• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Rīgas mežu» centrālo biroju plāno pārcelt uz Āgenskalnu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 21:36, 31.03.2024


Pašvaldības SIA "Rīgas meži" biroju plānots pārcelt uz Āgenskalnā esošo bijušās Rīgas 14.vidusskolas ēku.


Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā Rīgas dome nolēma nodot bezatlīdzības lietošanā SIA "Rīgas meži" skolas ēku, šķūni un zemi Margrietas ielā 4, kur iepriekš atradās Rīgas 14.vidusskola.

Kā rakstīts SIA "Rīgas meži" vēstulē domes Īpašuma departamentam, uzņēmumam tika piedāvāts īpašums Ojāra Vācieša ielā "Dārzu un parku" Pārdaugavas iecirkņa bāzes vietas izveidei. Apsekojot īpašumu, uzņēmums konstatēja, ka teritorija neatbilst bāzes izveides prasībām, jo tās daļa atrodas ielu sarkanajās līnijās, kas apgrūtina iespējas izveidot inženierkomunikāciju risinājumus. Teritorijā nav nodrošināts kanalizācijas un ūdens pieslēgums.

Uzņēmums aicināja steidzami izvērtēt un piešķirt lietošanā nekustamo īpašumu Margrietas ielā 4, kas būtu piemērots SIA "Rīgas meži" centrālā biroja un Pārdaugavas iecirkņa bāzes izveidei.

Pašlaik SIA "Rīgas meži" nomā biroja telpas Ojāra Vācieša ielā 6 k-1, kur atlikušais nomas termiņš ir trīs gadi.

Uzņēmums pauda gatavību pilnībā iesaistīties, lai izveidotu bāzes vietu un tā rezultātā Rīgas valstspilsēta iegūtu sakoptu teritoriju.

Dome par Rīgas 14.vidusskolas likvidēšanu lēma 2022.gada 2.martā. Vidusskolas vispārējās izglītības programmu īstenošana tika nodota Rīgas Raiņa vidusskolai un Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolai.

Rīgas 14.vidusskolā no 2011. līdz 2021.gadam skolēnu skaits samazinājās par 44% - no 421 līdz 234 skolēniem. Skolai bija zemi centralizētā eksāmena rezultāti matemātikā. 2020./2021.mācību gadā tie bija 12,5%. Skolai nebija sporta vajadzībām nepieciešamās bāzes.

Skola īstenoja pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmas tikai neklātienes formā, tajā skaitā nodrošināja vispārējās izglītības ieguves iespējas Iļģuciema cietumā.

"Rīgas meži" ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas apsaimnieko 62 000 hektāru meža, 399 hektārus Rīgas parku un apstādījumus, kā arī atbild par kultūras un atpūtas parku Mežaparks. 2022.gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 21,35 miljonus eiro, bet peļņa bija 2,14 miljoni eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vidzeme prasa lauku tualešu reģistrāciju līdz augustam (+VIDEO)

Noteikumi ir saistoši visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuru īpašumā vai valdījumā ir decentralizētās kanalizācijas sistēmas.

Sabiedrība Lāce: Loginas atkāpšanās no amata bija viņas pašas lēmums

Kultūras ministre Agnese Logina (P) lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi pati, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica partijas "Progresīvie" virzītā ministres amata kandidāte Agnese Lāce, komentējot izskanējušo informāciju, ka lēmums par Loginas atkāpšanos neesot bijis viņas pašas.

Sabiedrība Otrdien daudzviet īslaicīgi līs un vietām dārdēs pērkons

Otrdien daudzviet Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, vietām līs intensīvi un pērkona pavadībā, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Valsts policijas koledža meklē pasniedzējus

Valsts policija izsludinājusi konkursu uz vairākām pasniedzēju amata vietām, liecina sludinājumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasiet arī

Ekonomika Mežu cirsmu platības pērn Latvijā samazinājās par 30%

Valsts meža dienests (VMD) pagājušajā gadā izsniedzis apliecinājumus saimnieciskās darbības veikšanai mežos 129 600 hektāru platībā, kas ir par 30% mazāk nekā 2022.gadā, kad tika izstrādāti 185 188 hektāri mežu, liecina dienesta publiskotā informācija.

Ekonomika Putniņš: Šis gads meža nozarei bijis dinamisks un brīžiem arī neprognozējams

Meža nozarei 2023.gads bijis gana dinamisks un brīžiem arī neprognozējams, aģentūrai LETA stāstīja AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Sabiedrība Rīgas un Pierīgas mežos vērojama bīstama sniegliece un snieglauze

Rīgas un Pierīgas mežos vērojama bīstama zaru liekšanās jeb sniegliece un zaru lūšana jeb snieglauze, informēja SIA "Rīgas meži" pārstāvji.

Sabiedrība Pie Ministru kabineta protestē pret veco mežu izciršanu

Šodien vairāki desmiti cilvēku pie Ministru kabineta ēkas pulcējušies klusajā protestā, iestājoties par veco mežu saglabāšanu.