• Magda,
  • Magdalēna,
  • Magone,
  • Mērija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvija par veselības aprūpes paraugu ņems Dāniju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 07:56, 17.12.2023


Ziemeļvalstīs primārā aprūpe ir medicīnas pamats.


Dānijas medicīna ir slavena ar savu kvalitāti.

Latvijas veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Dānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Mortenu Jespersenu, lai pārrunātu abu valstu sadarbību veselības jomā.

Dānijas vēstnieks iepazīšanās vizītē norādīja, ka labprāt ciešāk sadarbotos veselības aprūpes jomā, piedāvājot arī iespēju Latvijai pārņemt pieredzi no Dānijā īstenotajām veselības aprūpes reformām. Dānijas vēstnieks interesējās par īstenotajiem infrastruktūras projektiem Latvijā, pieejamo finansējumu veselības nozarei un ārstniecības iestāžu sniegto pakalpojumu nodrošinājumu valsts iedzīvotājiem.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri pauda ieinteresētību Dānijas pieredzē slimnīcu tīkla modernizācijā un stiprināšanā, lai padarītu to noturīgāku. Mērķis ir panākt, ka ikvienā vietā Latvijā ir iespējams saņemt vienāda kvalitātes līmeņa veselības aprūpi. Dānija šo ceļu ir gājusi, un Latvija labprāt iepazītos ar pieredzi.

Tāpat Ministrs izrādīja interesi par Dānijas pieredzi digitalizācijas jautājumos, lai efektivizētu Latvijā esošo sistēmu. Nozīmīgs temats ir arī primārās veselības aprūpes stiprināšana. H. Abu Meri atzīmēja, ka labprāt iepazītos ar Dānijas pieredzi šajā jomā, jo Dānijā primārā veselības aprūpe ir stipra un ir izveidota ļoti laba sadarbība starp veselības aprūpes līmeņiem. Savukārt jau speciālistu un ekspertu līmenī lietderīgi būtu vērtēt esošo praksi, ārstējot sirds un asinsvadu slimības un palīdzot onkoloģijas pacientiem.

Tikšanās laikā ministrs ar vēstnieku vienojās skaidri noteikt interesējošos tematus un organizēt pieredzes apmaiņas vizīti Dānijā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Šodien Latvijā gaiss iesils līdz +28 grādiem

Dienas laikā saule uzspīdēs tikai vietām, toties gaiss iesils līdz par +28 grādiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Sabiedrība Rudenī Daugavpilī sāksies atpūtas zonas izveide pie Stropu ezera (+VIDEO)

Ministre Bērziņa kopā ar mēru Elksniņu brauca ar velosipēdu.

Sabiedrība Aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus

Lielās talkas organizatori aicina savākt ūdenstilpju piekrastēs un ūdenī atrastos atkritumus.

Sabiedrība IZM varētu samazināt minimālā skolēnu skaita prasību

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvā samazināt minimālā skolēnu skaita prasību vidusskolas posmā pierobežas skolās un pieejamības skolās, liecina jaunākā finansēšanas modeļa "Programma skolā" versija.

Lasiet arī

Pasaule Dānijā aizdomās par terorakta gatavošanu aizturēti vairāki cilvēki

Dānijas policija ceturtdien aizturējusi vairākas personas aizdomās par terorakta gatavošanu.

Pasaule Dānijas parlaments aizliedz Korāna dedzināšanu

Dānijas parlaments ceturtdien pieņēmis likumu, ar ko par kriminālnoziegumu tiek atzīta nepiedienīga apiešanās ar reliģiskiem tekstiem, ar to faktiski aizliedzot Korāna dedzināšanu.

Pasaule Dānijas valdība apsver aizliegt protestus ar Korāna dedzināšanu

Dānijas valdība apsver aizliegt protestus ar Korāna un citu reliģisko tekstu dedzināšanu pie ārvalstu vēstniecībām, paziņojis Dānijas ārlietu ministrs Lars Leke Rasmusens.

Pasaule Dānija atcels gandrīz visus cīņā ar Covid-19 noteiktos ierobežojumus

Dānijas valdība nolēmusi atcelt gandrīz visus ierobežojumus, kas noteikti cīņā ar Covid-19, un no piektdienas vairums iestāžu drīkstēs atsākt darbu.