• Alfs,
  • Bernadeta,
  • Mintauts
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Plānots ierobežot nelikumīgas azartspēļu reklāmas

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:36, 03.03.2024


Reklāmas likumā plānots ierobežot nelikumīgas azartspēļu reklāmas, kā arī normatīviem neatbilstošu izložu reklāmu izplatīšanu, par uzraugošo iestādi nosakot Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju (IAUI), liecina Finanšu ministrijas (FM) saskaņošanai iesniegtie grozījumi Reklāmas likumā.FM norāda, ka tā tiks aizstāvētas sabiedrības intereses, mazinot ar azartspēlēm un izlozēm saistīto kaitīgo seku iestāšanos, nodrošinot kontrolētu, legālu, sociāli atbildīgu un atkarības riskus neradošu azartspēļu un izložu organizēšanas vidi.

Ar Reklāmas likuma grozījumiem tiks noteikta atbildīgā iestāde, kas uzraudzīs reklāmas tirgu azartspēļu un izložu jomā, nodrošinot savlaicīgu un profesionālu rīcību, novēršot azartspēļu un izložu reklāmas izplatīšanu publiskajā telpā.

Šobrīd spēkā esošā Azartspēļu un izložu likuma redakcija neregulē jautājumus par reklāmas uzraudzību azartspēļu un izložu jomā. Minētos jautājumus regulē Reklāmas likums, kura mērķis ir reglamentēt reklāmas izgatavošanu un izplatīšanu, kā arī noteikt reklāmas izgatavošanā un izplatīšanā iesaistīto personu tiesības, pienākumus un atbildību, aizsargāt personu, kā arī kopumā visas sabiedrības intereses reklāmas jomā.

Tāpat Reklāmas likuma viens no uzdevumiem ir aizsargāt personas, kas nodarbojas ar saimniecisko vai profesionālo darbību, no maldinošas reklāmas un normatīviem neatbilstošas salīdzinošās reklāmas un to radītajām sekām, kā arī noteikt nosacījumus, kurus ievērojot, salīdzinošā reklāma ir atļauta, un veicināt godīgu konkurenci. Reklāmas likums ir speciālais likums attiecībā uz vispārīgu prasību, valsts politikas un iestāžu kompetenci noteikšanu reklāmas uzraudzībā.

Lai novērstu azartspēļu reklāmas nelikumīgu izmantošanu sabiedrībai pieejamās vietās, un to, lai par azartspēļu un izložu jomas uzraudzību atbildīgajai iestādei būtu noteiktas tiesības izskatīt sūdzības, vērtēt azartspēļu un izložu reklāmas pārkāpumus un pieņemt attiecīgu lēmumu, ir nepieciešams veikt grozījumu Reklāmas likumā, nosakot, ka par azartspēļu un izložu reklāmas uzraudzību atbildīgā iestāde ir IAUI.

Vienlaikus, lai salāgotu attiecīgajā likumprojektā noteikto ar plānotajiem grozījumiem Azartspēļu un izložu likumā, kas paredz, ka turpmāk viens no IAUI uzdevumiem būs reklāmas uzraudzība azartspēļu un izložu jomā, atsevišķi izdalot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kompetenci par azartspēļu un izložu reklāmu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, abus likumprojektus paredzēts virzīt vienlaikus, nosakot identiskus spēkā stāšanās datumus.

Azartspēļu un interaktīvo azartspēļu organizēšanas vietņu reklāmas uzraudzību elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos šobrīd īsteno NEPLP, pamatojoties uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto aizliegumu, proti, audio un audiovizuālos komerciālos paziņojumus nedrīkst tieši vai netieši popularizēt produktus vai pakalpojumus, kuru reklamēšana ir aizliegta.

Lai nodalītu iestāžu kompetenci un veicamos uzdevumus, grozījumos Azartspēļu un izložu likumā plānots papildināt IAUI uzdevumus ar reklāmas uzraudzību azartspēļu un izložu jomā, vienlaikus atsevišķi izdalot NEPLP kompetenci par azartspēļu un izložu reklāmas uzraudzību elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Lai nenotiktu normu dublēšanās ar jau grozījumos Azartspēļu un izložu likumā noteikto un, ņemot vērā Reklāmas likuma šobrīdējo uzbūvi, kad atsevišķi netiek izdalīta NEPLP kompetence uz atsevišķu jomu uzraudzību elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto attiecībā uz šīs iestādes kompetenci, Reklāmas likumā nav paredzēts atsevišķi ietvert norādes par NEPLP kompetenci azartspēļu un izložu reklāmas uzraudzībai elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Naktī Latvijā gaisa temperatūra daudzviet noslīdēs zem nulles

Naktī uz otrdienu gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz +2..-3 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Braže pērn deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus 143 017 eiro apmērā

Ārlietu ministra amata kandidāte Baiba Braže pērn deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus 143 017 eiro apmērā, liecina viņas valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Prānis atkāpjas no Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora amata

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) rektors Guntars Prānis atkāpjas no amata, jo palikšana šajā amatā pēc notikušā augstskolā apgrūtināšot akadēmijas darbu.

Lasiet arī

Ekonomika Lielākā daļa azartspēļu rīkotāju pārsūdzējuši Rīgas domes lēmumus

Lielākā daļa azartspēļu rīkotāju pārsūdzējuši Rīgas domes lēmumus par azartspēļu atļauju anulēšanu, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Ekonomika No nākamā gada par 20% cels azartspēļu nodokļa likmi

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli", kas paredz no nākamā gada par 20% celt azartspēļu nodokļa likmi.

Ekonomika Plānots no nākamā gada par 20% celt azartspēļu nodokļa likmi

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja valdības un Finanšu ministrijas (FM) virzītos grozījumus likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli", kas paredz no nākamā gada par 20% celt azartspēļu nodokļa likmi.

Ekonomika Visvairāk valsts atbalsta Covid-19 laikā saņēma azartspēļu kompānijas

Septiņi no desmit visvairāk valsts atbalstā saņēmušajiem uzņēmumiem Covid-19 laikā bija azartspēļu kompānijas, raksta žurnāls "Ir".