• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Abu Meri Dubaijā stāsta par klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:52, 04.12.2023


Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.


Foto: LETA

Kā informē Veselības ministrija (VM), ANO Klimata pārmaiņu konference norisinājās Dubaijā divu nedēļu garumā, savukārt 3.decembrī, piedaloties valstu veselības ministriem, īpaši uzsvērta klimatu pārmaiņu ietekme uz cilvēka veselību.

Abu Meri vērsa uzmanību, ka aptuveni katra desmitā priekšlaicīga nāve Eiropā ir saistīta ar vides piesārņojumu. Viņš norādīja, ka nepieciešams īstenot konkrētus pasākumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību. Piemēram, viens no aspektiem ir cīņa pret antibakteriālo rezistenci, kas ir nopietns sabiedrības veselības apdraudējums, ko vēl vairāk veicina klimata pārmaiņas. Latvijai šajā ziņā jau esot konkrētas iestrādnes.

Ministrs arī atzīmēja, ka nepieciešams rūpēties par sabiedrības veselību klimatam draudzīgā veidā, uzlabojot slimnīcās energoefektivitāti un īstenojot ilgtspējīgu atkritumu apsaimniekošanu. Tāpat būtu jāinformē sabiedrība par klimata ietekmi uz veselību un veidiem kā to mazināt.

Vizītes laikā veselības ministrs tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu veselības ministru un uzaicināja uz Latviju, tāpat tikās ar Nīderlandes, Maltas, Maķedonijas un Kipras veselības ministriem, kā arī piedalījās Klimata un veselības ministru sanāksmē un Latvijas vēstniecības rīkotā pieņemšanā.

Konferences laikā Latvija pievienojās arī COP28 deklarācijai par klimatu un veselību, kas iezīmē gan klimata pārmaiņu riskus veselībai, gan piedāvā turpmāko rīcību, lai šos riskus mazinātu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Daugavā lejpus Jēkabpils ūdens līmenis pazeminās

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pagājušajā naktī lēni pazeminājās, piektdienas rītā tās sāka kristies strauji, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Sabiedrība Tuvākajā nedēļā bieži spīdēs saule

Šīs nedēļas nogalē un nākamnedēļ Latvijā bieži spīdēs saule, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Daudzi māju saimnieki Baltijā slēpjas pazemē (VIDEO)


Iepriekš uzstādīti bunkuri ar pārtikas rezervēm ļaus pārdzīvot visas nepatikšanas.

Sabiedrība Policija aicina nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu

Valsts policija aicina marta sākumā autovadītājus nesteigties ar ziemas riepu nomaiņu, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Izpirkuma maksa par Grētu Tūnbergu: Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO (+VIDEO)

Tādā veidā mūsu valsts palīdz novērst klimata pārmaiņu sekas.

Pasaule Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO Klimata kontā

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādāto informatīvo ziņojumu, kas paredz veikt vienreizēju iemaksu 100 000 eiro apmērā Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) Centrālā ārkārtējās reaģēšanas fonda (CERF) Klimata kontā, lai nodrošinātu Latvijas dalību CERF fonda darbībā.

Pasaule Pagājušais mēnesis bijis līdz šim karstākais oktobris pasaules mērogā

Pagājušais mēnesis ir karstākais oktobris, kāds līdz šim bijis pasaules mērogā, trešdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) Klimata pārmaiņu dienests "Copernicus" (C3S), kas veic klimata novērošanu.

Sabiedrība Latvijā top jauns Klimata likums, šodien ir ierosināta diskusija (+VIDEO)

ES klimata politikas ietvaros Latvijai SEG emisiju samazināšanas mērķis 2030. gadam ir kopumā noteikti 17% salīdzinot ar 2005. gadu.