēsim darbu, lai arī mūsu aizsardzības spējas kļūtu stiprākas un varētu attīstīt militāro industriju. Par to esmu runājusi gan ar aizsardzības, gan ar ekonomikas ministru. Es no viņiem sagaidu kopīgu informatīvo ziņojumu valdībā. Ir jāizstrādā militārās industrijas stratēģija."Aizsardzības ministrijā (AM) ir vajadzīga reorganizācija, lai mazinātu negatīvās ziņas, kas saistītas ar skandāliem aizsardzības nozarē, un iedotu uzticības kredītu visiem tiem, kas godprātīgi pilda savu darbu un strādā diezgan izaicinošos apstākļos, norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), kura trešdien Rīgas pilī tikās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Valsts pirmā persona iepriekš paudusi, ka sagaida no aizsardzības ministra Andra Sprūda (P) aktīvāku rīcību, savukārt Siliņa norādījusi, ka ir tikusies ar aizsardzības ministru un pārrunājusi problēmjautājumus. Taujāta, ko viņa pati sagaida no Sprūda, premjere preses konferencē uzsvēra, ka, atšķirībā no citām ministrijām, AM ir diezgan garantēts finansējums un tā apjoms nav mazs, taču AM ir arī ļoti daudz uzdevumu.

Ministru prezidente norādīja, ka patlaban valsts stiprina savas drošības spējas. Ir diezgan liels skaits liela mēroga iepirkumu, kādi Latvijā nekad agrāk nav bijuši. Runa ir par gaisa aizsardzību, raķetēm un citu bruņojumu, taču ir arī daudz vietēja mēroga iepirkumu, kas AM ir jāīsteno, piemēram, lai tiktu izbūvēts Sēlijas poligons un lai Latvija būtu gatavāka NATO sabiedroto uzņemšanai, kas pakāpeniski no kaujas grupas aug līdz brigādes līmenim.

"Tas prasa milzīgu aizkulišu darbu, ko mēs varbūt ikdienā nemaz neredzam, bet tas arī prasa strukturētu AM rīcību un plānu. Valdība pieņēma lēmumu piešķirt AM finansējumu 10 miljonu eiro apmērā austrumu robežas stiprināšanai, kas ir daļa no Baltijas aizsardzības līnijas. Tā ir saskaņota starp visām trim Baltijas valstīm. Mēs pēc vienādiem principiem, bet katrs nedaudz atšķirīgi praktiskā ziņā stiprinām savu robežu, arī tas ir AM darbs," žurnālistiem teica Siliņa.

Tāpat premjere pieminēja, ka Latvija kopā ar Lielbritāniju ir viena no vadošajām valstīm "dronu koalīcijā". Siliņa uzsvēra, ka visi sagaida rezultātus un kāds būs šīs koalīcijas tālākais darbs, kā tiks koordinēts darbs, lai nākamajā gadā Ukrainai varētu piegādāt solīto. Viņa atzina, ka daļa no droniem Ukrainai ir piegādāti, taču tas ir salīdzinoši neliels skaits, tāpēc ir vajadzīgs skaidrāks plāns, kā koordinēt darbu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Zem vētrā nolūzuša koka pie Bauskas pils atrasti vairāki galvaskausi (+FOTO)

Zem vētrā nolūzuša koka pie Bauskas pils atklājušies vairāki galvaskausi un kauli, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Bauska pamazām atgūstas pēc vētras. Iedzīvotāji sāk prasīt palīdzību (+FOTO)

Šorīt Bauskā jau no agra rīta notiek aktīvi darbi, lai novērstu vētras sekas un sakoptu pilsētu, novēroja aģentūra LETA.

Sabiedrība Dombrovskis atteiksies no EP deputāta mandāta

Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētais Valdis Dombrovskis (JV), kurš joprojām ieņem Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieka amatu, nosūtījis iesniegumu Centrālajai vēlēšanu komisijai par atteikšanos no EP deputāta mandāta, aģentūrai LETA norādīja komisāra padomniece Maija Celmiņa.

Sabiedrība Zemākā ūdens temperatūra saglabājas Rīgas līča Kurzemes piekrastē

Latvijas upēs un ezeros ūdens temperatūra daudzviet ir 20..24 grādi, bet Rīgas līča rietumu piekrastē tā vietām saglabājas zem 15 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Karavīri apguvuši dronu operatora specialitāti

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus līdz šī gada 15.jūnijam brīvprātīgi pieteikties valsts aizsardzības dienestam.

Sabiedrība «Pretošanās koncepciju jāizstrādā pēc iespējas ātrāk» - Aizsardzības ministrs

Šobrīd gala termiņš esot noteikt 2026.gada oktobra mēnesis.

Sabiedrība AM rosina lemt par Latvijas dalību ES jūras drošības operācijā

Reaģējot uz krīzi Sarkanajā jūrā, Aizsardzības ministrija (AM) rosinās valdību un Saeimu lemt par Latvijas dalību Eiropas Savienības (ES) jūras drošības operācijā.

Sabiedrība Sabiedrībai ir dažādi vērtējumi par Baltijas aizsardzības līniju (+VIDEO)

«Nav vairs ticības, ka valstī kaut kas var notik gludi».