• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Siguldas novads mērķtiecīgi organizē Digitālo nedēļu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 11:25, 13.05.2024


Dažādas organizācijas un to partneri rīko bezmaksas seminārus, vebinārus un praktiskas apmācības.


Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs veicina kultūras nozares digitalizāciju.

Visā Latvijā no 13. līdz 18.maijam tiek piedāvāta plaša klātienes un tiešsaistes pasākumu programma ikgadējās informatīvi izglītojošās kampaņas "Digitālā nedēļa 2024" ietvaros. Dažādas organizācijas un to partneri rīko bezmaksas seminārus, vebinārus un praktiskas apmācības. Arī Siguldas novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus būt aktīviem, rast jaunas vai papildināt savas zināšanas digitālajā jomā, piedaloties Digitālās nedēļas aktivitātēs novadā.

14.maijā no plkst.10.00 tiks nodrošināta iespēja apmeklēt individuālas konsultācijas un pilnveidot savas e-prasmes valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Raiņa ielā 3, Siguldā, un iegūt gan ieskatu, gan praktiskas iemaņas elektronisko pašapkalpošanās portālu lietošanā. Tā ir iespēja ikvienam novada iedzīvotājam papildināt zināšanas par latvija.gov.lv un e.sigulda.lv piedāvātajām funkcijām - autorizēšanās portālā, e-pakalpojuma pieteikšana, e-adrese izveide un funkcionalitāte, kā arī citi interesējoši jautājumi par valsts un pašvaldības sniegtajām iespējām un dažādo pakalpojumu klāstu.

17.maijā plkst.14.30 Siguldas novada bibliotēka aicina pievienoties nodarbībai "Iepazīsti bibliotēku datubāzes" un iegūt prasmes informācijas meklēšanā Latvijas Nacionālās bibliotēkas tiešsaistes abonētajās datubāzēs un digitālajās kolekcijās, atrodot sev interesējošo rakstu presē. Papildus interesentiem būs iespēja uzzināt, kā atrast atbildes enciklopēdiskos resursos, vārdnīcās un arhīva materiālos, kā atrast Latvijas, reģionālo un novadu laikrakstu arhīvu. Tāpat tiks sniegtas zināšanas par to, kā atrast un noklausīties vēsturiskos skaņu ierakstus, ieskatīties Dziesmu svētku krātuvē, apskatīt Latvijas industriālo mantojumu un foto kolekciju "Zudusī Latvija". Nodarbība paredzēta plašam interesentu lokam, pieaugušajiem, pensionāriem un vidusskolēniem.

17.maijā no plkst.15.30 līdz 17.30 Siguldas Tehnoloģiju izglītības centrs Raiņa ielā 3, Siguldā, pedagogiem un izglītības speciālistiem rīko dizaina darbnīcu par efektīvu tehnoloģiju lietojumu mācību procesā, kurā varēs kopīgi izpētīt un izstrādāt inovatīvus veidus, kā integrēt tehnoloģijas mācību stundās, lai padarītu mācīšanos gan aizraujošu, gan efektīvu. Darbnīca būs atvērta platforma, kurā tiks veicināta sadarbība, pieredzes apmaiņa un radoša domāšana. Dalībnieki, izmantojot dizaina domāšanas stratēģijas, tiks aicināti domāt par to, kā tehnoloģijas var papildināt un uzlabot mācību procesu, uzlabojot skolēnu mācīšanās pieredzi un veicinot izglītības inovācijas. Dalībnieki ne tikai apgūs jaunas prasmes, bet arī varēs tūlītēji pielietot iegūto zināšanu bāzi savā ikdienas darbā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība VDD regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai

Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un riskus, Valsts drošības dienests (VDD) regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai, aģentūrai LETA atzina dienestā, komentējot, vai ir izdarījis kādus secinājumus pēc Slovākijas premjera Roberta Fico sašaušanas.

Sabiedrība Nedēļas otrajā pusē gaiss sakarsīs līdz +28 grādiem

Šonedēļ Latvijā gaidāms pārsvarā saulains laiks, nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpsies līdz +28 grādiem, liecina jaunākās prognozes.

Sabiedrība Autotransporta direkcijas klientu apkalpošanas centri būs slēgti

Visi Autotransporta direkcijas (ATD) klientu apkalpošanas centri - Rīgā, Daugavpilī, Cēsīs un Liepājā, šodien būs slēgti, aģentūru LETA informēja ATD pārstāvji.

Sabiedrība Pārbaudīs trauksmes sirēnas

Pirmdien no plkst.10 līdz plkst.10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Lasiet arī

Sabiedrība Siguldas novadā pirmajā semestrī vidusskolēnu stipendijās izmaksās 9000 eiro

Siguldas novada pašvaldība šī mācību gada pirmajā semestrī vidusskolēnu stipendijās plāno izmaksāt teju 9000 eiro, aģentūru LETA informē pašvaldība.

Sabiedrība Gaujas nacionālais parks kļūs par Latvijas pirmo bioreģionu (+VIDEO)

Pie Latvijas garākās upes tiks veicināta dabas daudzveidība.

Sports Ja gribam olimpiskās spēles, tad Siguldas bobsleja trasē jāiegulda miljoni eiro

Ja Latvija iesaistīsies 2030.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanā, uzņemot sacensības Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē, tad šī objekta rekonstrukcijā būs jāiegulda apmēram 58 miljoni eiro, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs.

Sabiedrība Gaujas nacionālo parku ierosināts pārveidot par bioreģionu (+VIDEO)

Tas var palīdzēt augt vietējai uzņēmējdarbībai un vairot tūrisma potenciālu, pauž pašvaldība.