• Egīls,
  • Nauris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rosina liegt Latvijā atrasties auto ar Baltkrievijas numuriem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 14:10, 23.02.2024


Deputāti uzskata, ka uz Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem jāattiecina tādi pat nosacījumi kā uz Krievijas transportlīdzekļiem.Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāti iesnieguši grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas liegtu Latvijā atrasties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, kā arī padarītu stingrāku esošo regulējumu attiecībā uz Krievijā reģistrētiem auto.

Kopš šī gada 14.februāra satiksmē vairs nedrīkst piedalīties Krievijā reģistrēti transportlīdzekļi - šiem auto bija vai nu jāpamet valsts, vai arī tie bija jāpārreģistrē Latvijā. Ja Krievijā reģistrēts auto šobrīd piedalās satiksmē, tas tiek konfiscēts un nodots Ukrainai, lai palīdzētu cīņā ar agresorvalsti Krieviju. Vienlaikus policija nevar konfiscēt auto, ja tas tobrīd neatrodas satiksmē, bet, piemēram, stāv stāvvietā. NA iesniegtie grozījumi paredz, ka auto ar Krievijas un Baltkrievijas numuriem varētu konfiscēt arī tad, ja tie neatrodas satiksmē.

"Uz Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem jāattiecina tādi pat nosacījumi kā uz Krievijas transportlīdzekļiem, pretējā gadījumā auto ar Krievijas numuriem var pārreģistrēt Baltkrievijā un atkal atgriezties Latvijas satiksmē. Tieslietu ministre pagājušā gada izskaņā solīja meklēt risinājumus arī Baltkrievijas transportlīdzekļu aizliegumam, taču nekādi lēmumi nav sekojuši. Tieslietu, satiksmes un iekšlietu ministrijas nav pildījušas solīto un nav nākušas ar risinājumu, kas ļautu saukt pie atbildības tos Baltkrievijas spēkratu vadītājus, kuri veic pārkāpumus. Neviena no atbildīgajām institūcijām nevar pateikt, cik Latvijā ir šādu auto un vai to skaits šobrīd strauji nepieaug. Nepieciešams stingrs un nepārprotams regulējums, lai neradītu iespēju apiet iepriekš noteiktās likuma prasības. Turklāt šādas automašīnas jākonfiscē ne tikai brīdī, kad tās piedalās satiksmē, bet jau tad, kad ir fiksēta to atrašanās Latvijas teritorijā," norāda Nacionālās apvienības deputāts Jānis Vitenbergs.

Iesniegtie grozījumi paredzētu, ka auto ar Baltkrievijas numuriem jāpamet Latvijas teritorija vai jāpārreģistrē tie Latvijā trīs mēnešu laikā no likuma stāšanās spēkā. Tas novērstu iespēju izvairīties no atbildības par veiktajiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, neapmaksātām autostāvvietām, piedalīšanos satiksmē ar auto Eiropas standartiem neatbilstošā tehniskā stāvoklī un citiem līdzīgiem pārkāpumiem, par kuriem šobrīd nav iespējams iekasēt sodus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aptauja: Samazinājusies Latvijas iedzīvotāju tieksme pēc cenzūras

Pēdējā gada laikā ir samazinājusies Latvijas iedzīvotāju tieksme pēc cenzūras, liecina pētījumu aģentūras SKDS šī gada janvārī veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Kāpēc eksperti neiesaka braukt ar ziemas riepām visu gadu (+VIDEO)

Lai ceļš būtu ne tikai patīkams un ērts, bet arī drošs.

Sabiedrība Nākamnedēļ gaidāms vēss laiks, brīžiem iespējams sniegs

Svētdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, nākamnedēļ gaisa temperatūra noslīdēs zem normas, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī