• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rēzeknes sociālais dienests: «Objektīvā situācija liek pieņemt skarbus lēmumus»

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:38, 19.03.2024


Pensionāru sociālo pakalpojumu centra pakalpojumu cenas tika paaugstinātas uz 805,90 eiro.


Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta filiāle Pilcenē.

2024. gadā Rēzeknes valstspilsētas pārvaldes “Sociālais dienests” ieņēmumu daļa ir 8,01 miljoni eiro, kas ir par 1,6% mazāk nekā 2023. gadā. Ja skatās procentuāli, tad 40% jeb 3,2 miljoni eiro no šiem līdzekļiem ir pašvaldības dotācija pārvaldes pamatfunkciju izpildei, 323 tūkstoši eiro – pašvaldības finansējums infrastruktūras uzturēšanai un deinstitucionalizācijas (DI) projektā izveidoto pakalpojumu nodrošināšanai.

Pārvaldes “Sociālais dienests” vadītājs Gunārs Arbidāns: “Sākot ar 2024. gadu, valsts kompensācija DI projektā izveidoto pakalpojumu nodrošināšanai vairs nav pieejama, tāpēc pašvaldībai bija jāmeklē papildu līdzekļi, lai turpinātu atbalstīt bērnus ar funkcionāliem traucējumiem un personas ar garīga rakstura traucējumiem. Salīdzinājumā ar 2023. gadu pašvaldības dotācija ir palielinājusies par 10,8%.”

Pārvaldes “Sociālais dienests” izdevumu daļa, salīdzinot ar 2023. gadu, ir palielinājusies un veido 8,2 miljoni eiro. Izdevumu lielākā daļa paredzēta darbinieku atalgojumiem – 5,2 miljoni eiro. Šajā izdevumu pozīcijā summa palielinājusies par 257,1 tūkst. eiro (5%) saistībā ar minimālās mēnešalgas palielināšanu uz 700 eiro, kā arī ar valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu palielināšanu.

G. Arbidāns vietnei rezekne.lv norāda, ka sociālā budžeta izstrāde ierobežotu finansiālo līdzekļu apstākļos nebija viegls uzdevums, jo izdevumi obligāto sociālo funkciju nodrošināšanai ik gadu aug, nemaz nerunājot par papildu pienākumiem, ko valsts uzveļ pašvaldību plecos bez pietiekama finansiāla atbalsta. “Objektīvā situācija diktē savus noteikumus un liek pieņemt skarbus lēmumus. Lai nodrošinātu obligāto sociālo pakalpojumu paketi, izmaksātu darbiniekiem algas, kuras jau tāpat nav lielākās reģionā, uzturētu infrastruktūru, nācās savilkt jostu ciešāk.”

Un tiešām, pārvaldes “Sociālais dienests” budžets nepieļauj nekādas pārmērības. Izdevumu daļā iekļautas faktiskās izmaksas par komunālajiem pakalpojumiem, ēdināšanas pakalpojumiem (palielinājums par 15%) un veselības aprūpes pakalpojumiem (pieauga par 10,3 tūkst. eiro), minimālas izmaksas par inventāra iegādi kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanai pensionāriem un dažas citas pozīcijas.

G. Arbidāns: “Mēs nerunājam par attīstību 2024. gadā. Vienīgais, ko šogad varam izdarīt pašu spēkiem, ir kosmētiskais remonts Pensionāru sociālo pakalpojumu centra istabās. Tāpat esam ieplānojuši līdzekļus tehniskās dokumentācijas izstrādei energoefektivitātes un vides pieejamības uzlabošanai pansionāta ēkā. Mūsu nākamais uzdevums ir atrast šiem mērķiem ārējo līdzfinansējumu 100% apmērā.”

Lai nodrošinātu sociālās struktūras funkcionēšanu minimālā, bet stabilā līmenī, Rēzeknes pašvaldībai bija jāpieņem vairāki nepopulāri lēmumi. Jau pērn tika lemts par 13,25 slodžu optimizāciju. Šogad tika apstiprināts cenrādis dažādiem pakalpojumiem, kas tiek sniegti DI projektā. Te jāpiebilst, ka pašvaldība, izvērtējot savas iespējas, tomēr izvēlējās arī turpmāk uzņemties finansiālā sloga daļu. Saistībā ar saimniecisko izdevumu palielināšanos, no 1. marta cenas Pensionāru sociālo pakalpojumu centra pakalpojumiem tika paaugstinātas uz 805,90 eiro, bet tas joprojām paliek viens no zemākajiem pansionāta pakalpojumu izcenojumiem reģionā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība LIZDA piketēs pret IZM piedāvājumu pedagogu darba slodžu balansēšanai

Pie valdības ēkas šodien plkst.11 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) rīkotais izglītības nozares darbinieku pikets, kurā arodbiedrība paudīs iebildumus pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu pedagogu darba slodžu balansēšanai, aģentūru LETA informēja arodbiedrība.

Sabiedrība Otrdien vietām valsts dienvidos gaidāms pērkona negaiss

Otrdien Latvijas lielākajā daļā būs sauss laiks, bet vietām valsts dienvidos izaugs lietus un negaisa mākoņi, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība VDD regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai

Ņemot vērā pašreizējo ģeopolitisko situāciju un riskus, Valsts drošības dienests (VDD) regulāri pilnveido rīcības plānus valsts augstāko amatpersonu aizsardzībai, aģentūrai LETA atzina dienestā, komentējot, vai ir izdarījis kādus secinājumus pēc Slovākijas premjera Roberta Fico sašaušanas.

Sabiedrība Nedēļas otrajā pusē gaiss sakarsīs līdz +28 grādiem

Šonedēļ Latvijā gaidāms pārsvarā saulains laiks, nedēļas otrajā pusē gaisa temperatūra pakāpsies līdz +28 grādiem, liecina jaunākās prognozes.

Lasiet arī

Sabiedrība Rinkēvičs pieļauj Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu

Ja Rēzeknes pilsētas dome nevar vienoties par šī gada budžetu un pasākumiem pašvaldības finanšu stabilizēšanai, tā ar likumu ir jāatlaiž, nerīkojot uzreiz jaunas vēlēšanas, intervijā Latvijas Radio vērtēja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Kriminālziņas Rēzeknē sāk darbu pašvaldības policija

Rēzeknē šodien sāk darbu pašvaldības policija, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Sabiedrība Rēzeknē uz Kovšu ezera tiks izveidots parks par 8 466 615,81 eiro (+VIDEO)

Projektā plānoto darbību rezultātā kopumā tiks radītas 15 jaunas darba vietas.

Sabiedrība Valsts kontrole: Rēzeknes budžetā pieļauti vairāki pārkāpumi

Rēzeknes pašvaldības 2023.gada budžeta izstrādē ir pieļauti vairāki pārkāpumi, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā, kurā vērtēts, vai Rēzeknes pašvaldības rīcība budžeta un finanšu vadībā ir atbilstoša regulējumam.