• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgā strauji pieaudzis uzstādīto BIO atkritumu konteineru skaits

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:18, 23.01.2024


Kampaņā "Viss, ko neapēd, ir noderīgs" Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji aktīvi izrādījuši interesi par bioloģiski noārdāmo (BIO) atkritumu šķirošanu, uzstādīto BIO konteineru skaitam pieaugot par 25%, pauda kampaņas rīkotāji SIA "Getliņi eko".


Foto: LETA

Kampaņas laikā, no 2023.gada 6.septembra līdz 5.novembrim, Rīgā un Pierīgā uzstādīto BIO atkritumu konteineru skaits daudzdzīvokļu mājās pieaudzis par 580 - no 2404 uz 2984 konteineriem.

"Getliņi eko" projektu vadītāja vides izglītības jomā Dārta Grudule norāda, ka cilvēku paradumi mainās lēnām, taču kampaņā gūtās atziņas apliecina, ka BIO atkritumu šķirošana var kļūt par ierastu ikdienas praksi gan aktīvi šķirojot pārtikas atkritumus, gan, piemēram, rudenī savāktās lapas nododot pārstrādei.

"Cilvēki labprāt iesaistās, un piemērota infrastruktūra ir tikpat būtiska kā iedzīvotāju motivācija šķirot BIO atkritumus," uzsver Grudule, piebilstot, ka atbildīgi šķirojot un pārstrādājot atkritumus, iespējams mazināt to negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Jau ziņots, ka "Getliņi eko" 2023.gada deviņos mēnešos strādāja ar 36,602 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,3% mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa saruka 4,2 reizes un bija 1,475 miljoni eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1997.gada novembrī, un tā pamatkapitāls ir 6,009 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 97,7% pieder Rīgas domei, bet 2,3% - Ropažu novada domei.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Šodien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā

Pirmdien kavējas vilcieni Jelgavas virziena līnijā, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) publiskotā informācija.

Sabiedrība Zināms, cik pērn nopelnīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Maksimovs

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) pērn nopelnījis 51 768 eiro, kas, salīdzinot ar 2022.gadu, ir par 9% vairāk, liecina mēra iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.

Lasiet arī

Ekonomika Aptauja: Latvijas uzņēmēji ir apņēmušies atkritumu apsaimniekošanā (+VIDEO)

Ir jāveicina tieši mazo un vidējo uzņēmumu izpratne par ilgtspējas nozīmi biznesā, pauž eksperts.

Sabiedrība Aptauja: Latvijā atkritumus nešķiro 11% iedzīvotāju

Latvijā atkritumus nešķiro 11% iedzīvotāju, liecina vides apsaimniekošanas kompānijas SIA "ZAAO" un "Norstat Latvija" veiktā aptauja.

Sabiedrība No maija mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa Liepājā

No maija mainīsies atkritumu apsaimniekošanas maksa Liepājā, ziņo pašvaldība.

Sabiedrība Siltumenerģijā pārstrādās vairāk nekā 16 000 izvesto svētku eglīšu

Atkritumu apsaimniekotājs "CleanR" siltumenerģijā pārstrādās vairāk nekā 16 000 izvesto svētku eglīšu, pauda uzņēmuma sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.