• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ādažu novadā plāno izveidot jaunu skolu 1.-9.klasei

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 17:55, 18.11.2023


Ādažu novadā plānots izveidot jaunu izglītības iestādi 1.-9.klasei, liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija.Domes Attīstības komitejā atbalstīta izglītības iestādes izveide ar 800 vietām.

Sēdē tika prezentēts ziņojums par vispārējās izglītības pakalpojumu sniegšanu novadā. Pašreizējās prognozes liecina, ka līdz 2030.gadam pašvaldībā pieaugs gan iedzīvotāju, gan skolēnu skaits.

Starp novadā deklarētajiem iedzīvotājiem šobrīd ārpus novada mācās 973 skolēni. No Ādažu pilsētas un pagasta ārpus novada mācās 488 skolēni, bet no Carnikavas pagasta - 485 skolēni, kas radot papildu slogu pašvaldības budžetam.

Ādažu vidusskolā pašlaik trūkstot vietu mācību procesa organizēšanai, kas rada nepieciešamību kā pamatklases izmantot specializētos mācību kabinetus. Šādā veidā telpas pielāgotas 170 bērniem.

Turpmākajos gados vietu trūkums Ādažu vidusskolā kļūšot izteiktāks. Tādējādi pašvaldība izskata iespējas jaunas izglītības iestādes izveidei 1.-9.klasei.

Pēc informācijas analīzes no piecām potenciālajām vietām iestādes būvniecībai visaugstāk tika novērtēts nekustamais īpašums "Liepnieki", kas atrodas Ādažos.

Ādažu novada domes priekšsēdētaja Karīna Miķelsone uzsvēra, ka izglītības nodrošināšana vispārējās izglītības posmā ir pašvaldības obligātā funkcija. Par skolēniem, kuri mācās ārpus novada, pašvaldība maksājot 2,5 miljonus eiro gadā. Tādēļ pašvaldībai esot jāizvēlas, vai nu tā pati nodrošina pakalpojumu, izveidojot jaunu mācību iestādi, vai maksā par bērnu izglītošanu ārpus novada.

Komitejas deputāti atbalstīja izglītības iestādes izveidi ar 800 vietām, kā arī atbalstīja ierosinājumu izvērtēt nekustamā īpašuma "Liepnieki" iegādi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Lauksaimnieki otrdienas piketu sāks ar gājienu no Doma laukuma

Lauksaimnieki piketu, kas paredzēts otrdien, 5.martā, sāks ar gājienu no Doma laukuma uz Ministru kabinetu, kur atbalstīs meža nozares pārstāvjus un paudīs savu nostāju pret lauksaimnieku īpašumā esošas zemes ierobežojumiem bez adekvātiem kompensēšanas mehānismiem, pauda biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Sabiedrība Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo CVK priekšsēdētāju

Prokuratūra cēlusi apsūdzību pret bijušo Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju un diviem esošiem komisijas darbiniekiem lietā par krāpšanu lielā apmērā.

Sabiedrība Zemnieki brīdina: protestu akcijas būs regulāras

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka 5.marts nebūs šogad pēdējā protestu akcija. Mēs neprotestējam, lai biedētu sabiedrību un pilsētās radītu sastrēgumus. Lauksaimnieki ar savu balsi iestājas par ilgtspējīgu lauksaimniecību un visai Latvijas ekonomikai svarīgas nozares dzīvostpēju. Lai tas notiktu, neviens no mums nevar atļauties nogurt", - pārliecināts Zemnieku saeimas pārstāvis.

Sabiedrība Rīgas ielās turpina likvidēt satiksmei bīstamās bedres

Rīgas ielās satiksmei bīstamās bedres likvidētas vairāk nekā 31 000 kvadrātmetru platībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Deputāti lūdz skaidrot iecerēto skolu tīkla optimizācijas procesu

Partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) Saeimas frakcijas deputāti ir vērušies pie izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) ar lūgumu skaidrot iecerēto skolu tīkla optimizācijas procesu.

Interesanti fakti Šajā mācību gadā 9.klašu centralizēto eksāmenu snieguma slieksni necels

Šajā mācību gadā 9.klašu centralizēto eksāmenu snieguma slieksni necels un saglabās 10% līmenī, kāds tas bija pagājušajā mācību gadā, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Sabiedrība Skolas Ēdolē, Turlavā un Kabilē turpinās darbu, slēgs Nīkrāces pamatskolu

Ēdoles, Z.A. Meierovica Kabiles un Turlavas pamatskolas savu darbu turpinās kā ierasts, taču nepietiekamā skolēnu skaita dēļ ar šā gada 1.augustu slēgs Nīkrāces pamatskolu, tā ceturtdien sēdē lēma Kuldīgas novada domes deputāti.

Sabiedrība Talsu novadā likvidēs Kolkas un Virbu sākumskolu

Talsu novadā likvidēs Kolkas un Virbu sākumskolu, Pūņu pamatskolu un Lībagu sākumskolu reorganizēs, ceturtdien lēma Talsu novada domes deputāti.