• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valdība palielina nodevu jaunā parauga pasēm. Cik būs jāmaksā?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:57, 06.02.2024


Valdība otrdien apstiprināja grozījumus noteikumos, kas paredz par dažiem eiro palielināt valsts nodevu par jaunā parauga pasi.


Foto: LETA

Valsts nodevas apmērs par pases izsniegšanu būs 34 eiro līdzšinējo 30 eiro vietā, ja pasi izsniedz desmit darbdienu laikā. Ja pasi izsniedz divu darbdienu laikā, tad nodevas apmērs būs 60 eiro līdzšinējo 55 eiro vietā.

Par personu apliecinoša dokumenta izsniegšanu noteikti atbrīvojumi no valsts nodevas, ja personas apliecību izsniedz bērnam, kuram ar bāriņtiesas lēmumu nodrošināta ārpusģimenes aprūpe, personai, kura ievietota ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā un valsts vai pašvaldība pilnībā vai daļēji apmaksā ilgstošas rehabilitācijas pakalpojumu.

Tāpat nodeva nebūs jāmaksā personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā, un personai, kurai ar tiesas lēmumu ir noteikta piespiedu ārstēšana stacionārajā ārstniecības iestādē. Atbrīvotas no nodevas būs arī personas, kurām piešķirta pagaidu aizsardzība Latvijā.

Grozījumi stāsies spēkā 12.februārī.

Tāpat valdība otrdien atbalstīja grozījumus personu apliecinošu dokumentu noteikumos, kas paredz nodrošināt tiesisko regulējumu jaunas paaudzes pasu izsniegšanas pamatojumam.

Lai mazinātu riskus, kas saistās ar viltotu dokumentu izmantošanu, personu apliecinošu dokumentu paraugs periodiski ir jāuzlabo, mainot dizainu un ieviešot jaunākas paaudzes līdzekļus pret viltošanu. Pašreizējā parauga pases tika sākts izsniegt 2015.gadā.

Patlaban ir sagatavoti jaunu pasu paraugi. PMLP ir veikusi iepirkumu pasu sagatavju un pasu personalizācijai nepieciešamā tehniskā aprīkojuma iegādei. Paredzams, ka esošā parauga pasu sagataves tiks izmantotas izsniegšanai personām līdz 2024.gada februārim.

Valdības lēmums paredz nodrošināt tiesisko regulējumu jaunas paaudzes pasu izsniegšanas pamatojumam, apstiprinot jaunus pasu paraugus Latvijas pilsoņu, Latvijas nepilsoņu pasēm un bezvalstnieku, bēgļu un personu, kurām piešķirts alternatīvais statuss, ceļošanas dokumentiem.

Jaunajos pasu paraugos ir iekļauti inovatīvi pretviltošanas risinājumi. Jaunā parauga pases arī ir papildinātas ar lapu skaitu no 34 uz 42 lappusēm, vairāk vietas paredzot vīzu atzīmēm, lai pase būtu pilnvērtīgāk izmantojama tai paredzētajam mērķim - ceļošanai un vīzu saņemšanai, kā arī ierakstiem par pases turētāja nepilngadīgajiem bērniem.

Iepriekš nodevu par pasi tika rosināts palielināt divas reizes, līdzšinējo 30 eiro vietā iedzīvotājiem liekot maksāt 60 eiro. Vēlāk gan Iekšlietu ministrija vienojās valsts nodevu par jaunā parauga pasi tik krasi nepalielināt.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Par LBTU rektori ievēlēta līdzšinējā prorektore Arhipova

Par Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) rektori ievēlēta līdzšinējā LBTU zinātņu prorektore Irina Arhipova.

Sabiedrība Pļaujas laikā zemnieki tiek mudināti saudzēt dzīvnieku pasauli (+VIDEO)

Vēlams zālājā atstāt nenopļautus laukumus – drošības salas.

Sabiedrība Vismaz 150 kandidāti vēlas kļūt par KNAB slepenajiem darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novēro augstu atsaucību uz KNAB pirmoreiz izsludināto publisko aicinājumu pievienoties komandai operatīvos darbiniekus, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Sabiedrība Siliņa: Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai

Krievijas specdienesti dedzināšanas ziņu sūtījuši arī Latvijai, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" atklāja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Sabiedrība Rinkēvičs nesaskata pamatu straujam pases nodevas pieaugumam

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nesaskata pamatu straujam pases nodevas pieaugumam.

Sabiedrība Siliņa: Visiem cilvēkiem pasi nevajag

Satraukumam par pasu cenu dubultošanos nav pamata, jo visiem iedzīvotājiem šis dokuments nav nepieciešams, intervijā TV3 izteicās premjere Evika Siliņa (JV).

Sabiedrība Par Latvijas pilsoņiem kļūs vēl 46 personas

Ministru kabinets ceturtdien atbalstīja 46 personu uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā.

Sabiedrība Krievijas pilsoņu ieceļošanai Latvijā ierobežojumu termiņš atkal pagarināts

Valdība šodien nolēma pagarināt noteikto ierobežojumu termiņu Krievijas pilsoņu ieceļošanai Latvijā līdz nākamā gada 4.martam.