• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valsts sekretāra amatā apstiprināja līdzšinējo Valsts prezidenta padomnieku

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:50, 16.04.2024


Viņš bija uzvarējis konkursā uz minēto amatu.


Prezidenta preses dienesta foto

Valdība šodien Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra amatā apstiprināja līdzšinējo Valsts prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos Aivaru Puriņu.

Viņš bija uzvarējis konkursā uz minēto amatu. Paredzēts, ka saskaņā ar valdības lēmumu Puriņš amatā tiks iecelts ar 29.aprīli.

No 2019. līdz 2023.gadam Puriņš bija aizsardzības padomnieks Latvijas pārstāvniecībā NATO, Aizsardzības ministrijas pārstāvju NATO un ES nodaļas vadītājs. Laika posmā no 2015. līdz 2019.gadam konkursa uzvarētājs ieņēma valsts sekretāra vietnieka amatu nodrošinājuma jautājumos Aizsardzības ministrijā, savukārt no 2014. līdz 2015.gadam pildīja Ārlietu ministrijas Drošības politikas departamenta direktora pienākumus.

Pirms tam Puriņš ieņēmis dažādus amatus Aizsardzības ministrijā, kā arī bija lektors Baltijas Aizsardzības koledžā Tartu un Aizsardzības ministrijas pārstāvis resursu jautājumos Latvijas pārstāvniecībā NATO.

Potenciālajam Aizsardzības ministrijas valsts sekretāram ir Lielbritānijas Kranfīldas Universitātes maģistra grāds globālajā drošībā, kā arī viņš ir absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot maģistra un bakalaura grādu ekonomikā.

Puriņš ir pabeidzis Baltijas Aizsardzības koledžas Augstākās vadības studiju kursu.

Puriņš ir saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus - Ministru kabineta Atzinības rakstu, Aizsardzības ministra goda zīmi "Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā" un citus.

Aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) pārliecināts, ka Puriņa stāšanās valsts sekretāra amatā spēcinās ministrijas profesionāļu komandu. Ministrs uzskata, ka Puriņa zināšanas un pieredze aizsardzības jomā nacionālā un starptautiskā līmenī sniegs būtisku pienesumu ministrijas darbā. "Mūsu lielie uzdevumi paliek Latvijas militāro kaujas spēju stiprināšana, nemainīgs atbalsts Ukrainai, sabiedrības iesaistīšana vispārējā valsts aizsardzībā, kvalitatīva valsts aizsardzības dienesta ieviešana un militārās industrijas attīstība," norādījis Sprūds.

Puriņš, uzrunājot ministrus valdības sēde, pauda, ka savā darbā izcels trīs prioritātes - Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanu, atbalstu Ukrainai un spēju uzņemt sabiedrotos attīstīšanu.

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) piekrita Puriņa prioritātēm, vienlaikus aicināja tās papildināt ar Latvijas ekonomikas attīstību, proti, attīstot militāro industriju. Puriņš sacīja, ka jau iepriekš strādājot AM militārā nodrošinājuma jautājumos uzsāka darbu pie šī jautājuma, izvirzot Latvijas līdzdalības prasības lielos grantu projektos. Puriņš apliecināja, ka arī tagad viņa darbs militārās industrijas attīstībā turpināsies.

Jau ziņots, ka pavisam kopā konkursā pieteicās 13 dalībnieki.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līdz oktobrim plāno pabeigt austrumu robežas militārās stiprināšanas pirmo kārtu

Aizsardzības resors līdz oktobrim plāno pabeigt pirmās kārtas realizāciju austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānā, pirmdien žurnālistiem pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Sabiedrība Brīvprātīgo rezervistu kursā varēs pieteikties vecāki cilvēki

Reaģējot uz sabiedrības lielo interesi par brīvprātīgu pieteikšanos rezervistu apmācībai, turpmāk rezervistu militārās pamatapmācības kurss notiks divas reizes gadā - vasarā un ziemā, turklāt tam varēs pieteikties arī vecāki cilvēki, informē Aizsardzības ministrija.

Sabiedrība Brīvdienās karstuma dēļ slimnīcā nogādāts piecgadnieks

Aizvadītajās brīvdienās karstuma dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) vidēji smagā stāvoklī slimnīcā nogādāja kādu piecus gadus vecu bērnu, kurš bija ilgstoši rotaļājies ārā.

Sabiedrība Kas senioriem un viņu tuviniekiem jāzina par sociālās aprūpes iestādēm (+VIDEO)

Šajā situācijā tiek vērtēta arī personas un viņas apgādnieku maksātspēja.