• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 08:22, 01.03.2024Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.


Šādas betona konstrukcijas iedzīvotāju drošībai tiek apraktas zemes gabalos.

Nav noslēpums, ka šī brīža ģeopolitiskajos apstākļos cilvēki aizvien vairāk pievērš uzmanību savai drošībai - gan no pārtikas uzglabāšanas perspektīvas, gan attiecībā uz ģimens māju.

Arvien lielāku popularitāti gūst pavisam jauna tendence - būvēt mājas pazemē. Tas ir ne tikai droši, bet arī ilgtspejīgi, jo iekštelpu klimata nodrošināšanai tiek izmantota zemes enerģija. Māju no gandrīz visām pusēm ieskauj vismaz viena metra zemes slānis, atstājot fasādi atvērtu, lai nodrošinātu telpās dabisku gaismu.

Tie vairs nav nekādi trakie apokalipses domu pārņemtie, kas būvē šādas mājas. Mūsdienu būvniecības materiāli un arhitektūras paņēmieni dod iespēju uzbūvēt arī mūsdienu standartiem atbilstošu ģimenes māju pazemē. Izrādās, tas nemaz nav dārgāk vai sarežģītāk, tieši otrādi - izmantojot modulāru būvju principu, būvniecības process var būt līdz pat četrām reizēm ātrāks nekā konvencionālās mājas būvniecība. Vēl jo vairāk, pazemes būvēm ir A energoefektivitātes klase.

"Jāsaka, ka pazemes māju un pagrabu būvniecība, saistībā ar notikumiem tepat aiz robežām, ir likusi sarosīties daudziem, kas domā par savas ģimenes drošību", stāsta Igaunijas būvniecības eksperts Helmuts Apsis. "Ar mums jau ir sazinājušies gan nekustamo īpašumu attīstītāji, gan arhitekti, jo pazemes māju koncepts ir tas, ko klienti pieprasa arvien vairāk. Tā kā mēs ražojam arī īstus pazemes bunkurus, tad mūs uzrunā arī māju būvnieki, kas saviem klientiem piedāvā integrēt mūsu pazemes bumbu patvertni zem savas jaunās mājas", min Helmuts Apsis. Taujāts, vai šāda pazemes māju un bumbu patvertņu tehnoloģija pārliecina pircējus, Helmuts Apsis atbild: "Jā, it īpaši, kad minam, ka Igaunijas militārajā poligonā mūsu betona moduļi ir testēti ar dažādiem mūsdienu ieročiem un tie ir atzīti par ļoti izturīgiem".

Igaunijā moduļu pazemes būvju ražošanu nodarbojas jau vairāk kā 12 gadus. Pazemes mājas tiek būvētas dažādos izmēros - no 10 m2 līdz pat 130 m2 lielas. Šogad Baltijas tirgum ir paredzēts saražot 150 - 200 pazemes būves.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Čakšas ienākumi pērn palielinājušies par 71 439 eiro

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) pērn guvusi ienākumus 112 503 eiro apmērā, kas ir par 71 439 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, kad viņa pamatā strādāja par Saeimas deputāti, liecina valsts amatpersonas iesniegtā deklarācija par 2023.gadu.

Sabiedrība Tiesu ekspertīžu iestāžu reformu piedāvā atlikt vai vispār apturēt

Tieslietu ministrija (TM) piedāvā tiesu ekspertīžu iestāžu reformu atlikt līdz 2027.gada beigām vai apturēt to vispār, jo atbildīgās ministrijas nespēj vienoties par risinājumiem, attiecīgi 2024.gadā neizdosies iekļauties termiņos un īstenot iepriekš plānotos uzdevumus, liecina TM sagatavotā prezentācija Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.

Sabiedrība Rinkēvičs: konkurss uz LIAA direktora amatu noslēdzās mazliet jocīgi

Konkurss uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu noslēdzās "mazliet jocīgi", šādu vērtējumu trešdien pēc tikšanās ar premjeri Eviku Siliņu (JV) žurnālistiem pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Valsts valodas eksāmens varētu būt jākārto vēl 3100 Krievijas pilsoņiem

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, ar kuriem valsts valodas zināšanu prasību plānots piemērot vēl papildu dažiem tūkstošiem Krievijas pilsoņu.

Lasiet arī

Ekonomika Ekonomikas ministrija brīdina īpašniekus par kabeļiem uz dzīvojamo māju jumtiem

Patvaļīgi ierīkoti inženiertīkli rada problēmas arī ēkas apsaimniekošanai – jumta remonta un uzturēšanas darbiem, kā arī jumta un fasāžu siltināšanai.

Sabiedrība Atjaunota Vilhelma Hofmaņa 1902. gada savrupmāja

Ēkā dzīvoja Latvijas Jūras spēku dibinātājs un citas ievērojamas personas.

Sabiedrība Rēzeknes pašvaldība turpina līdzfinansēt iedzīvotāju projektus (+VIDEO)

Visvairāk iedzīvotāji vēlas redzēt pie savas mājas bērnu rotaļu laukumu.

Sabiedrība Vasara ir dzīvokļu remontdarbu laiks, svarīgi nekļūdīties ar darbu veicējiem

Daugavpils pašvaldības uzņēmums palīdz iedzīvotājiem pienācīgi atjaunot savas mājas.