• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Maksas neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumi Latvijā pieaugs par 9%

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 10:44, 07.05.2024


Pērn mazāk nekā divas trešdaļas pacientu maksāja ārstiem, kuri ieradās viņu mājās.


Palīdzība steidzas pie cilvēkiem.

Ministru kabineta noteikumu projekts "Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta maksas pakalpojumu cenrādis" (turpmāk – MK noteikumu projekts) ir izstrādāts saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību 5.panta devīto daļu, kurā noteikts, ka Ministru kabinets izdod noteikumus par valsts tiešās pārvaldes iestāžu sniegto maksas pakalpojumu cenrāžu apstiprināšanu.

Noteikumu projektu ir nepieciešams izstrādāt, lai NMPD būtu tiesīgs piemērot pakalpojumu saņēmējiem tādu maksu, kas būtu atbilstoša NMPD patērētajiem resursiem un faktiskajām izmaksām par sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem.

Atlīdzības apmēra izmaiņas ietekmē gandrīz visu noteikumu pielikumā uzrādīto pakalpojumu izmaksu apmērus, proti, vidēji viena pakalpojuma izmaksas pieaug par 9%. Līdz ar to ir nepieciešams grozīt noteikumu pielikumā norādītās pakalpojumu izmaksas. Anotācijas pielikumos tiešajās izmaksās: ir veiktas izmaiņas ārstniecības personu un brigādes operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītāju atlīdzībā, kā arī mainīts kopējais izsaukumu skaits gadā un operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vidējais nobraukums vienā izsaukumā kilometros. Netiešajās izmaksās: ir veiktas izmaiņas, jo ir izmaksu pieaugums nemateriālajiem ieguldījumiem par licencēm un programmām, energoresursu izmaksām, kā arī medicīniskā aprīkojuma un informācijas tehnoloģiju gada izmaksām.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukums pie personas, kura nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai 1489 izsaukumi (no tiem apmaksāti 58%), ziņoja vietne tapportals.gov.lv.

Pacienta transportēšana uz nākamo tuvāko stacionāru, kurā var sniegt atbilstošu neatliekamo medicīnisko palīdzību, pēc pacienta pieprasījuma, ja pacientam nav medicīnisku kontrindikāciju 104 (no tiem apmaksāti 96%). Pacienta medicīniskā transportēšana plānveida 191 (no tiem samaksāti 96%).
Analizējot NMPD maksas pakalpojumu saņēmēju vecuma struktūru, no visiem izsaukumiem 2023. gadā 5 % izsaukumi bijuši pie pacientiem vecumā līdz 20 gadiem, 33% - vecumā no 21 līdz 40 gadiem, 37% - vecumā no 41 līdz 60 gadiem, 19% vecumā no 61 līdz 80 gadiem, 6 % - vecumā virs 80 gadiem

No visiem izsaukumiem 2023. gadā 41 % izsaukumu bijuši pie sievietēm, 59% izsaukumu pie vīriešiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šonedēļ daudzas pašvaldības mācīs, kā rīkoties kara trauksmes gadījumā (+VIDEO)

“Šobrīd arī katra iedzīvotāja gatavībai ir ļoti būtiska loma kopējā valsts aizsardzībā".

Sabiedrība Ceturtdien Latvijā gaidāms pārsvarā skaidrs laiks

Ceturtdien tikai vietām Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Policija Rīgā aiztur agresīvu Krievijas atbalstītāju

Rīgas pašvaldības policija (RPP) aizturējusi agresīvu Krievijas atbalstītāju, informēja RPP.

Sabiedrība Rīgas Centrālās stacijas mezgla izbūvei iztrūkst pusmiljards eiro

Rīgas Centrālās pasažieru dzelzceļa stacijas mezgla izmaksas "Rail Baltica" projektā varētu sasniegt 888 miljonus eiro, no kuriem kopumā patlaban iztrūkst 570,857 miljoni eiro, secināts Valsts kontroles (VK) ziņojumā par "Rail Baltica" Latvijas posma tvēruma izmaiņu pieņemšanas gaitu.

Lasiet arī

Veselība Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacients izdarījis pašnāvību

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacients izdarījis pašnāvību, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Linda Rudzroga.

Veselība Pērn Latvijā veikti 210 klīniskie pētījumi

Latvijā pagājušajā gadā kopumā veikti 210 klīniskie pētījumi, teikts Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtajā informatīvajā ziņojumā.

Veselība Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki

Latvijā ar demenci slimo ap 8500 cilvēki, informēja Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā (RPNC).

Veselība Pērn par kaitējumu veselībai izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro

Pagājušajā gadā Ārstniecības riska fonds par kaitējumu veselībai pieņēmis lēmumu izmaksāt atlīdzību kopumā vairāk nekā 1,3 miljonu eiro apmērā, aģentūra LETA noskaidroja Veselības inspekcijā (VI).