• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EM par derīgām atzina dzīvojamās ēkas, kas celtas pirms 50-60 gadiem (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 09:19, 07.02.2024


Vienlaikus ir konstatēti atsevišķi bojājumi, kas īpašniekiem būtu jānovērš.


Dzīvojamo fondu Latvijā lielākoties veido pēckara ēkas.

Turpinot padomju laikā celto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tehniskā stāvokļa izpēti, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar pieredzējušiem būvspeciālistiem veikusi 316. un 318. sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku konstrukciju padziļinātu tehniskā stāvokļa izpēti, novērtējot to atbilstību mehāniskās stiprības un stabilitātes prasībām. Tāpat kā iepriekš, tiek piedāvāti arī tipveida risinājumi ēku konstrukciju mehāniskās stiprības un stabilitātes atjaunošanai, kur tas ir nepieciešams.

Izpētes ietvaros tika veikta tehniskā apsekošana 20 minēto sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām, lai pārliecinātos par šo ēku tehnisko stāvokli, novērtējot to mehānisko stiprību un stabilitāti, kā arī iespējamos vienojošos ēku defektus, kas var ietekmēt to drošumu. Izpēte veikta ēkām Rīgā, Jelgavā, Ventspilī un Rēzeknē, kas nodotas ekspluatācijā laika posmā no 1963. līdz 1973. gadam.

Vienlaikus ēkās ir konstatēti atsevišķi bojājumi, kas ēku īpašniekiem būtu jānovērš, taču tie neietekmē būves drošumu. Izpētē konstatēts, ka nereti šo ēku nesošo konstrukciju tehnisko stāvokli negatīvi ietekmē jumta seguma un lietusūdens novadīšanas sistēmas tehniskais stāvoklis un risinājumi. Tāpat katrai izpētes ietvaros pārbaudītai ēkai atklāti citi individuāli bojājumi vai inženiertīklu avārijas. Novērtējot ēku balkonu tehnisko stāvokli, konstatēti gan bojājumi, kas neietekmē būves drošumu, gan tādi balkoni, kas ir pirmsavārijas stāvoklī.

Kā būtiskākos priekšlikumus šo sēriju ēku tehniskā stāvokļa uzlabošanai, lai nodrošinātu atbilstošu un ilgtspējīgu ēku turpmāko ekspluatāciju, pētnieki norādījuši:

-316 un 318 sērijas ēkās ar bēniņiem jāveic jumta konstrukciju balstošo bojāto mūra stabu un sienu pastiprināšana;

-jāveic nolietotā jumta seguma nomaiņa ēkās, kur šāds jumta seguma veids bijis uzstādīts;

-jāveic lietus ūdens novadīšanas risinājumu remonts un uzlabošana;

-jāveic balkonu remonts, pastiprināšana, nomaiņa vai demontāža.

Lai iedzīvotājiem samazinātu izmaksas šo darbu veikšanai, izstrādāti tipveida risinājumi, kas paredz jumta nesošo konstrukciju balstošo mūra stabu un sienu pastiprināšanu, ņemot vērā, ka atbilstoši izpētes rezultātiem atsevišķu ēku ar bēniņiem jumta konstrukciju balstošajiem mūra stabiem un sienām ir konstatētas pazīmes, kas var ietekmēt būves drošumu turpmāk.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība ECT konstatē pārkāpumu saistībā ar homofobisku uzbrukumu

Šodien, 2024.gada 18.jūlijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa pasludināja spriedumu lietā Deniss Hanovs pret Latviju, atzīstot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3. (spīdzināšanas un cietsirdīgas izturēšanās aizliegums) un 8. panta (tiesības uz privāto dzīvi) pārkāpumus kopsakarā ar 14. pantu (diskriminācijas aizliegums).

Sabiedrība Liepājas šosejas auditā konstatēta viena problēma

Liepājas šosejas posma, kurā jūnija beigās notika vairāki smagi ceļu satiksmes negadījumi, auditā konstatēti redzamībai traucējoši zāles un krūmu apaugumi, ceturtdien intervijā Latvijas Radio sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Aivars Aksenoks.

Sabiedrība Šovasar Rīgā veiks līdz šim lielākos ielu remontdarbus

Šovasar Rīgā tiks veikti līdz šim lielākie ielu remontdarbi, šodien preses konferencē žurnālistiem solīja Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV).

Sabiedrība Latvijā notiks psihoemocionālā atbalsta nometnes bērniem no Ukrainas

Latvijā notiks divas vasaras psihoemocionālā atbalsta nometnes 40 bērniem no Ukrainas, informēja labdarības organizācija "Ziedot.lv".

Lasiet arī

Ekonomika Dzīvokļu pārdošanas piedāvājums septembrī Rīgā nedaudz audzis

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, septembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā palielinājās par 2%, bet piedāvājumu skaits Rīgas lielākajos mikrorajonos palielinājās par 1%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Ekonomika Māju projekti, kas celti pirms 1990. gada, ir pieprasīti Rīgā (+VIDEO)

Daudzos gadījumos nav domāts par regulāru ieguldījumu veikšanu mājas tehniskā stāvokļa uzlabošanā, pauž eksperts.

Sabiedrība Latvijas iedzīvotāji nereti ir neapmierināti ar jauno māju kvalitāti (+VIDEO)

Kā būtiskus aspektus respondenti izcēluši noliktavas telpas izmēru un nepietiekamu trokšņa un skaņas izolāciju.