• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavā gaidāma ledus un vižņu masu kustība

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 21:37, 07.01.2024


Latvijā iestājies bargs sals, gan iekšzemes, gan piekrastes ūdeņos turpinās intensīva ledus veidošanās, līdz ar ko vairākās upēs ledus veidošanās izraisīja krasas ūdenslīmeņa svārstības.


Foto: LETA

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā izplatīta informācija par ledus un vižņu sablīvējumi izveidojušies vairākās upēs.

Aizvadītajā diennaktī Daugavā pie Polockas ūdenslīmenis paaugstinājās par 18 centimetriem (cm), bet pie Jēkabpils paaugstinājās par 170 cm diennaktī, pie Zeļķiem un Pļaviņām pazeminājās attiecīgi par 69 un 54 cm diennaktī.

Turpinoties sala periodam, upēs intensīvi veidojas ledus. Šorīt Daugavā posmā Piedruja - Vaikuļāni gar krastiem iet vidēji vižņi.

Daugavā pie Jēkabpils izveidojusies ledstāve, ledus sablīvējums lejpus novērojumu stacijai - pie Zeļķiem un Pļaviņām ledus sablīvējums augšpus un lejpus novērojumu stacijām.

Ledus un vižņu sablīvējumi izveidojušies vairākās centrālās, austrumu un rietumu daļas upēs. Daugavā pie Pļaviņām un Zeļķiem sablīvējumā vietām ir lāsmeņi. Pie Jēkabpils ledus kustība šobrīd ir apstājusies, bet šodien Pļaviņu ūdenskrātuvē un Daugavā pie Jēkabpils gaidāma ledus un vižņu masu kustība. Tagad ledus un vižņu masas krājas augšpus Jēkabpils ledus sablīvējuma augšgalam, arī tajā upes posmā ūdenslīmenis paaugstināsies. Ledus masām sākot intensīvāk virzīties, Pļaviņu - Jēkabpils posmā būs krasas ūdenslīmeņa svārstības, arī pie Jersikas var sākties ūdenslīmeņa kāpums.

Arī citās upēs izveidojušies ledus un vižņu sablīvējumi, aukstajā laikā tie kļūst stiprāki, vietām ūdenslīmenis ievērojami paaugstinās. Ūdenslīmenis augšpus sablīvējumiem paaugstinās.

Nākamajā nedēļā Latvijā kļūs siltāks - iestāsies atkusnis. Kusīs sniegs un ledus, paaugstināsies ūdenslīmenis, rietumdaļas upēs ūdenslīmeņa paaugstināšanās var veicināt piesalu atraušanu no krastiem un ledus iešanu, centrālās un austrumu daļas upēs apstāsies ledus veidošanās.

Centrā norāda, ka spēkā ir dzeltenās un oranžās pakāpes brīdinājumi par ūdenslīmeni. Jaunais ledus vēl ir plāns un uz tā atrasties ir bīstami.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Zināms, cik pērn nopelnīja Balvu novada domes priekšsēdētājs Maksimovs

Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija) pērn nopelnījis 51 768 eiro, kas, salīdzinot ar 2022.gadu, ir par 9% vairāk, liecina mēra iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Sabiedrība Aptauja: Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju

Ukrainas vai kara bēgļu atbalstam ziedojuši 38,7% Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS, pēc aģentūras LETA pasūtījuma, veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Vidzemnieki izvēlas starp kanalizāciju un sausajām tualetem (+VIDEO)

Īpašniekiem un valdītājiem ir jānodrošina radīto notekūdeņu uzkrāšana vai attīrīšana.

Sabiedrība Maija sākumā Rīgā sāks uzstādīt pirmos jauna dizaina ielu tirdzniecības moduļus

Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrs maija sākumā sāks uzstādīt pirmos jauna dizaina ielu tirdzniecības moduļus pašvaldības iekārtotajās ielu tirdzniecības vietās, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Lasiet arī

Kultūra Paskatīties uz galvaspilsētu no ūdens no jauna rakursa (+VIDEO)

Degradētākās teritorijās ir kļuvis par zīmīgu ielu mākslas un grafiti izpausmju dabisko vidi.

Sabiedrība Rīgā paaugstinājies ūdens līmenis

Rīgā no plkst.12 līdz 15 paaugstināsies ūdens līmenis, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas (LVĢMC) un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Sabiedrība Dabas aizstāvji nobažījušies par vidi Daugavpilī, Augšdaugavas novadā (+VIDEO)

Dokuments par industriālā parka izveidi sagatavots virspusēji, stāsta aktīvisti.