• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aicinā SEPLP rīkoties, lai nepieļautu debates krievu valodā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 16:33, 22.05.2024


Nacionālā apvienība (NA) rosinājusi grozījumus, kas paredz precizēt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pilnvaras, dodot padomei nepārprotamas tiesības noteikt valodu izvēli un lietojumu sabiedriskajos medijos.NA Saeimas frakcija, 22.maijā tiekoties ar SEPLP locekļiem Jāni Siksni un Jāni Eglīti, aicināja SEPLP rīkoties, lai nepieļautu Eiropas Parlamenta vēlēšanu debates krievu valodā. NA mudināja nepieļaut sabiedrības šķelšanu, uzturot divas dažādas valodu telpas. NA jau iepriekš paudusi, ka nepiedalīsies Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debatēs krievu valodā un uzskata tādas par nepieņemamām.

NA norāda, ka grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā izstrādāti, lai novērstu nepilnību, ka SEPLP kā sabiedrisko mediju darbības uzraugs neesot tiesīgs noteikt jebkādu valodas dalījumu šajos medijos. Iepriekš SEPLP locekļi publiskā paziņojumā pauduši, ka šobrīd viņiem neesot pilnvaru noteikt valodu proporciju un lietojumu, neskatoties uz to, ka SEPLP ir atbildīgs par sabiedrisko mediju darbības atbilstību likumam.

Likumprojekts paredz skaidri nodalīt atbildības - kas ir SEPLP kompetencē un kas būtu plašsaziņas līdzekļu redakciju pārziņā, tādējādi ļaujot SEPLP īstenot uzraugošās funkcijas, vienlaikus neiejaucoties redakcionālajā neatkarībā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Liepājā par 50% ceļ maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem

No 1.septembra Liepājā maksu par ūdenssaimniecības pakalpojumiem plānots paaugstināt par 50%, liecina SIA "Liepājas ūdens" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī

Rīgas peldvietās siltākā ūdens temperatūra ir Bābelītī, sasniedzot 21 grādus, liecina Rīgas Pašvaldības policijas apkopotā informācija.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas

Šodien Rīgas sabiedriskais transports būs bez maksas, aģentūru LETA informēja uzņēmumā "Rīgas satiksme".

Lasiet arī