• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


3045 pedagogi izmantojuši atbalsta pasākumus pārejai uz mācībām latviešu valodā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:49, 01.04.2024


Atbalsta pasākumus pārejā uz mācībām valsts valodā 2023.gadā izmantojuši 3045 pedagogi, tai skaitā 1216 pirmsskolas pedagogi, liecina Latviešu valodas aģentūras (LVA) apkopotie dati.


Foto: LETA

Profesionālo kompetenci pilnveidojuši 1002 pamatskolas un vidusskolas pedagogi. Lielākoties skolotāji izvēlējušies piedalīties divu līdz trīs stundu tīmekļsemināros-konsultācijās un 12 stundu programmās par darbu lingvistiski neviendabīgā vidē. Mazāk apmeklētas 36 stundu programmas, tostarp par kompetenču izglītības pieejām pārejai uz mācībām valsts valodā, atbalsta sistēmas veidošanu un mūsdienu skolēnu izglītības vajadzībām.

Savukārt pirmsskolas pedagogi vairāk apmeklējuši astoņu stundu programmas darbam lingvistiski neviendabīgā vidē, kā arī kursus latviešu valodas mācīšanas metodikā pirmsskolā un pedagogu valodas prasmes pilnveidē. Turpretim mazāk apmeklēta 24 stundu programma par atbalstu izglītojamiem iekļaujošās izglītības kontekstā.

Atbalsta pasākumus izmantojuši arī 827 sākumskolas pedagogi. Viņi lielāku interesi izrādīja par semināriem mācību un metodisko materiālu ieviešanā un trīs stundu tīmekļsemināriem-konsultācijām. Retāk apmeklēta metodikas skola "Mācīsim latviski" un 60 stundu programma sākumskolas skolotāju profesionālās kompetences pilnveidei pārejā uz vienotu izglītības sistēmu.

Šajā mācību gadā Latvijas mazākumtautību skolu vispārējās izglītības pamatizglītības programmās sākās pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā, reformā pirmās iesaistot 1., 4. un 7.klases.

Ar nākamo mācību gadu mācības tikai latviešu valodā tiks īstenotas arī 2., 5. un 8.klasēs, savukārt ar 2025.gada 1.septembri - 3., 6. un 9.klasēs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi

Gada sākumā Latvijā dzīvojuši 180 455 nepilsoņi, 1 719 396 pilsoņi un 141 702 ārzemnieki, liecina Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē prezentētā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes informāciju.

Sabiedrība Policija aicina pieteikties pretterorisma vienībā «Omega» (VIDEO)

Valsts policijas (VP) pretterorisma vienība "Omega" aicina pieteikties pretendentus, kuri nākotnē sevi redz drosmīgā profesijā un vienības sastāvā.

Lasiet arī

Sabiedrība Aptauja: kādas skolas ir piemērotas skolēniem un vecākiem Latvijā (+VIDEO)

Kā nozīmīgus izvēles kritērijus min profesionāli skolotāji.

.

Sabiedrība Visiem Ukrainas bēgļu bērniem turpmāk būs jāmācās arī Latvijas skolās

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno noteikt obligātu prasību no nākamā mācību gada visiem Ukrainas bēgļu bērniem apmeklēt Latvijas izglītības iestādes, informēja IZM.

Sports LOK prezidents Buks vaino Čakšas komandu par politiska spiediena izdarīšanu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks vaino Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai pietuvinātas personas par politiska spiediena izdarīšanu, trešdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Sabiedrība Skolas krievu valodas vietā varētu piedāvāt apgūt vācu, franču un spāņu valodu

Skolas krievu valodas vietā kā otro svešvalodu varētu piedāvāt apgūt vācu, franču un spāņu valodu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veiktā aptauja.