• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vaivode: «Latviešu tautas vēsturē un kvīru vēsturē ir daudz līdzību» (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:59, 09.06.2024


LGBT koris novēl Rīgai priecīgu praidu.


Seksuālās minoritātes dzied skaļi.

Pašmāju LGBT+ koris - Rīgas Kvīru koris - Baltijas praida ietvaros jaunnedēļ priecēs klausītājus un skatītājus ar koncertiem, lielo sadziedāšanos, dalību gājienā un pat iespēju piedalīties vienā no kora mēģinājumiem, informē kora pārstāvji.

"Šī būs mūsu kora pirmā lielā publiskā iznākšana no skapja - un kad vēl, ja ne Praida laikā," stāsta Rīgas Kvīru kora līdzdibinātājs Jurģis Kalniņš. Visi kora rīkotie pasākumi būs atvērti ikvienam interesentam, un tie ir piemēroti ģimenēm ar maziem bērniem.

Pirmais pasākums paredzēts jau otrdien, 11.jūnijā, Spīķeros. Tas būs atvērtais brīvdabas mēģinājums, kas, kā informē pasākuma organizatori, būs iespēja "ikvienam uz savas ādas izbaudīt balsi iesildošus vingrinājumus, ieklausīties kora koncerta repertuārā un patiesi saprast, kā piekopt LGBT+ iekļaujošu valodu latviskā vidē". Pasākuma sākums 18:00.

Savukārt ceturtdien, 13.jūnijā, Tallinas pagalma Angārā paredzēts vēl kas nebijis - kvīriskā ChoirUp sadziedāšanās. ChoirUp ir kopdziedāšanas pasākumu cikls, kas apvieno visus dziedāt gribošos kopīgā dziesmā. Diriģentes Noras Žeigures vadībā tiks apgūta un nodziedāta dziesma par godu ļoti nozīmīgam LGBTQ kopienas simbolam, kam sekos sadziedāšanās kopā ar grupu un dziesmām latviski un angliski. Pirms sadziedāšanās sākuma uz skatuves ar īpašu programmu kāps Rīgas Kvīru koris.

"Lai piedalītos ChoirUp, nav nepieciešams iepriekš gatavoties, zināt dziesmu vārdus, lasīt notis, vai būt pārliecinātam par savām balss spējām - galvenais ir labi pavadīt laiku," informē ChoirUp pārstāvis Ernests Jenavs. Pasākuma sākums 19:00, ieeja - par ziedojumiem.

Praida kulminācijā - 15.jūnija tradicionālajā gājienā - piedalīsies arī Kvīru koris. Koris gājienā dosies, dziedot latviešu skaistākās tautasdziesmas un estrādes dziesmas. "Gluži kā Dziesmu svētku gājienā, arī šeit mūsu koristi leposies ar savu identitāti un kulturālo bagātību. Visi draugi un atbalstītāji ir mīļi aicināti pievienoties mums gājienā," uzsver kora diriģente Katrīna Jēkabsone. Gājiena sākums - 12:00 no Vērmanes dārza.

Savukārt uzreiz pēc gājiena, Baltijas praida noslēguma koncertā, uz Vērmanes dārza skatuves ap pulksten 16:00 ar performancēm latviešu un angļu valodās kāps arī Kvīru koris. "Latviešu tautas vēsturē un kvīru vēsturē ir daudz līdzību: mums nācies cīnīties par savām tiesībām un brīvībām, liekot lietā savu sīkstumu un vienam otru atbalstot. Iespējams, baudot kvīru kora dziedājumu un ievērojot šīs paralēles, apkārtējiem kļūs vieglāk just empātiju pret saviem LGBT+ līdzcilvēkiem, kam joprojām jācīnās par vienlīdzību," uzsver kora līdzdibinātāja Lelde Vaivode.

Ar visiem Rīgas Kvīru kora rīkotajiem pasākumiem vienkopus iespējams iepazīties vietnē go.safespace.lv/pasakumi, kā arī biedrības Safe Space Facebook lapā - facebook.com/SafeSpaceLV/events. Visi pasākumi ir piemēroti ģimenēm ar maziem bērniem.

Jau ziņots, ka Rīgā līdz 15.jūnijam norisināsies Baltijas praida pasākumi, piedāvājot pasākumu programmu, kas aktualizēs cilvēktiesību, dažādības un iekļaušanas jautājumus kopienu iesaistē, uzņēmējdarbībā un sabiedrībā kopumā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī

Sabiedrība Nosaukti «airBaltic» pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pieprasītākie galamērķi no Rīgas jūlijā būs Kopenhāgena, Parīze un Londona, informēja "airBaltic" pārstāvji, balstoties uz biļešu pārdošanas un ceļošanas paradumu datiem.

Pasaule ES apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju

Pirmdien Luksemburgā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē ES dalībvalstis beidzot apstiprināja 14.sankciju pakotni pret Krieviju, mikroblogošanas vietnē "X" informē ārlietu ministre Baiba Braže (JV).

Sports Eiropas futbola čempionātā tiks izspēlētas pēdējās B grupas spēles

Šodien Eiropas futbola čempionātā ar Spānijas un Albānijas, kā arī Horvātijas un Itālijas cīņām beigsies B apakšgrupas turnīrs.

Sabiedrība Jaunais nuncijs Baltijas valstīs būs arhibīskaps Georgs Gensvains

Pāvests Francisks pirmdien nominējis jaunu nunciju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas būs Urbisaljas (Itālija) titulārais arhibīskaps Georgs Gensvains, vēsta Rīgas arhidiecēzes portāls "Katolis", atsaucoties uz Svēto Krēslu.