• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tukumā par vairāk nekā 400 tūkstošiem eiro atjaunots gaisa tilts (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:26, 11.02.2024


Pirms vēlēšanām solīto pašvaldība izpildīja.


Gaisa tilts bija sliktā stāvoklī.

Tukuma iedzīvotājiem atkal ir atvērts atjaunotais gājēju pārvads pār dzelzceļu, saukts arī par "gaisa tiltu". Tilts ilgu laiku bija gājēju kustībai slēgts tā sliktā tehniskā stāvokļa dēļ.

Gājēju tilts ir iecienīta tukumnieku pastaigu vieta un maršruts nokļūšanai pilsētas daļā otrpus Slocenes upei. Atskatoties vēsturē, PSRS laikā šajā pilsētas daļā tika izveidota industriālā teritorija. 1965.gada oktobrī darbu te sāka Tukuma eksperimentālā mehāniskā rūpnīca, kuras galvenais uzdevums bija detaļu ražošana pašu un citu rūpnīcām, tostarp arī ceļu un celtniecības mašīnu labošanai visā PSRS teritorijā, izņemot Vidusāziju. 1972.gadā Rūpniecības ielā 4 uzcelta Tukuma pārvietojamās mehanizētās kolonnas (PMK-27) administratīvā ēka, mehāniskās darbnīcas, garāžas un noliktavas.

Bet vēl pirms tam - 1963.-1964.gadā - Smārdes ielā 2a tika izbūvēta elektroapakšstacija un uzcelta bāze AS "Latvenergo" Dienvidu elektrisko tīklu Tukuma tīklu rajonam. Lai saīsinātu strādnieku ceļu no pilsētas uz Tukuma Izmēģinājumu eksperimentālo mehānisko rūpnīcu, ko tautā joprojām dēvē par "jauno rūpnīcu", jau 1963.gadā rekonstruēja kādreizējo Aizsprostu ielu un izbūvēja gājēju ceļu ar tiltiem pār dzelzceļu un Sloceni. Tilts kalpoja vienlaikus arī kā balsts apkures caurulēm - apkures līnija uz pilsētu tolaik bija izbūvēta no lielās katlu mājas tagadējā Dienvidu ielā. Siltinātās caurules, papildus apvilktas ar baltu skārda apšuvumu, stiepās paralēli gājēju celiņam, no kalna lejup, pāri Slocenei un tad augšā pa "gaisa tiltu".

Līgums par tilta atjaunošanas darbiem ar būvnieku tika noslēgts, šobrīd tilts tika pieņemts ekspluatācijā. Tilta pārbūves darbos demontēja gaisa pārvada kāpņu posmu un izbūvēja jaunu kāpņu konstrukcijas, uzstādīja jaunas margas, veica bojāto tilta daļu atjaunošanu, kā arī atjaunoja virsējās kārtas segumu. Tāpat arī labiekārtots priekšlaukums no pilsētas puses ar soliņiem un izveidota dekoratīva siena, kas vizuāli noslēdz laukumiņu un dod iespēju izmantot soliņus, lai baudītu skatu uz garām skrienošajiem vilcieniem vai kādreizējo Tukuma ezera teritoriju. Gājēju ērtībai un drošībai ierīkots arī apgaismojums uz tilta un pa kāpnēm, kas no Pils ielas ved uz tiltu.

Pašvaldība pateicas iedzīvotājiem par iecietību pret sagādātajām neērtībām būvdarbu laikā un saka paldies par produktīvo un savstarpēji ieinteresēto sadarbību uzņēmumam SIA "Būvinženieris". Būvdarbi tika pabeigti plānotajā termiņā un ar izmaksu ietaupījumu, gala izmaksas ir 416 792,87 EUR (tai skaitā PVN).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Brīvdienās palaikam līs, vietām - stipri

Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Pēcpusdienā Pierīgā jārēķinās ar palēninātu satiksmi

Piektdienas pēcpusdienā autobraucējiem Pierīgā ir jārēķinās ar palēninātu satiksmi, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Diasporas bērniem palīdzēs atcerēties dzimto valodu (+VIDEO)

Kursos var iziet arī nepilsoņi, norāda Sabiedrības integrācijas fonds.

Sabiedrība Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus

Šodien Rīgā, Doma laukumā norisināsies tradicionālais Zāļu tirgus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Sabiedrība Salacgrīvas tilta pārbūvi potenciāli veiks piegādātāju apvienība «NB&Tilts»

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) konkursā Salacgrīvas tilta pārbūvei par potenciālo uzvarētāju atzīta personu apvienība "NB&Tilts", kuras sastāvā ir SIA "Nordes būve" un SIA "Tilts", ar piedāvāto līgumcenu 14,972 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), informē LVC pārstāvji.

Ekonomika Salacgrīvas tilta pārbūves iepirkumā saņemti divi piedāvājumi

Salacgrīvas tilta pārbūves iepirkumā saņemti divi pretendentu finanšu piedāvājumi, liecina informācija Elektronisko iepirkumu sistēmā.

Sabiedrība Tiltu pār Salacu pēc pārbūves nodos atpakaļ Limbažu novada pašvaldībai

Tiltu pār Salacu Salacgrīvā pēc tilta būvniecības un garantijas perioda plānots nodot atpakaļ Limbažu novada pašvaldības īpašumā, norādīja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Ekonomika Limbažu novads nodos valstij Salacas tiltu un tā pārbūves projektu Salacgrīvā

Ceturtdien Limbažu novada domes ārkārtas sēdē ar 14 deputātu balsīm tika nolemts nodot valstij Satiksmes ministrijas (SM) personā tiltu pār Salacu Salacgrīvā, kā arī būvprojektu "Tilts pār Salacu autoceļu A1 (E67) Rīga-Ainaži 91,10 km".