• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpilī tiks atjaunota Svētā Pētera katoļu baznīca (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:40, 11.05.2024


Apbūves komplekss ir unikāls objekts pilsētas vēsturiskajā daļā.


Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šim mērķim piešķīrusi finansējumu 135 000 euro apmērā.

Šovasar paredzēts uzsākt Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcas kupola atjaunošanu. Atbalstīt šo ieceri plāno arī Daugavpils pašvaldība.

Svētā Pētera ķēdēs baznīca ir visvecākā Romas katoļu baznīca Daugavpilī, kas būvēta 1845.-1848.g. un pārbūvēta 20. gs. 20. – 30. gados. Viens no atpazīstamākajiem pilsētas sakrālajiem, kultūras un tūrisma objektiem, kas atrodas pašā centrā, Rīgas ielā, tiek pienācīgi uzturēts: pēdējos gados, piesaistot finansējumu no dažādiem avotiem, tajā skaitā pašvaldības sakrālā mantojuma saglabāšanas programmas, valsts un ārzemju fondiem, ir atjaunota kolonāde, tiek veikti darbi draudzes mājā. Taču laika zobs ir nežēlīgs un nu steidzami jārisina jautājums par baznīcas kupola atjaunošanu. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šim mērķim piešķīrusi finansējumu 135 000 euro apmērā. Taču darbu kopējās izmaksas ir 200 000 euro, līdz ar ko draudze griezās pie Daugavpils pašvaldības ar lūgumu palīdzēt rast trūkstošo finansējumu.

Baznīcas apbūves komplekss ir unikāls objekts pilsētas vēsturiskajā daļā, kas ir Pilsētbūvniecības Valsts aizsargājams kultūras piemineklis. Lai saglabātu dievnamu un ļautu ieraudzīt tā krāšņumu arī nākamajām paaudzēm, Finanšu komitejas kārtējā sēdē iekļauts jautājums par 50 000 eiro piešķiršanu būvdarbu veikšanai.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš norāda: “Pašlaik ļoti aktīvi notiek pilsētas labiekārtošanas un sakārtošanas darbi. Un pašvaldība sniegs nepieciešamo finansiālo atbalstu Sv.Pētera Ķēdēs baznīcai, kas atrodas pilsētas centrā, Rīgas ielā, un ir ne vien kultūras piemineklis, bet arī pilsētas arhitektoniskais lepnums. Beidzot tiks sakārtoti baznīcas kupoli, kas lielā mērā arī parādīs mūsu pilsētu daudz pievilcīgāku gan kā kultūras objektu, gan, protams, tā būs liela artava, liels atbalsts mūsu ticīgajiem iedzīvotājiem.”

Draudze ir gatava uzsākt darbus uzreiz pēc pilsētas svētkiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Vētra Daugavpils pašvaldībai nodarījusi 111 000 eiro zaudējumus

Vētra, kas pagājušajā trešdienā, 19.jūnijā, notika Daugavpilī, pašvaldībai nodarījusi 111 000 eiro zaudējumus, otrdien preses konferencē informēja Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Valērijs Golubevs.

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība LTV: Daugavpils pilsētas svētkos uzdarbojušies okupācijas slavinātāji

Daugavpils pilsētas svētku laikā ar video starpniecību uzstājies arī krievu komiķis Denis Dorohovs, kurš iepriekš paudis atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Kriminālziņas Sadurta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja

Pagājušās nedēļas izskaņā uzbrukumā sadurta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja Inta Vaivode, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta Latvijas Televīzija.