• Egīls,
  • Nauris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tiesai nodod lietu pret Gaujā noslīkušās meitenes māti un audžutēvu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:46, 06.12.2023


Pierīgas prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu pret pērn Gaujā noslīkušās meitenes māti un patēvu.


Foto: LETA

Kā informē prokuratūra, viņi apsūdzēti par cietsirdību pret mazgadīgo un prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

2022.gada 26.jūnijā abi apsūdzētie kopā ar viņu ģimenē augošajiem mazgadīgajiem bērniem ieradās Siguldas pilsētas oficiālajā peldvietā pie Gaujas upes Siguldā.

Apsūdzētie, kuriem bija pienākums rūpēties par meiteni, nodrošināt viņas nepārtrauktu uzraudzību un drošību peldvietā Gaujas upes tuvumā, atstāja bērnu bez uzraudzības un nepieskatīja viņu, nepievērsa pienācīgu vērību bērnam, kā arī nenodrošināja bērna vecumam atbilstošus drošus apstākļus un vidi, tai skaitā, bērna vecumam atbilstošu drošas peldēšanas aprīkojumu.

Apsūdzēto nolaidīgās rīcības rezultātā, būdama atstāta bez uzraudzības un savas mazgadības dēļ neapzinoties savas darbības iespējamās sekas, meitene nokļuva Gaujas upē un noslīka.

Prokuratūra skaidro, ka pirmstiesas kriminālprocesā iegūto pierādījumu kopums un noskaidrotie apstākļi norāda uz to, ka notikušais ir vērtējams kā noziedzīgs nodarījums, nevis nelaimes gadījums.

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas rajona tiesai.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 26.jūnijā policija saņēma informāciju, ka Siguldā, Gaujas pludmalē, pazudusi piecus gadus vecā Evita. Viņas meklēšanā tika iesaistīti plaši spēki gan no Valsts policijas, gan citiem dienestiem, uzņēmumiem un brīvprātīgo organizācijām, gan vienlaikus atsaucās vairāk nekā 200 brīvprātīgie, kuri palīdzēja gan ar cilvēkresursu, gan laivām un citu tehniku.

Meklēšanas pasākumi pamatā tika veikti Gaujas upes teritorijā - vairākkārtīgi tika pārbaudīta gan sauszemes teritorija, gan upe un tās gultne. Vienlaikus vietās, kur nebija iespējams piekļūt ar kājām vai laivu, tika izmantoti droni un Valsts robežsardzes helikopters.

Pēc gandrīz trīs dienu nepārtrauktiem meklējumiem 28.jūnijā starp Gaujas ciematu un Siguldu kopīgā policijas, Zemessardzes un brīvprātīgo patruļa upē atrada pazudušo piecgadīgo meiteni bez dzīvības pazīmēm.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aptauja: Samazinājusies Latvijas iedzīvotāju tieksme pēc cenzūras

Pēdējā gada laikā ir samazinājusies Latvijas iedzīvotāju tieksme pēc cenzūras, liecina pētījumu aģentūras SKDS šī gada janvārī veiktās aptaujas dati.

Sabiedrība Kāpēc eksperti neiesaka braukt ar ziemas riepām visu gadu (+VIDEO)

Lai ceļš būtu ne tikai patīkams un ērts, bet arī drošs.

Sabiedrība Nākamnedēļ gaidāms vēss laiks, brīžiem iespējams sniegs

Svētdien Latviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte, nākamnedēļ gaisa temperatūra noslīdēs zem normas, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī