• Fanija,
  • Vēsma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vāc parakstus par nodokļu konvencijas izbeigšanu ar Baltkrieviju

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:18, 03.03.2024


Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par nodokļu konvencijas izbeigšanu ar Baltkrieviju.Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Kaspars Rumba. Viņš skaidro, ka,lai veicinātu karadarbības beigas Ukrainā, līdz pārliecinošai režīma maiņai būtu maksimāli jāsamazina ekonomiskās attiecības ar Krieviju un tās sabiedrotajiem. Viņaprāt, nodokļu atvieglojumu piemērošana ekonomiskajām attiecībām ar Baltkrieviju esošajos apstākļos ir amorāla, divkosīga un pārtraucama, jo Baltkrievija ir Krievijas sabiedrotais karā, Latvijas nodokļu maksātāju nauda, kas varētu tikt novirzīta citu prioritāšu finansēšanai, tiek tērēta fiziskai aizsardzībai pret hibrīdkaru un žoga būvniecībai uz robežas ar Baltkrieviju, kā arī Latvijas robežsargi ik dienu riskē nonākt sadursmēs ar bēgļiem, kurus Baltkrievija apzināti stumj uz Latviju un Eiropas Savienību.

Tāpēc viņš aicina Latviju pārtraukt konvenciju ar Baltkrieviju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu. Idejas aprakstā skaidrots, ka apstākļos, kad uz robežas ar Baltkrieviju tiek būvēts žogs, lai apturētu tās organizēto hibrīdkaru, ir "mazākais divkosīgi turpināt piemērot nodokļu atvieglojumus darījumos ar šo valsti".

Rumba uzskata, ka ieguvums no konvencijas darbības pārtraukšanas, pirmkārt, būtu papildu drošība. Mazāk maksājumu uz Baltkrieviju samazinās Baltkrievijas ienākumus un Krievijas tranzīta ienākumus, tā ātrāk panākot karadarbības izbeigšanu. Otrkārt, šis, viņaprāt, ir arī sabiedrības morāles jautājums.

"Ir jāpārtrauc amorālā un divkosīgā sadarbība ar valsti, kas sniedz atbalstu karam Ukrainā, uzņem pie sevis "vagneriešus", un, visticamāk, ļautu savu teritoriju izmantot, lai aizvērtu Baltijas sauszemes robežu ar Eiropu," akcentē Rumba, piebilsot, ka tie būtu arī papildu nodokļi Latvijas budžetā no darījumiem ar Baltkrieviju, ja vien tādi turpinātos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi nepieaugs

Saeima: Nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem tiks izmantota fiskālā kadastrālā vērtība, kas paliks līdzšinējā apmērā.

Sabiedrība Kultūras ministre Logina iztur opozīcijas demisijas pieprasījumu

Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) demisijas pieprasījumu kultūras ministrei Agnesei Loginai (P).

Sabiedrība Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, ar kuriem plānots noteikt, ka skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves.

Sabiedrība Eksperts paskaidro, kā uz 100% izmantot viedtālruni (+VIDEO)

Ne tikai drošības sistēmas, bet arī kiberuzbrukumi kļūst arvien komplicētāki.

Lasiet arī

Pasaule Baltkrievija ievieš ekonomiskas sankcijas pret Lietuvu

Baltkrievijas valdība ceturtdien nolēma ieviest ekonomiskas sankcijas pret Lietuvu, atbildot uz Lietuvas lēmumu slēgt divus robežas šķērsošanas punktus, ziņoja "Ukrainska Pravda", atsaucoties uz Baltkrievijas propagandas aģentūru BELTA.

Sabiedrība Saeimā vērtēs ieceri liegt Latvijā atrasties Baltkrievijas transportlīdzekļiem

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) sagatavotos grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā atrasties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.

Sabiedrība Rosina liegt Latvijā atrasties arī Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem

Pēc Nacionālās apvienības (NA) likumprojekta par liegumu Baltkrievijas transportlīdzekļiem nonākšanas darba kārtībā "Jaunā vienotība" (JV) iepazīsies ar piedāvāto risinājumu un vērtēs tā ieviešanas iespējas praksē. Tā sacīja JV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics.

Pasaule Baltkrievi saglabā izteikti atturīgu nostāju pret valsts tuvināšanos Krievijai

Neskatoties uz Baltkrievijas režīma un politiskās elites atbalstu Krievijai, Baltkrievijas sabiedrība saglabā izteikti atturīgu nostāju pret Baltkrievijas un Krievijas tuvināšanos, it īpaši drošības un aizsardzības jomā, pagājušā gada darbības pārskatā norādījis Satversmes aizsardzības birojs (SAB).