• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jelgavas zemessargi aicina tikties ar savu bataljonu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
VS.LV 13:35, 13.11.2023


"Šodien mūsu uzdevums visiem kopā ir būt gataviem šo izcīnīto brīvību nosargāt", - pauž pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs.


52. bataljons ir bruņots ar spēcīgiem ieročiem.

Gaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljonā Dambja ielā 22 trešdien, 15. novembrī, notiks interešu diena. Tās laikā būs iespēja iepazīt Zemessardzes ikdienu, apskatīt ekipējumu un kaujas transportu.

Interešu diena bataljonā tiek organizēta jau vairākus gadus, tādējādi veicinot patriotisko audzināšanu. Un arī šogad 15. novembrī no pulksten 9 līdz 15 pie Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona iedzīvotājiem būs iespēja iepazīt Zemessardzes ikdienu, apskatīt ekipējumu un kaujas transportu. “Ik gadu pirms valsts svētkiem no bērnudārziem un skolām saņemam jautājumu, vai varēs nākt ciemos uz bataljonu. Ņemot vērā pastiprināto interesi, lēmām, ka arī šogad ir jāorganizē interešu diena. Īpaši tajā gaidīti bērndārznieki un skolēni. Katrai ekskursantu grupai tiek piedāvāts konkrēts laiks, un šobrīd vēl ir brīvi laiki ekskursijām,” stāsta Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona dižkareive Laila Dauģele.

Valsts svētkos bataljona komandieris pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs novēl: “Bataljona zemessargi, šajās dienās mēs atzīmējam Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu, kas cīnījās par mūsu Tēvu zemes brīvību. Toreiz viņu sirdīs bija, tāpat kā jūsu sirdīs šodien ir viena kvēla doma - brīva Latvija. Šodien mūsu uzdevums visiem kopā ir būt gataviem šo izcīnīto brīvību nosargāt. Lai jums zemessargi un visai mūsu tautai šis gribasspēks nekad neizsīkst!”.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona pamatuzdevums ir uzturēt un pilnveidot apakšvienību kaujas spējas savā atbildības teritorijā, lai nodrošinātu Latvijas teritorijas kontroli un aizsardzību, un sniegtu atbalstu valsts un pašvaldības institūcijām.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona uzdevumi noteikti saskaņa ar Zemessardzes likumu

-sagatavot Latvijas Valsts pilsoņus dienestam Zemessardzē un apmācīt Zemessardzes personālsastāvu;

-pildīt valsts aizsardzības uzdevumus;

-piedalīties uzņēmējvalsts atbalsta sniegšanā;

-piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos;

-nodrošināt Nacionālo bruņoto komandiera noteikto objekta apsardzi;

-sniegt atbalstu valsts un pašvaldības institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība No NA uz Eiropas Parlamentu kandidēs 18 politiķi

No partijas "Nacionālā apvienība" (NA) uz Eiropas Parlamenta (EP) 2024.gada vēlēšanām kandidēs 18 politiķi, partijas kongresā svētdien informēja NA pārstāvji.

Sabiedrība Jaunnedēļ Latvijā gaidāms atkusnis

Novembra beigas un decembra sākums Latvijā tika aizvadīts ar ziemīgiem laika apstākļiem - daudz sniga un valdīja stabils sals, tomēr jaunnedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Sabiedrība Pētījums: trauksme par matemātiku negatīvi ietekmē skolēnu sekmes

Skolēnu trauksme par saviem sasniegumiem matemātikā negatīvi ietekmē sasniegumus šajā mācību priekšmetā, liecina Ekonomikas sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas "PISA 2022" pirmie rezultāti.

Sabiedrība Nakts otrajā pusē gaidāms ilgstošs sniegs

Naktī debesis virs Latvijas būs apmākušās, savukārt nakts otrajā pusē daudzviet gaidāms ilgstošs sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Ģenerālis: Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti

Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" teica Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

Sabiedrība Latvijai ir jābūt spējīgai kavēt pretinieku jau pašā konflikta sākumā - Pudāns

Latvijai jābūt spējīgai dot prettriecienu un kavēt pretinieku maksimāli ātri, jau pašā konflikta sākumā, jo operacionālais ģeogrāfiskais dziļums neļaus veikt ilgstošas operācijas, Aizsardzības ministrijas izveidotajam portālam "sargs.lv" atzinis nākamais Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Sabiedrība Amatpersonas deklarācijās nepubliskos ziņas par amatu Zemessardzē

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus likumā, kas paredz valsts amatpersonas deklarācijās nepubliskot informāciju par Zemessardzē ieņemto amatu un informāciju par ienākumiem, kurus amatpersona guvusi, pildot dienestu Zemessardzē.

Sabiedrība Amatpersonām atļaus nepubliskot informāciju par Zemessardzē ieņemto amatu

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz valsts amatpersonas deklarācijās nepubliskot informāciju par Zemessardzē ieņemto amatu un informāciju par ienākumiem, kurus amatpersona guvusi, pildot dienestu Zemessardzē.