• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Daugavpils pašvaldībai piešķirti 17 miljoni eiro industriālā parka izveidei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:33, 07.12.2023


Šonedēļ saņemts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils pilsētas pašvaldībai Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveidei.


Foto: LETA

Kā ziņo pašvaldība, tas nozīmē, ka pāris gadu laikā Daugavpils tuvumā tiks izbūvēts viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas būs orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību, pauž pašvaldībā.

Piešķiramais Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma apmērs ir nedaudz vairāk kā 17 miljoni eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Pilsētai šobrīd tiek piešķirta vēsturiski rekordliela summa, lai pašvaldība varētu realizēt industriālā parka projektu, respektīvi, būvēt jaunas ražotnes uzņēmējiem un veidot jaunas darba vietas, uzsver Daugavpils pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Tas praktiski iezīmē jaunā pilsētveidojošā industriālā parka izveidi. Darbs pie tā ir noticis vairākus gadus, un šodien tas ir realizējies ar ļoti skaidru signālu, ka vienīgais jaunais industriālais parks Latgalē būs tieši Daugavpilī, uzsver Elksniņš. Tas pāršķirot absolūti jaunu lappusi pilsētas attīstības vēsturē un paverot jaunus attīstības virzienus.

Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra Industriālo parku (ALTOP) ir paredzēts izveidot Daugavpils pašvaldībai piederošajā teritorijā Augšdaugavas novada Locikos sadarbībā ar Augšdaugavas novada pašvaldību un SIA "Naujenes pakalpojumu serviss".

Projekta gaitā izbūvēs ražošanas ēkas un inženierkomunikācijas, kā arī labiekārtos piegulošās teritorijas Tāpat pārūvēs Augšdaugavas novada pašvaldības ceļu Lociki-Lidlauks un Lidostas ielu.

Ir izsludināta apspriede ar piegādātājiem un vēlāk tiks izsludināts atklāts konkurss industriālā parka būvniecībai. Tas jāizveido līdz 2025.gada 31.decembrim.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Tuvākajā nedēļā bieži spīdēs saule

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā bieži spīdēs saule, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Sabiedrība Martā iespējami kārtējie plūdi Daugavā, iestādes tam gatavojas (+VIDEO)

Dabas stihijas gadījumā ir jāievēro vienkārši noteikumi.

Lasiet arī

Ekonomika Latvijā astoņos mēnešos saražots par 17,6% mazāk alkoholisko dzērienu

Astoņos mēnešos Latvijā saražoti 34,013 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu, un, salīdzinot ar 2022.gada astoņiem mēnešiem, šogad astoņos mēnešos saražots par 17,6% mazāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Ekonomika Zvejas produktu uzglabāšanai pieejams atbalsts

Ražotāju organizācijām zvejas produktu uzglabāšanai pieejams atbalsts 219 752 eiro apmērā, liecina Lauku atbalsta dienesta (LAD) publicētais paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomika Decembrī samazinājusies Ķīnas rūpnieciskā aktivitāte

Ražošanas sektora veselību raksturojošais indekss "Purchasing Managers' Index" (PMI) Ķīnā decembrī samazinājies līdz 49 punktiem salīdzinājumā ar 49,4 punktiem novembrī, liecina Ķīnas mediju grupas "Caixin" apkopotā informācija.

Ekonomika Latvijā aug apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide

Latvijā apstrādes rūpniecības produkcijas izlaide šogad desmit mēnešos pēc kalendāri koriģētajiem datiem salīdzināmās cenās pieaugusi par 3% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.