• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas dome nolemj pārdēvēt Puškina liceju Johana Kristofa Broces vārdā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 22:41, 29.11.2023


Rīgas dome šodien atbalstīja Puškina liceja pārdēvēšanu Apgaismības laikmeta darbinieka, pedagoga, mākslinieka un vēsturnieka Johana Kristofa Broces vārdā.


Foto: Wikipedia

Jaunais nosaukums licejam stāsies spēkā no 2024.gada 1.septembra.

Broces vārda došanai izglītības iestādei esot vēsturisks pamatojums. Pirmā mācību iestāde Rīgā ar nosaukumu licejs tikusi dibināta 1675.gadā. Un ar to saistīts Broces mūžs. Broce bijis Rīgas Ķeizariskā liceja rektors, kas tajā pasniedza 46 gadus.

Blakus skolotāja pienākumiem Broce vāca un apstrādāja vēstures materiālus. Viņš pieskaitāms vēlīnai humānisma virziena jeb erudītu skolai. Broces cilvēku, celtņu, ģerboņu, pilsētu plānu un citi zīmējumi un apraksti ir apkopoti desmit sējumu krājumā "Monumente".

Sevišķi lielu vietu tajā Broce ir ierādījis Rīgai. Viņa ieguldījums Rīgas vēstures pētīšanā esot nepārspēts, daudzi no viņa zīmētājiem objektiem un dokumentiem laika gaitā gājuši bojā vai pazuduši, bet ziņas par tiem saglabājušās tikai Broces zīmējumos un aprakstos.

Puškina licejs īstenoja mazākumtautību programmu. Ņemot vērā īstenotās reformas izglītības iestādēs, skola turpmāk nodrošinās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības programmu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis

Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Sabiedrība Martā sāks izmaksāt atjaunotās piemaksas pie pensijas

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 31.decembrim.

Sabiedrība Ieslodzījumu vietu pārvaldē brīva ap sestdaļa darbavietu

Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pašlaik ir 430 brīvas vakances, kuras ir grūti aizpildīt, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē informēja IeVP priekšnieks Dmitrijs Kaļins.

Sabiedrība Rīgā un Pierīgā pērn atgriezušās tikai 243 personas

Latvijā ar remigrācijas koordinatora atbalstu pērn Rīgas plānošanas reģionā atgriezušās 243 personas, kas ir par 23% vairāk nekā gadu iepriekš.

Lasiet arī

Kriminālziņas ECT noraida divas prasības pret Latviju par aizliegumu strādāt par skolotāju

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi divas prasības pret Latviju, kuru iesniedzēji uzskata, ka absolūtais aizliegums viņiem strādāt par skolotājiem iepriekšējās sodāmības dēļ esot bijis nesamērīgs.

Sabiedrība 1. Ventspils pamatskola savu simtgadi svinēs renovētā ēkā (+VIDEO)

Kopā ar pamatu pastiprināšanu skolā veikti arī papildus remontdarbi.

Sabiedrība Pētījums: Latvijas skolēni ir vieni no skeptiskākajiem attiecībā uz dažādību

Kopumā Latvijas skolēni ir vieni no skeptiskākajiem attiecībā uz dažādību - gan imigrantu tiesībām, gan etniskajām grupām un to tiesībām, gan dzimumu līdztiesību, liecina starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma "ICCS 2022" pirmie rezultāti.

Sabiedrība Apstiprināti 2024./2025. mācību gada sākuma, beigu un brīvdienu laiki

Šodien, 2023. gada 5. decembrī, valdībā apstiprināts Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais noteikumu projekts par 2024./2025. mācību gada sākuma, beigu un brīvdienu laikiem, informēja VS.LV Izglītības un zinātnes ministrijā.