• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vairāku galvaspilsētas izglītības iestāžu nosaukumos iekļaus Rīgas vārdu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:47, 12.06.2024


Rīgas domes šodien nolēma vairāku galvaspilsētas izglītības iestāžu nosaukumos iekļaut vārdu Rīga.


Foto: LETA

Šādu apsvērumu dēļ nosaukums tiks mainīts astoņām skolām. Turpmāk galvaspilsētā būs Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzija, Rīgas Jaunciema pamatskola, Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskola, Rīgas Mežciema pamatskola, Rīgas pamatskola "Rīdze", Rīgas Āgenskalna sākumskola, Itas Kozakēvičas Rīgas Poļu vidusskola.

Nosaukums mainīsies sešām interešu izglītības iestādēm. Turpmāk "Daugmale", "Auseklis", "Laimīte", "Praktiskās estētikas skola", "Altona" būs Rīgas bērnu un jauniešu centri. Savukārt tehniskās jaunrades nams "Annas 2" tiks pārdēvēts par Rīgas Tehniskās jaunrades namu "Annas 2".

Nosaukumos vārds Rīga tiks iekļauts arī vairākām mūzikas un mākslas skolām un sporta skolām. Turpmāk Rīgā būs Augusta Dombrovska Rīgas Mūzikas skola, Rīgas Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Rīgas Juglas Mūzikas skola, Rīgas Ķengaraga Mūzikas un mākslas skola, Rīgas Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola, Pāvula Jurjāna Rīgas Mūzikas skola, Rīgas Basketbola skola, Krišjāņa Kundziņa Rīgas Cīņas sporta skola, Rīgas sporta skola "Rīdzene", Rīgas sporta skola "Arkādija", Rīgas Hokeja skola.

Orķestrim "Rīga" turpmāk pilnais nosaukums būs Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Orķestris "Rīga"", Rīgas kultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" nosaukums būs Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras un tautas mākslas centrs "Mazā Ģilde"", bet Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" nosaukums - Rīgas valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras un tautas mākslas centrs "Ritums"".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Sabiedrība Aptauja: kādas skolas ir piemērotas skolēniem un vecākiem Latvijā (+VIDEO)

Kā nozīmīgus izvēles kritērijus min profesionāli skolotāji.

.

Sabiedrība Pamatizglītībā pakāpeniski atteiksies no krievu valodas

No 2026./2027.mācību gada pamatizglītībā pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, otrdien nolēmusi valdība.

Sabiedrība IZM šogad saskaņojusi 31 izglītības iestādes reorganizāciju vai slēgšanu

Šogad Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņojusi pašvaldību lēmumus par 31 izglītības iestāžu reorganizāciju vai slēgšanu, liecina IZM apkopotā informācija.

Sabiedrība Plāno iespēju atteikties no krievu valodas apguves jau šovasar

Izglītības iestādes vadītājam par skolēna atteikšanos no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves būs jāinformē izglītības iestādes dibinātājs, kura pienākums būs jau no nākamā mācību gada sākuma nodrošināt citas svešvalodas apguvi.