• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts prezidents neatkarības atjaunošanas gadadienā novēl izjust lepnumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:42, 04.05.2024


Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34.gadadienā novēl izjust vairāk lepnuma nekā pieticības, priecāties par Latvijas cilvēkiem, kā arī radīt prieku tiem, kuri paši to nespēj atrast.Rinkēvičs norāda, ka 34 gados kopš mūsu valsts neatkarības atjaunošanas ir izaugusi jauna paaudze, kura autoritārismu iepazīst tikai vēstures grāmatās un ārvalstu ziņu raidījumos, nevis savā ikdienā, kura brīvību un demokrātiju uzskata par pašsaprotamām vērtībām, un kurai nav bail no sava viedokļa paušanas un patiesības.

"Kaut arī brīvība var šķist pašsaprotama, tā tāda nav. To pierāda mūsu valsts vēsture," atgādina prezidents. Viņa ieskatā, mūsu brīvība ir iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO pirms 20 gadiem, kā arī Baltijas valstu stingrā atbalsta paušana Ukrainai. Mūsu brīvība ir iespēja pulcēties un kritizēt tad, kad kaut kas nenotiek pareizi, bet vienlaikus mums ir arī atbildība sargāt mūsu mājas, sargāt mūsu bērnu iespēju dzīvot savā Latvijā, uzsver valsts pirmā persona.

"Mums rūp. Tāpēc mēs strādājam. Un tieši šī paša iemesla dēļ arī svinam. Ja neatkarīga Latvija mums ir svarīga, tad mums ir jāļauj sev priecāties. Tieši tādēļ šodien, 4.maijā, aicinu ikvienu mūsu valsts patriotu Latvijā un pasaulē svinēt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu. Brīvā, neatkarīgā un demokrātiskā Latvijā mēs katrs varam brīvi izvēlēties. Katrs var dzīvot un svinēt tā, kā grib. Un tā ir ļoti liela vērtība," svētku uzrunā iedzīvotājiem pauž Valsts prezidents.

Viņš pateicas Augstākās Padomes deputātiem, kuri 1990.gada 4.maijā drosmīgi nobalsoja par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Prezidents novēl katram Latvijas patriotam šodien ne tikai ieraudzīt prieku, bet arī radīt un parādīt prieku tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ paši to nespēj atrast. Prezidents mudina priecāties par mūsu valsti un mūsu Latvijas cilvēkiem, lai smieklu būtu vairāk nekā asaru un aizkustinājuma vairāk nekā rūpju.

"Un jo īpaši šodien - lai lepnuma vairāk nekā pieticības! Lepnuma par mūsu sarkanbaltsarkano karogu, lepnuma par mūsu zemi un mūsu Latvijas cilvēkiem," aicina Valsts prezidents, novēlot saules mūžu Latvijai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Otrdien daudzviet īslaicīgi līs un vietām dārdēs pērkons

Otrdien daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām līs intensīvi un pērkona pavadībā, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Valsts policijas koledža meklē pasniedzējus

Valsts policija izsludinājusi konkursu uz vairākām pasniedzēju amata vietām, liecina sludinājumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Sabiedrība CVK locekļi kritizē komisijas vadītāju par viņu nepietiekamu iesaisti

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē pirmdien CVK priekšsēdētājas Kristīnes Saulītes darbu kritizēja trīs komisijas locekļi, pārmetot komisijas "neiesaistīšanu" Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu balsu apkopošanas procesā, kamdēļ arī viņiem neesot bijusi iespēja pārliecināties par rezultātiem.

Sabiedrība Rīgā Jāņus varēs svinēt Mežaparkā, Dzegužkalnā vai Grīziņkalnā

Nedēļas nogalē Rīga aicina līgot kādā no trim svētku norises vietām - Mežaparkā, Dzegužkalnā vai Grīziņkalnā.

Lasiet arī

Sabiedrība Rinkēvičs: Valsts prezidenta galvenais uzdevums ir vienot sabiedrību

Valsts prezidenta galvenais uzdevums ir vienot sabiedrību, intervijā Latvijas Radio atzina Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Pasaule Rinkēvičs: Krievijas vēlme mainīt robežas var kļūt par eskalējošu pasākumu VIDEO

Krievijas vēlme mainīt valsts jūras robežas ar Lietuvu un Somiju Baltijas jūrā var kļūt par eskalējošu pasākumu, sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš trešdien Rīgas pilī tikās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).

Pasaule Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tiekas ar pāvestu Francisku (FOTO)

Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien privātā audiencē tikās ar Viņa Svētību pāvestu Francisku, informēja VS.LV Valsts prezidenta kancelejā.

Sabiedrība Valsts prezidents: mums jāmācās dzīvot jaunos apstākļos

Latvijas drošība būs mūsu prioritāte, un mums jāmācās dzīvot jaunos apstākļos, TV24 raidījumā "Dienas personība" sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.