• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā strādā 8,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:27, 16.04.2024


2023.gada sākumā, atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes novērtējumam, tikai 60% no Latvijā dzīvesvietu reģistrējušiem Ukrainas valstspiederīgajiem ar pagaidu aizsardzības statusus Latvijā pastāvīgi dzīvoja šeit.2024.gada 1.janvārī 4 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo ar pagaidu aizsardzības statusu Latvijā bija reģistrēti Latvijas izglītības iestādēs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins.

2024.gada sākumā Latvijas pirmsskolas un vispārizglītojošās izglītības iestādēs bija reģistrēti ap 3,7 tūkstošiem bērnu, profesionālās izglītības iestādēs ap 140 audzēkņu, augstākās izglītības iestādēs nedaudz vairāk par 100 studējošo Ukrainas valstspiederīgo, kam bija pagaidu aizsardzības statuss Latvijā.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem 2024.gada sākumā 8,7 tūkstoši Ukrainas valstspiederīgo bija reģistrēti kā darba ņēmēji.

Visbiežāk ukraiņi strādā rūpniecībā - 22,8%, izmitināšanā un ēdināšanā - 13,3%, kā arī tirdzniecības, automobiļu un motociklu remonta nozarēs - 13,0%. 11,1% ir nodarbināti finanšu, apdrošināšanas, zinātnisko, administratīvo pakalpojumu un operāciju ar nekustamo īpašumu jomās, kā arī 9,0% strādā būvniecībā.

38,7% nodarbināto strādā vienkāršajās profesijās, kā biroju, viesnīcu un citu telpu apkopēji, virtuves strādnieki, preču izvietotāji un citi. 16,1% ir kvalificēti strādnieki un amatnieki, 14,8% ir pakalpojumu un tirdzniecības darbinieki, 12,7% - vecākie speciālisti un speciālisti, bet 0,9% - vadītāji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Viļakā demontēts padomju režīmu slavinošais piemineklis

Demontēts Viļakas skvērā esošais padomju režīmu slavinošais piemineklis, informē Balvu novada pašvaldība.

Sabiedrība Strasbūras tiesa nav konstatējusi cilvēktiesību pārkāpumus

Latvijas valsts tiesā uzvar jautājumā par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā.

Sabiedrība airBaltic lidmašīna naktī uz trešdienu ielidojusi Baltkrievijas gaisa telpā

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna, kas bija ceļā no Rīgas uz Prištinu Kosovā, naktī uz trešdienu, 17.jūliju, uz īsu brīdi ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā, apstiprināja "airBaltic" pārstāvis Augusts Zilberts.

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Lasiet arī

Ekonomika NVA piedāvā darba devējiem finansiālu atbalstu darbinieku sagatavošanai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā darba devējiem finansiālu atbalstu vajadzīgo darbinieku sagatavošanai, īstenojot bezdarbnieka statusā NVA reģistrēto klientu praktiskās mācības darba vidē otrā, trešā vai ceturtā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālās kompetences ieguvei, informēja NVA.