• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tukumā par vairāk nekā 400 tūkstošiem eiro atjaunots gaisa tilts (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:26, 11.02.2024


Pirms vēlēšanām solīto pašvaldība izpildīja.


Gaisa tilts bija sliktā stāvoklī.

Tukuma iedzīvotājiem atkal ir atvērts atjaunotais gājēju pārvads pār dzelzceļu, saukts arī par "gaisa tiltu". Tilts ilgu laiku bija gājēju kustībai slēgts tā sliktā tehniskā stāvokļa dēļ.

Gājēju tilts ir iecienīta tukumnieku pastaigu vieta un maršruts nokļūšanai pilsētas daļā otrpus Slocenes upei. Atskatoties vēsturē, PSRS laikā šajā pilsētas daļā tika izveidota industriālā teritorija. 1965.gada oktobrī darbu te sāka Tukuma eksperimentālā mehāniskā rūpnīca, kuras galvenais uzdevums bija detaļu ražošana pašu un citu rūpnīcām, tostarp arī ceļu un celtniecības mašīnu labošanai visā PSRS teritorijā, izņemot Vidusāziju. 1972.gadā Rūpniecības ielā 4 uzcelta Tukuma pārvietojamās mehanizētās kolonnas (PMK-27) administratīvā ēka, mehāniskās darbnīcas, garāžas un noliktavas.

Bet vēl pirms tam - 1963.-1964.gadā - Smārdes ielā 2a tika izbūvēta elektroapakšstacija un uzcelta bāze AS "Latvenergo" Dienvidu elektrisko tīklu Tukuma tīklu rajonam. Lai saīsinātu strādnieku ceļu no pilsētas uz Tukuma Izmēģinājumu eksperimentālo mehānisko rūpnīcu, ko tautā joprojām dēvē par "jauno rūpnīcu", jau 1963.gadā rekonstruēja kādreizējo Aizsprostu ielu un izbūvēja gājēju ceļu ar tiltiem pār dzelzceļu un Sloceni. Tilts kalpoja vienlaikus arī kā balsts apkures caurulēm - apkures līnija uz pilsētu tolaik bija izbūvēta no lielās katlu mājas tagadējā Dienvidu ielā. Siltinātās caurules, papildus apvilktas ar baltu skārda apšuvumu, stiepās paralēli gājēju celiņam, no kalna lejup, pāri Slocenei un tad augšā pa "gaisa tiltu".

Līgums par tilta atjaunošanas darbiem ar būvnieku tika noslēgts, šobrīd tilts tika pieņemts ekspluatācijā. Tilta pārbūves darbos demontēja gaisa pārvada kāpņu posmu un izbūvēja jaunu kāpņu konstrukcijas, uzstādīja jaunas margas, veica bojāto tilta daļu atjaunošanu, kā arī atjaunoja virsējās kārtas segumu. Tāpat arī labiekārtots priekšlaukums no pilsētas puses ar soliņiem un izveidota dekoratīva siena, kas vizuāli noslēdz laukumiņu un dod iespēju izmantot soliņus, lai baudītu skatu uz garām skrienošajiem vilcieniem vai kādreizējo Tukuma ezera teritoriju. Gājēju ērtībai un drošībai ierīkots arī apgaismojums uz tilta un pa kāpnēm, kas no Pils ielas ved uz tiltu.

Pašvaldība pateicas iedzīvotājiem par iecietību pret sagādātajām neērtībām būvdarbu laikā un saka paldies par produktīvo un savstarpēji ieinteresēto sadarbību uzņēmumam SIA "Būvinženieris". Būvdarbi tika pabeigti plānotajā termiņā un ar izmaksu ietaupījumu, gala izmaksas ir 416 792,87 EUR (tai skaitā PVN).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Martā iespējami kārtējie plūdi Daugavā, iestādes tam gatavojas (+VIDEO)

Dabas stihijas gadījumā ir jāievēro vienkārši noteikumi.

Sabiedrība Piektdien Kurzemes dienvidrietumos gaisa temperatūra var sasniegt +12 grādus

Marta pirmajā dienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +4..+9 grādiem, bet vietām, galvenokārt Kurzemes dienvidrietumos, tā sasniegs +10..+12 grādus.

Sabiedrība Pamatskolu šajā mācību gadā varēs absolvēt bez atzīmes krievu valodā

Noslēgumam tuvojas darbs pie grozījumiem, kas šogad ļaus 9.klases skolēniem pabeigt pamatskolu bez atzīmes krievu valodā vai krievu literatūrā, raidījumā "Krustpunktā" atklāja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Sabiedrība Krievijas prezidenta vēlēšanu laikā Rīgā pie vēstniecības rīkos zibakciju

Krievijas prezidenta "vēlēšanu" laikā Rīgā pie Krievijas vēstniecības tiks rīkota zibakcija, novietojot tur autobusu ar uzrakstu, lai mudinātu balsotājus aizdomāties par izdarītajām politiskajām izvēlēm.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā izbūvēs jaunu gājēju un velosipēdistu tiltu pāri Zundam

Pašvaldība ir izsludinājusi metu konkursu gājēju un velosipēdistu tilta būvēšanai pāri Zundam Rīgā.

Ekonomika Drīzumā sāksies Vanšu tilta rekonstrukcija (+VIDEO)

Tas ir viena pilona slīpsaišu tilts ar vienā plaknē izvietotām vantīm ar garāko laidumu pasaulē - 312 metri.

Sabiedrība Rīgā satiksmei pilnībā atvērs Brasas tiltu

Šodien plkst.7 Rīgā satiksmei pilnībā tiks atvērts Brasas tilts, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Ekonomika Šogad sāksies «Rail Baltica» tilta būvdarbi Daugavas labajā krastā

Dzelzceļa projektā "Rail Baltica" sākto darbu turpināšanai naudas pietiek, kā arī šogad sāksies darbi Iecavas apkārtnē, sacīja par "Rail Baltica" izbūvi Latvijas teritorijā atbildīgās SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" (EDzL) valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris.