• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


KM pauž atbalstu alkoholisko dzērienu reklāmas visaptverošiem ierobežojumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 21:41, 03.03.2024


Kultūras ministrija (KM) pauž atbalstu alkoholisko dzērienu reklāmas visaptverošiem ierobežojumiem, kas līdz ar pārējām platformām ietvertu arī mazumtirdzniecības vietas.


Foto: LETA

KM un kultūras ministre Agnese Logina (P) savu viedokli sniegusi pēc Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas lūguma sniegt atzinumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā uz otro lasījumu saņemtajiem priekšlikumiem.

KM norāda, ka pirmajā lasījumā atbalstītā redakcija paredz ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu preses izdevumos, drukātos reklāmas izdevumos un publikācijās patērētājiem, kinoteātros, tīmekļvietnēs un tiešsaistē un izmantojot pasta, arī elektroniskā pasta pakalpojumus.

Vienlaikus likumprojekts paredz izņēmumu attiecībā uz alkoholisko dzērienu atlaižu reklāmas izvietošanu mazumtirdzniecības vietās. Savukārt saistītie grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā paredz ierobežot alkoholisko dzērienu atlaižu reklāmu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

KM norāda, ka secināms, ka alkoholisko dzērienu atlaižu reklāmu ir paredzēts ierobežot visās platformās, izņemot mazumtirdzniecības vietas. Ministrijā atzīmē, ka, nosakot reklāmas ierobežojumus, tiem ir jābūt vienlīdzīgiem neatkarīgi no reklāmas izplatīšanas veida (vide, radio, televīzija, prese, digitālā vide, mazumtirdzniecības vietas un citas).

Līdz ar to KM pārstāvji pauž atbalstu grozījumos Alkoholisko dzērienu aprites likumā uz otro lasījumu iesniegtajiem tiem priekšlikumiem, kas paredz noteikt alkoholisko dzērienu reklāmas ierobežojumus arī mazumtirdzniecības vietās.

Kā ziņots, izskatīšanā Saeimā ir grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kurus Veselības ministrija virzījusi ar mērķi samazināt alkohola patēriņu Latvijas iedzīvotāju vidū, kā arī ilgtermiņā samazināt ar alkohola lietošanu saistīto slimību īpatsvaru un mirstību no alkohola lietošanas radītajām sekām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Rīgā arvien populārāka kļūst velosipēdu noma (+VIDEO)

Uzlabojoties pilsētas infrastruktūrai, palielinās iespēja, ka savu nepieciešamo mērķi sasniegsi ātrāk.

Sabiedrība Prezidents vēlas piesaistīt ārvalstu mācībspēkus

Piedāvātie grozījumi faktiski noteiktu pārejas periodu, kura laikā ārzemnieks apgūst valsts valodu, bet jau iesaistās augstākās izglītības iestāžu darbā.

Sabiedrība Valsts policijas priekšniekam piešķirs ģenerāļa pakāpi

Valdība drīzumā plāno lemt par ģenerāļa pakāpes piešķiršanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Ekonomika Saeima aizliedz pārdot alkoholu personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholiskos dzērienus būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.

Sabiedrība Alkohola patēriņš pērn Latvijā sarucis par 3,2%

Absolūtā alkohola patēriņš 2023.gadā Latvijā samazinājies par 3,2%, pauda Latvijas Alkohola nozares asociācijā (LANA).

Ekonomika Latvijā pērn saražots par 18,8% mazāk alkoholisko dzērienu

Pērn Latvijā saražoti 52,19 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu, un, salīdzinot ar 2022.gadu, 2023.gadā saražots par 18,8% mazāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Sabiedrība Sievietes alkoholiķes varēs saņemt valsts apmaksātu kontracepciju

Sievietēm, kuras ir pakļautas sociālās atstumtības riskam, no šī gada tiek nodrošināta valsts apmaksāta kontracepcija - intrauterinā sistēma (spirāle) vai kontraceptīvais zemādas implants, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).