• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Abu Meri Dubaijā stāsta par klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:52, 04.12.2023


Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.


Foto: LETA

Kā informē Veselības ministrija (VM), ANO Klimata pārmaiņu konference norisinājās Dubaijā divu nedēļu garumā, savukārt 3.decembrī, piedaloties valstu veselības ministriem, īpaši uzsvērta klimatu pārmaiņu ietekme uz cilvēka veselību.

Abu Meri vērsa uzmanību, ka aptuveni katra desmitā priekšlaicīga nāve Eiropā ir saistīta ar vides piesārņojumu. Viņš norādīja, ka nepieciešams īstenot konkrētus pasākumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību. Piemēram, viens no aspektiem ir cīņa pret antibakteriālo rezistenci, kas ir nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, ko vēl vairāk veicina klimata pārmaiņas. Latvijai šajā ziņā jau esot konkrētas iestrādnes.

Ministrs arī atzīmēja, ka nepieciešams rūpēties par sabiedrības veselību klimatam draudzīgā veidā, uzlabojot slimnīcās energoefektivitāti un īstenojot ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu. Tāpat būtu jāinformē sabiedrība par klimata ietekmi uz veselību un veidiem kā to mazināt.

Vizītes laikā veselības ministrs tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministru un uzaicināja uz Latviju, tāpat tikās ar Nīderlandes, Maltas, Maķedonijas un Kipras veselības ministriem, kā arī piedalījās Klimata un veselības ministru sanāksmē un Latvijas vēstniecības rīkotā pieņemšanā.

Konferences laikā Latvija pievienojās arī COP28 deklarācijai par klimatu un veselību, kas iezīmē gan klimata pārmaiņu riskus veselībai, gan piedāvā turpmāko rīcību, lai šos riskus mazinātu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē

Nākamnedēļ Rīgā sāks seguma atjaunošanas darbus Kārļa Ulmaņa gatvē, un plānots, ka autovadītājiem dienas laikā būs pieejamas divas braukšanas joslas katrā virzienā, bet naktīs, kad satiksmes intensitāte ir mazāka, braukt varēs pa vienu no trim joslām.

Sabiedrība Austrumu slimnīcā aug smagas traumas guvušo pacientu skaits

Šogad jūnijā salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 13% palielinājies Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) ar smagām traumām nonākušo pacientu skaits, informē slimnīca.

Sabiedrība Apsūdz slepenpolicistu par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes operatīvais darbinieks apsūdzēts par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu.

Sabiedrība No krievu valodas apguves atteikušies teju 3000 pamatskolēnu

No krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves atteikušies 2838 4.-9.klašu skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

Lasiet arī

Ekonomika Vai ar oglekļa emisiju iespējams nopelnīt - stāsta VID (+VIDEO)

Lielāko un dinamiskāko vielas krātuvi Latvijā veido kokaudze.

Ekonomika VARAM: Latvija saskaras ar klimata izaicinājumiem, ir nepieciešama apmežošana

Nav izdevīgi apstrādāt lauksaimniecības vajadzībām neizmantotu zemi zāles audzēšanai, uzskata ministrija.

Sabiedrība Izpirkuma maksa par Grētu Tūnbergu: Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO (+VIDEO)

Tādā veidā mūsu valsts palīdz novērst klimata pārmaiņu sekas.

Pasaule Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO Klimata kontā

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādāto informatīvo ziņojumu, kas paredz veikt vienreizēju iemaksu 100 000 eiro apmērā Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) Centrālā ārkārtējās reaģēšanas fonda (CERF) Klimata kontā, lai nodrošinātu Latvijas dalību CERF fonda darbībā.