• Klementīne,
  • Raimonda,
  • Raina,
  • Tāle
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Makrons vēlas jaunu un atbildīgāku ES un «Mercosur» tirdzniecības vienošanos

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:58, 28.03.2024


Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien vizītē Brazīlijā noraidījis plānoto brīvās tirdzniecības nolīgumu starp Eiropas Savienību (ES) un Dienvidamerikas ekonomisko aliansi "Mercosur" tā pašreizējā formā.


Foto: LETA

"Pašreizējā formā tā ir ļoti slikta vienošanās. Šī vienošanās tika panākta pirms 20 gadiem," vizītē Sanpaulu sacīja Makrons.

"Vienosimies par jaunu, daudz atbildīgāku līgumu, kas būtu orientēts uz mūsu mērķiem un realitāti un kurā būtu ņemta vērā attīstība, klimats un bioloģiskā daudzveidība," piebilda Makrons, kurš ir viens no asākajiem šī līguma kritiķiem ES.

Makrons decembrī notikušajā ANO Klimata pārmaiņu konferencē (COP28) kritizēja līguma nosacījumus, ka Eiropas lauksaimniekiem un uzņēmumiem būs jāievēro stingras prasības oglekļa emisijas samazināšanai, bet Dienvidamerikas produkti, kas netiek ražoti saskaņā ar šādiem noteikumiem, tiktu ievesti ES bez muitas tarifiem.

"Es nevaru prasīt, lai mūsu lauksaimnieki, mūsu rūpnieki Francijā, bet arī visur Eiropā pieliktu pūles, lai piemērotu jaunus noteikumus oglekļa emisijas samazināšanai", bet pēc tam paziņot par visu tarifu atcelšanu produktiem, kas ražoti, neievērojot šādus noteikumus, COP28 konferencē Dubaijā sacīja Makrons.

Francijas nostāja ir pretrunā Vācijas attieksmei. Vācijas kanclers Olafs Šolcs un Brazīlijas prezidents Luiss Inasiu Lula da Silva abi centās panākt ātru sarunu pabeigšanu.

Vienošanās starp ES un aliansi "Mercosur", kas apvieno Brazīliju, Argentīnu, Paragvaju un Urugvaju, radītu vienu no pasaulē lielākajām brīvās tirdzniecības zonām. Tās galvenais mērķis ir samazināt muitas nodokļus un tādējādi veicināt tirdzniecību.

ES sarunas ar "Mercosur" par šo vienošanos turpinās jau 23 gadus. Vienošanās principā tika panākta 2019.gadā, bet nav ieviesta, pastāvot bažām par virkni jautājumu, tai skaitā lietusmežu aizsardzību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Latvijas ūdeņos roņu ir tik daudz, ka tie nodara postījumus (+VIDEO)

Zvejnieki saņems lielākas kompensācijas no Zemkopības ministrijas.

Sabiedrība Vingris atkāpjas no EDzL valdes priekšsēdētāja amata

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgā SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris atkāpies no amata, aģentūru LETA informēja EDzL pārstāvji.

Sabiedrība Līdz ar vasaras tuvošanos pieaug būvdarbu apjoms valsts autoceļu tīklā

Līdz ar vasaras tuvošanos, kas nozīmē ceļu būvniecībai labvēlīgāku laika apstākļu iestāšanos, pieaug būvdarbu apjoms valsts autoceļu tīklā, un patlaban ar satiksmes ierobežojumiem remontdarbu dēļ jārēķinās jau 29 valsts ceļu posmos, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lasiet arī

Pasaule Makrons aicina Izraēlu izbeigt Gazas joslas civiliedzīvotāju bombardēšanu

Francijas prezidents Emanuels Makrons piektdien aicināja Izraēlu izbeigt civiliedzīvotāju bombardēšanu Gazas joslā, sakot, ka tai "nav attaisnojuma" un ka viņu nāve izraisa "aizvainojumu".

Pasaule Franču problēmas! Makrons plāno ar likumu cīnīties pret gultas blaktīm

Francijas prezidenta Emanuela Makrona pārstāvētā centriskā partija "Renesanse" gatavos likumprojektu, lai cīnītos pret gultas blakšu izplatību, kas satrauksi sabiedrību.

Pasaule Pārskaitusies Krievija pirmdien izsaukusi Francijas vēstnieku

Krievija pirmdien izsaukusi Francijas vēstnieku, apsūdzot Francijas amatpersonas par atteikšanos nodrošināt Krievijas žurnālistiem piekļuvi prezidenta Emanuela Makrona preses konferencei G20 samita laikā.

Pasaule Makrons allaž dusmīgajiem frančiem sola būtiskas reformas trīs jomās

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien publicētā intervijā solījis īstenot būtiskas reformas ekonomikas, imigrācijas un izglītības jomās.