• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Konkursā uz LIAA direktora amatu pieteikušies 18 pretendenti

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:47, 11.06.2024


Konkursā uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu pieteikušies 18 pretendenti.Amata konkurss, kas tika izsludināts 20.maijā, norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt LIAA direktora amatu, atbildēs uz komisijas uzdotajiem jautājumiem un izklāstīs savu redzējumu par LIAA prioritārajiem attīstības virzieniem, tostarp par to, vai ir nepieciešams atteikties no kādiem esošajiem attīstības virzieniem.

Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks pārbaudītas pretendentu vadības kompetences, tostarp stratēģiskais redzējums, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, pārmaiņu vadīšana, komandas vadīšana.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts ekonomikas ministram iecelšanai amatā.

Jau ziņots, ka Valsts kanceleja atkārtoti izsludināja konkursu uz LIAA direktora amatu. Iepriekšējo konkursu uz šo amatu ekonomikas ministrs aprīlī nolēma izbeigt bez rezultāta.

LIAA direktora amats ir vakants kopš 2023.gada septembra beigām, kad to pameta Kaspars Rožkalns, kurš kļuvis par uzņēmuma "UPB nams" valdes priekšsēdētāju.

Saskaņā ar ekonomikas ministra Viktora Valaiņa (ZZS) rīkojumu šobrīd LIAA direktora amatā iecelts Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos Raivis Bremšmits. Šo amatu viņš pildīs uz laiku līdz jaunā direktora atlases konkursa noslēgumam.

Kā viens no galvenajiem uzdevumiem Bremšmitam ir LIAA iekšējās reorganizācijas procesa vadība, kura mērķis ir padarīt efektīvāku iestādes darbu, uzsvaru liekot uz investīciju piesaistes un eksporta veicināšanas jautājumiem.

Bremšmits līdz šim ieņēma EM valsts sekretāra vietnieka amatu tautsaimniecības jautājumos, kā arī uzkrājis nozīmīgu pieredzi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur departamenta direktora amatā bija atbildīgs par reģionālās politikas un reģionālo atbalsta pasākumu, tai skaitā uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūras pasākumu izstrādi, Latgales Speciālās ekonomiskās zonas regulējumu, nodokļu atbalsta instrumentu izstrādi un citiem jautājumiem. Kopš 2006.gada Bremšmits ieņēmis dažādus amatus Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, bet 2024.gadā tika pārcelts darbā uz EM.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī

Sabiedrība LIAA atvērusi inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecību Šveicē

Ženēvā, Šveicē darbu ir sākusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecība, kuras uzdevums būs nodrošināt saikni starp Eiropas Kodolpētniecības organizāciju (CERN) Latvijas uzņēmējiem un zinātniskajām institūcijām, informē LIAA.

Ekonomika LIAA aicina pieteikties jaunajā digitalizācijas programmā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina pieteikties jaunajā digitalizācijas programmā "Atbalsts komercdarbības procesu digitalizācijai", pavēstīja LIAA pārstāvji.

Pasaule Latvija plāno pieteikties dalībai "Expo 2025 Osaka" kopā ar Lietuvu un Igauniju

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) pilnvaros vienoties ar Lietuvas un Igaunijas atbildīgajām institūcijām par pieteikuma iesniegšanu dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2025 Osaka" kas notiks no 2025.gada 13.aprīļa līdz 13.oktobrim, ar īrētu B tipa moduļa Baltijas paviljonu, kā sekundāru prioritāti piesakot Latvijas Republikas dalību Izstādē ar īrētu B tipa moduļa Latvijas Republikas paviljonu, izriet no Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotā informatīvā ziņojuma, ko šodien konceptuāli atbalstīja valdībā.