• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:20, 04.03.2024


Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.


Foto: LETA

Salīdzinoši 2023.gada aprīļa sākumā pašvaldība vēstīja, ka togad ziemas sezonas laikā līdz marta beigām Rīgas ielās bija likvidētas bedres gandrīz 28 000 kvadrātmetru platībā.

Ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju satiksmei bīstamo bedru likvidāciju veic neatkarīgi no laika apstākļiem, arī ziemā.

Rezultāta noturību ietekmējot vairāki faktori - laikapstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis - tomēr šo darbu galvenais mērķis esot novērst satiksmei bīstamas situācijas.

Šajā ziemas sezonā mainīgo laika apstākļu dēļ uz ielu brauktuvēm ļoti strauji veidojas bedres. Laika gaitā asfaltā noveco asfaltbetona saistviela (bitumens), tam kļūstot cietākam un trauslākam, tādēļ asfalts zaudē elastību, kā rezultātā vieglāk izveidojas plaisas.

Atkušņa laikā plaisās iekļūst ūdens, kas zemā gaisa temperatūrā sasalst. Sasalšanas un atkušanas laikā ūdens maina tilpumu, kā rezultātā plaisas pakāpeniski kļūst lielākas un izveidojas bedres.

Pavasarī, kad diennakts vidējā temperatūra nostabilizēsies virs plus 5 grādiem, pilsētā sāks plašākus ielas seguma remontus ar ierastajām tehnoloģijām - karsto asfaltu un asfalta vienlaidus ieklāšanu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus par bedrēm un lielām peļķēm aicināti ziņot Satiksmes vadības centram, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 3600 vai rakstot uz "rdsvc@riga.lv".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā arvien populārāka kļūst velosipēdu noma (+VIDEO)

Uzlabojoties pilsētas infrastruktūrai, palielinās iespēja, ka savu nepieciešamo mērķi sasniegsi ātrāk.

Sabiedrība Prezidents vēlas piesaistīt ārvalstu mācībspēkus

Piedāvātie grozījumi faktiski noteiktu pārejas periodu, kura laikā ārzemnieks apgūst valsts valodu, bet jau iesaistās augstākās izglītības iestāžu darbā.

Sabiedrība Valsts policijas priekšniekam piešķirs ģenerāļa pakāpi

Valdība drīzumā plāno lemt par ģenerāļa pakāpes piešķiršanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas dome vadītājus aicina aktīvi ziņot par bedrēm pilsētas ielās

Rīgas domes (RD) Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods aicina vadītājus galvaspilsētas ielās braukt uzmanīgi un ziņot par bedrēm, kuras nepieciešams labot.

Sabiedrība Rīgas ielās veidojās milzīgas bedres. Domē vaino «Progresīvo» partijas politiķus

Šonedēļ Rīgas ielās atkušņa dēļ daudzviet veidojās milzīgas peļķes, zem kurām bieži vien ir arī satiksmei bīstamas bedres.

Sabiedrība Rīgas dome aicina ziņot par satiksmei bīstamām bedrēm

Rīgas dome aicina ziņot Satiksmes vadības centram par satiksmei bīstamām bedrēm, kas izveidojušās atkušņa laikāю

Sabiedrība Pavasarī tiek saņemts visvairāk pieteikumu par auto bojājumiem, iebraucot bedrēs

Ziemas noslēgums un pavasara sākums tradicionāli izvēršas par laiku, kad tiek saņemts visvairāk KASKO atlīdzību pieteikumu par auto bojājumiem, kas gūti, iebraucot bedrēs, aģentūrai LETA pavēstīja apdrošināšanas sabiedrības "Ergo" pārstāvji.