• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ķekavas pašvaldības šī gada izdevumi plānoti lielāki nekā ieņēmumi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:39, 25.02.2024


Ķekavas pašvaldība 2024.gadā tēriņos plāno par apmēram 15 miljoniem eiro vairāk nekā ieņēmumos.


Foto: LETA

Ķekavas dome apstiprinājusi 2024.gada budžetu, kura ieņēmumi paredzēti 68,6 miljonu eiro apmērā. Savukārt izdevumi plānoti 83,9 miljonu eiro apmērā.

Liela izdevumu daļa jeb 48% plānoti izglītībai, 16% vispārējiem valdības dienestiem, 10% sociālajai aizsardzībai, 9% - ekonomiskajai darbībai. Tik pat liela budžeta daļa 9% plānota teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai, bet pārējais atpūtai, kultūrai, sabiedriskajai kārtībai, veselībai un citām jomām.

Kā skaidrots pašvaldības mājaslapā, maksājumi izglītības funkciju nodrošināšanai sasniegs 40,6 miljonus eiro, kas ir par 53,7% vairāk, salīdzinot ar 2023. gadu.

Pieaugumu pamatā veidojot kapitālieguldījumi izglītības un sporta infrastruktūras attīstībā. Valsts mērķdotācija pedagogu samaksai un sociālajiem nodokļiem šajā jomā sasniedz 9 352 689 eiro.

Šis palielinājums esot skaidrojams ar izmaiņām pedagogu darba samaksas noteikumos, kam pateicoties papildus 700 000 eiro piešķirti pirmsskolas izglītības un profesionālās ievirzes pedagogu, kā arī pirmsskolas administrācijas atlīdzībai.

Sociālajai aizsardzībai plānots finansējums 8,6 miljoni eiro. No Sociālā dienesta budžeta pabalstiem plānots izlietot 1,2 miljonus eiro, kas ir par 291 379 eiro vairāk nekā 2023.gadā.

Šogad, papildus jau esošajiem pabalstiem, plānoti divi jauni pabalsti - pabalsts par aizgādnībā esošu pilngadīgu personu un ēdināšanu ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem.

Teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai atvēlēti vairāk nekā 7 miljoni eiro, tajā skaitā teritoriju apsaimniekošanai plānots izlietot 2,7 miljonus eiro, bet pašvaldības īpašumu apsaimniekošanai - aptuveni 2 miljonus eiro.

Atpūtai, sportam un kultūrai paredzēts izlietot vairāk nekā 4 miljonus eiro, bet veselībai - 704 363 eiro.

Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fondā Ķekava iemaksās 6,2 miljonus eiro, kas ir par vairāk nekā miljons eiro vairāk nekā 2023.gadā.

Ceļu investīciju projektiem plānoti 3,3 miljoni eiro. No tiem 351 964 eiro tiks novirzīti Eiropas savienības Atveseļošanās un noturības fonda līdzfinansēta projekta "Reģionāla mēroga veloinfrastruktūras attīstība Rīgas metropoles areālā, Ķekavas novadā" īstenošanas uzsākšanai. Līdz ar to līdzekļi tiks ielietoti apvienotā gājēju ceļa un veloceļa vairāku posmu izbūvei gar autoceļu A7.

Tiks turpināti iepriekš sāktie ceļu investīciju projekti - Naudītes ielas pārbūve, gājēju ceļa un veloceļa izbūve no Katlakalna ielas līdz Kāpu ielai, jaunā bērnudārza Titurgā apkārtējo ceļu infrastruktūras būvniecība, Odukalna ielas pārbūve.

Saskaņā ar noslēgtiem aizņēmumu līgumiem ar Valsts kasi, 2024.gadā paredzēts atmaksāt aizņēmumu pamatsummas 3 067 560 eiro apmērā. Kopējās uzņemtās un plānotās saistības ar kredītprocentiem sastāda 79 070 009 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ceturtdiena būs pārsvarā mākoņaina un vietām līs

Ceturtdien Latvijā gaidāms mākoņains laiks, kas brīžiem skaidrosies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība Veterinārārsti: kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi

eskatoties uz to, ka kaķu obligātā čipēšanas stāsies spēkā 1.jūlijā, jau patlaban kaķu reģistrācija norit ļoti aktīvi, pauda Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.

Sabiedrība Otrdien novērsti 46 migrantu mēģinājumi nelikumīgi šķērsot robežu

Valsts robežsardze otrdien novērsusi 46 nelegālo migrantu mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Lasiet arī

Sabiedrība Mārupes budžets palielinājies par aptuveni 13 miljoniem eiro

Mārupes budžets palielinājies par aptuveni 13 miljoniem eiro, liecina "Latvijas vēstnesī" publicētais pašvaldības budžets.

Sabiedrība Rīgas domes budžetā izdevumi par 200 miljoniem eiro apsteigs ieņēmumus

Rīgas dome trešdien pieņēma pašvaldības šī gada budžetu, kurā izdevumi plānoti par nepilniem 200 miljoniem eiro lielāki nekā ieņēmumi.

Ekonomika Ekonomisti: Latvijā jāveic budžeta izdevumu radikālu izvērtēšanu

Latvijā nepieciešams veikt budžeta izdevumu radikālu izvērtēšanu, jaunākajā Latvijas ekonomikas pārskatā šādu nostāju pauž Latvijas Universitātes (LU) Produktivitātes zinātniskā institūta domnīca "LV PEAK".

Ekonomika Kapēc Latvijas budžeta deficīts šogad pieaudzis par 117 miljoniem eiro (+VIDEO)

Tas skaidrojams ar būtiski augstākiem valsts izdevumiem atbalsta pasākumiem energoresursu cenu kāpuma mazināšanai, kā arī lielākiem izdevumiem investīcijām ES līdzfinansētu projektu īstenošanai.